Справа №592/18142/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - Костенко В. Г.Номер провадження 22-ц/816/1358/24 Суддя-доповідач - Криворотенко В. І. Категорія - 76
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
30 вересня 2024 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Криворотенко В. І., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ» на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 березня 2024 року
за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ», треті особи: Північно-східне міжрегіональне управління державної служби з питань праці, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, про встановлення факту нещасного випадку на виробництві та визнання незаконним й скасування акту повторного розслідування,
в с т а н о в и в :
Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 березня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано акт повторного розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) 08 травня 2023 року о 13 год. 00 хв. від 25 серпня 2023 року, форми Н-1/НП, щодо ОСОБА_1
Відмовлено у задоволенні позову в частині встановлення факту нещасного випадку на виробництві.
Стягнуто з Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ» на користь ОСОБА_1 1073,60 грн судового збору та 3000 грн витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідач подав апеляційну скаргу на рішення суду, яка підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позову за немайнові вимоги, які оскаржуються в апеляційному порядку, підлягав сплаті судовий збір у розмірі 1073,60 грн (0,4 від 2684 грн), а тому за подання апеляційної скарги відповідач має сплатити 1610,40 грн (150% від 1073,60 грн) судового збору за такими реквізитами:
отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101
код за ЄДРПОУ: 37970404
банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.)
код банку отримувача (МФО) 899998
рахунок отримувача: UА598999980313171206080018540
код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу - *;101;
Приклад заповнення графи "Призначення платежу":
*;101;1234567890;Судовий збір,за позовом ОСОБА_2 ,на рішення від 01.01.2022 по справі 555/1000/18,Сумський апеляційний суд
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Згідно з ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Проте, у порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України заявником до апеляційної скарги не додано докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень ст. 43 ЦПК України. Цей недолік апеляційної скарги заявнику слід усунути шляхом надання апеляційному суду доказів надсилання копії апеляційної скарги та копій доданих матеріалів учасниками справи з урахуванням положень ст. 43 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційну скаргу слід залишити без руху, запропонувати заявнику усунути вказані в цій ухвалі недоліки апеляційної скарги та роз`яснити наслідки їх не усунення.
Керуючись ст. ст. 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ» на рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 05 березня 2024 року залишити без руху.
Запропонувати Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ» у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали сплатити судовий збір у розмірі 1610 грн 40 коп. та надати апеляційному суду докази його сплати, а також надати апеляційному суду докази надсилання копії апеляційної скарги та копії доданих матеріалів учасникам справи з урахуванням положень ст. 43 ЦПК України.
Роз`яснити Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ», що у разі не усунення вказаних в цій ухвалі недоліків апеляційної скарги у встановлений судом строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали направити Акціонерному товариству «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання-ІНЖИНІРИНГ» (ап.скарга).
Суддя Сумського апеляційного суду В.І. Криворотенко
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121963738 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Криворотенко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні