ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2024 р. Справа № 918/879/24
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Селівона А.О., перевіривши матеріали позовної заяви Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький (25002, м. Кропивницький, провулок Училищний, 8, код ЄДРПОУ 08541051)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна група Євромонтаж" (33027, м. Рівне, вул. Данила Галицького, 19, оф. 810 код ЄДРПОУ 42879678)
про стягнення заборгованості в сумі 18 174 грн. 05 коп.
ВСТАНОВИВ:
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Кропивницький звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна група Євромонтаж" про стягнення заборгованості в сумі 18 174 грн. 05 коп.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Згідно з пунктом 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Водночас судом встановлено, що згідно з актом Господарського суду Рівненської області від 24.09.2024 позивачем не додано до позовної заяви розрахунок пені.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про невідповідність позовної заяви вимогам пункту 3 частини третьої статті 162 ГПК України.
Згідно з частиною першою статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Частиною другою статті 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З урахуванням наведеного, позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду:
- обґрунтований розрахунок пені;
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Кропивницький залишити без руху.
2. Встановити Квартирно-експлуатаційному відділу м. Кропивницький строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Квартирно-експлуатаційному відділу м. Кропивницький спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- обґрунтованого розрахунку пені.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя А.О. Селівон
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953452 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Селівон А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні