Ухвала
від 27.09.2024 по справі 716/1997/24
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 716/1997/24

У х в а л а

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

"27" вересня 2024 р. м.Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С. вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до майора поліції відділення поліції №3 (м. Заставна) Чернівецького районного Управління поліції ГУНП в Чернівецькій області Павлика Андрія Андрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та визнання її незаконною,

ВСТАНОВИВ:

17 вересня 2024 року до суду надійшов вищевказаний адміністративний позов. Позивач ставить вимогу про скасування постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП з накладенням штрафу в розмірі 510 грн., а також визнання її незаконною.

Як вбачається з матеріалів доданих до позовної заяви постанова складена внаслідок вчинення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Згідно вимог ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Статтею 160ч.5КАС Українипередбачено,що впозовній заявізазначаються середіншого: найменуваннясуду першоїінстанції,до якогоподається заява; повненайменування (дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостівідомі позивачу),відомі номеризасобів зв`язку,адреса електронноїпошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету. Також в позові зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Також позов повинен містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. У справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Закон також вказує на необхідність подання власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно дозмісту ст.161ч.5КАС України,у разі необхідності до позовної заяви додаються, зокрема, клопотання про витребування доказів (в даному випадку згідно вимог ст. 80 КАС України клопотання подається в письмовій формі).

На виконання вказаних вимог закону судом встановлено, що позивачем в поданому позові некоректно (невірно) зазначено назву суду до якого подано позов. Крім того, позивачем не зазначеного своєї адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Відносно відповідача позивач взагалі обмежився лише зазначенням посади та ім`я, відсутні всі необхідні реквізити.

Відповідно до змісту вимог ст. 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Позовна заява не містить обґрунтування позовних вимог до відповідача як до посадової особи, не вказано про ознаки як суб`єкта владних повноважень. Позивачем не обґрунтовано порушення своїх прав, свобод та інтересів оскаржуваним рішенням. Крім того, позивач зазначає на порушення його прав також і поліцейським громади Маником (без ініціалів), однак не залучає вказану особу до участі в справі та не зазначає якими саме діями останнього порушені його права.

Позивач ОСОБА_1 не зазначив щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також останнім не надано суду власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Вимога про витребування доказів, а також про виклик свідків заявлені без дотримання вимог ст.ст. 80, 92 КАС України.

Суд також звертає увагу позивача на ту обставину, що прохальна частина позовної заяви не відповідає вимогам ст. 286 ч. 3 КАС України.

Відповідно до вимог ст. 169 ч. ч. 1, 2 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160,161цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня поданняпозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

У зв`язку з цим, вважаю за необхідне адміністративний позов залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків зазначених у даній ухвалі суду.

На підставі наведеного та керуючись 160, 169, 241, 242, 248, 286 КАС України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до майора поліції відділення поліції №3 (м. Заставна) Чернівецького районного Управління поліції ГУНП в Чернівецькій області Павлика Андрія Андрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та визнання її незаконною залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу для усунення недоліків та встановити строк для виконання сім днів з дня вручення даної ухвали.

Роз`яснити, що в разі невиконання ухвали суду протягом встановленого строку позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ Ярослав СТРІЛЕЦЬ

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121956399
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху

Судовий реєстр по справі —716/1997/24

Рішення від 26.12.2024

Адміністративне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 21.10.2024

Адміністративне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 14.10.2024

Адміністративне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

Ухвала від 27.09.2024

Адміністративне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Стрілець Я. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні