ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"30" вересня 2024 р.м. Одеса № 916/4214/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О., розглянувши матеріали позовної заяви за вх. № 4316/24 від 23.09.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю Трастворк (вул. Лугова, 36-А, офіс 109/1, м. Вишгород, Вишгородський р-н, Київська обл., 07301) до Товариства з обмеженою відповідальністю Одесміськбуд (вул. Косівська, 47, м. Одеса, 65017) про стягнення 2167613,11 грн,
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Трастворк звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою, підписаною адвокатом Барановим М.М., до Товариства з обмеженою відповідальністю Одесміськбуд, в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти в розмірі 2167613,11 грн, з яких основний борг в сумі 2079000,00 грн та пеня в сумі 88613,11 грн.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину порушення відповідачем умов укладеного між сторонами договору підряду від 25.12.2023 № 34/103 в частині здійснення повної та своєчасної оплати вартості виконаних позивачем робіт.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (п.3); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п.5); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (8); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (9).
Відповідно до ч. 6, 7 ст. 129 ГПК України якщо сума судових витрат, заявлена до відшкодування, істотно перевищує суму, заявлену в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат в частині такого перевищення, крім випадків, якщо сторона доведе, що не могла передбачити такі витрати на час подання попереднього (орієнтовного) розрахунку. Якщо сума судових витрат, заявлених до відшкодування та підтверджених відповідними доказами, є неспівмірно нижчою від суми, заявленої в попередньому (орієнтовному) розрахунку, суд може відмовити стороні, на користь якої ухвалено рішення, у відшкодуванні судових витрат (крім судового збору) повністю або частково, крім випадків, якщо така сторона доведе поважні причини зменшення цієї суми.
Отже, положення ст.162 ГПК України покладають на позивача обов`язок при поданні позовної заяви надати суду не тільки розрахунок витрат, які останній вже поніс у зв`язку з поданням позову, а ще надати розрахунок витрат, які позивач очікує понести у зв`язку з розглядом справи. При цьому, з урахуванням положень ст.129 ГПК України, визначення позивачем попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, має значення при вирішенні судом питання розподілу судових витрат між сторонами за результатами вирішення спору по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Частиною 2 статті 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Трастворк, суд встановив, що її подано без додержання вимог ст. 162 ГПК України, оскільки:
- відповідно до даних підсистеми ЄСІТС Електронний суд та КП Діловодство спеціалізованого суду, станом на 30.09.2024, позивач не зареєстрував електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що також підтверджується поясненнями адвоката Баранова М.М., який представляє інтереси позивача. При цьому суд наголошує, що реєстрація Адвокатським об`єднанням "Баранов і Бойченко Партнерс", з яким позивач уклав договір про надання правової допомоги, електронного кабінету не звільняє позивача, як юридичну особу, зареєстровану за законодавством України, зареєструвати свій власний електронний кабінет в ЄСІТС;
- у позовній заяві позивачем не наведено правових підстав позову, якими позивач обґрунтовує вимоги до відповідача про стягнення грошових коштів на підставі договору підряду;
- у позовній заяві позивач лише здійснив розрахунок суми сплаченого судового збору, в цей же час, позивачем не наведено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести в зв`язку із розглядом справи. При цьому позивачем у позові також не повідомлено суду, що інших витрат, окрім судового збору, ним не буде понесено у зв`язку з розглядом справи;
- позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, заявленого до стягнення з відповідача;
- позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- у позовній заяві не вказано обставин та не додано доказів, що підтверджують здійснення відповідачем часткової оплати за договором підряду.
З урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Трастворк на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Трастворк за вх. № 4316/24 від 23.09.2024 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду:
- письмових пояснень із зазначенням правових підстав позову, якими позивач обґрунтовує вимоги до відповідача про стягнення грошових коштів на підставі договору підряду;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач очікує понести у зв`язку з розглядом справи;
- обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, заявленого до стягнення з відповідача;
- письмових пояснень із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- письмових пояснень щодо обставин та доказів, що підтверджують здійснення відповідачем часткової оплати за договором підряду.
3. Повідомити позивача, що згідно з ст. 6 ГПК України Товариство з обмеженою відповідальністю Трастворк зобов`язано зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили 30.09.2024 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Бездоля
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953150 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Бездоля Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні