30.09.2024
Справа №150/293/24
Провадження по справі №2/150/142/24
УХВАЛА
30 вересня 2024 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., розглянувши клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи - Бабчинецької сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні Чернівецького районного суду перебуває вище зазначена цивільна судове засідання по якій призначено на 11 годину 00 хвилин 01.10.2024.
Представник відповідача ОСОБА_2 , адвокат Совгира В.Д., реалізовуючи право сторони цивільного процесу, передбачене статтею 43 ЦПК України, клопоче про розгляд справи за її участі в режимі відеоконференції з використанням нею власних технічних засобів, надіславши на електронну адресу суду відповідну письмову заяву.
При вирішенні клопотання адвоката Совгири В.Д. щодо здійснення розгляду справи в режимі відеоконференцзв`язку судом береться до уваги таке.
Представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки (ч.1 ст.64 ЦПК України).
Відповідно до ч.3 ст.13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Представник, скориставшись своїм правом, передбаченим п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України, клопоче про забезпечення проведення судового засідання по справі у режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.12 ЦПК України).
Відповідно до статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року №1402 VIII кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
Відповідно до частини першої статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частина друга статті 212 ЦПК України передбачає, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч.3 ст.212 ЦПК України).
Відповідно до частини четвертої статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до підрозділу 3 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23 квітня 2020 року затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким, зокрема, передбачено, що головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час); для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою (пункти 1, 7 розділу ІІІ).
Представником відповідача адвокатом Совгирою В.Д. у поданій заяві зазначається про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку з використанням нею власних технічних засобів.
Чернівецький районний суд Вінницької області має відповідну технічну можливість (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне надати можливість представнику відповідача адвокату Совгирі В.Д. у даній справі приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі ст., ст.59, 63, 129 Конституції України, керуючись ст., ст.4, 12, 13, 84, 212, 223, 240, 260, 261, 277, 352-355 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИЛА:
Судове засідання по цивільній справі №150/293/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи - Бабчинецької сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, призначене на 11 годину 00 хвилин 01.10.2024, здійснювати у дистанційному режимі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме за допомогою системи ВКЗ (vkz.court.gov.ua) за участю представника відповідача адвоката Совгири Вікторії Дмитрівни, яка зареєстрована у системі за електронною адресою - ІНФОРМАЦІЯ_1
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку за допомогою системи ВКЗ (vkz.court.gov.ua).
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному вебпорталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Попередити, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали скерувати представнику відповідача Совгирі В.Д. на її електронну адресу - ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК
Суд | Чернівецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121956698 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Чернівецький районний суд Вінницької області
Цимбалюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні