Справа № 491/838/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
30 вересня 2024 року м.Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області, Желясков О.О., розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_1 , місце знаходження: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , яка є опікуном ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, особа, стосовно якої розглядається клопотання ОСОБА_2 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат, місцезнаходження згідно ЄДР ЮО, ФОП та ГФ: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 03190604, та Орган опіки і піклування Ананьївської міської ради, місцезнаходження згідно ЄДР ЮО, ФОП та ГФ: 66401, Одеська область, Подільський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності 51, ідентифікаційний номер в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04056807,
ВСТАНОВИВ:
До Ананьївського районного суду Одеської області надійшли матеріали клопотання ОСОБА_1 , яка є опікуном ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, особа, стосовно якої розглядається клопотання ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат та Орган опіки і піклування Ананьївської міської ради.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження в справі, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України справа відноситься до юрисдикції загальних судів та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно з ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, в тому числі в порядку окремого провадження. Відповідно до ч. 7 ст. 19 ЦПК України, окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про визнання фізичної особи недієздатною.
Відповідно до ч. 7 ст. 299 ЦПК України клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України.
Клопотання відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 175-177, 297 ЦПК України, та подана з дотриманням правил підсудності, визначених ст. 295 ЦПК України, особою, яка має цивільну процесуальну дієздатність.
Частиною 4 ст. 293 ЦПК України визначено, що у випадках, встановлених пунктами 1, 3, 4, 9, 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних.
Як зазначалося, можливість розгляду судом питання про визнання особи недієздатною передбачено п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, а отже справа за заявою ОСОБА_1 має бути розглянута судом у складі одного судді і двох присяжних.
Матеріали справи містять протокол попереднього відбору присяжних у справі за клопотанням ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи, ОСОБА_2 , недієздатною. Згідно вказаного протоколу присяжними у справі відібрано: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Частиною 4 ст. 294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви або заяви про усунення недоліків, подано в порядку, передбаченому ст. 185 цього Кодексу.
Підстави, визначені ст.ст. 185-186 ЦПК України, для залишення клопотання без руху, повернення клопотання чи відмови у відкритті провадження в справі відсутні, а тому вважаю за можливе прийняти клопотання до розгляду, відкрити провадження в справі і призначити розгляд справи за правилами окремого провадження.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 5 ст. 293 ЦПК України визначено, що у випадках, встановленихпунктами 1,9і10ч. 2 цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Згідно п. 24 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб.
Також, п. 24 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» визначено, що зазначені особи мають право на правничі послуги, передбачені п.п. 2 і 3 ч. 2 ст. 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.
Пунктами 2 та 3 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» визначено, що безоплатна вторинна правнича допомога включає такі види правничих послуг: здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» суб`єктами надання безоплатної вторинної правничої допомоги в Україні є: центри з надання безоплатної правничої допомоги; адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.
Частиною 1 ст. 16 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» визначено, що Міністерство юстиції України утворює регіональні (республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські), місцеві (районні, міжрайонні, міські, міськрайонні, міжрайонні та районні у містах) та міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) центри з надання безоплатної правничої допомоги. Центри з надання безоплатної правничої допомоги є територіальними відділеннями Координаційного центру з надання правничої допомоги і утворюються з урахуванням потреб відповідних адміністративно-територіальних одиниць та забезпечення доступу осіб до безоплатної правничої допомоги.
Відповідно до ч. 5 ст. 16 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» повноваження та порядок діяльності центрів з надання безоплатної правничої допомоги встановлюються Положенням про центри з надання безоплатної правничої допомоги, що затверджується Міністерством юстиції України.
На виконання положень ч. 5 ст. 16 наказом Міністерства юстиції України від 02 липня 2012 року № 967/5 затверджено «Положення про центри з надання безоплатної правничої допомоги» (далі - Положення).
Підпунктом 13 п. 9 Положення визначено, що міжрегіональні центри, юрисдикція яких поширюється на територію більше двох областей, а також Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, крім здійснення зазначених у підпунктах 1-27 пункту 8 цього Положення функцій: видають доручення адвокатам для надання безоплатної вторинної правничої допомоги суб`єктам відповідного права, визначеним пунктами 1, 2, 10-29 частини першої та частинами другою і третьою статті 14 Закону, скасовують у разі необхідності такі доручення в установленому порядку.
Згідно наказу Міністерства юстиції України від 27 грудня 2023 року № 4453/5 «Питання оптимізації системи надання безоплатної правничої допомоги» було реорганізовано центриз наданнябезоплатної вторинноїправової допомогишляхом їхприєднання доПівденного міжрегіональногоцентру знадання безоплатноїправничої допомоги. Південний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги визначено правонаступником, зокрема Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Враховуючи викладене суд, з метою дотримання вимог ч. 5 ст. 293 ЦПК України, вважає за необхідне доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для здійснення представництва інтересів особи, щодо якої розглядається справа про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи, ОСОБА_2 , недієздатною.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187, 293-299 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити провадження в справі за клопотанням ОСОБА_1 , яка є опікуном ОСОБА_2 , про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, особа, стосовно якої розглядається клопотання ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Ананьївський дитячий будинок-інтернат та Орган опіки і піклування Ананьївської міської ради.
Розгляд справи здійснювати судом у складі: судді Ананьївського районного суду Одеської області Желяскова Олега Олександровича, присяжних Ананьївського районного суду Одеської області: Мазурян Віри Іванівни та ОСОБА_4 .
Призначити судове засідання в порядку окремого провадження на 15 годину 00 хвилин 22 жовтня 2024 року в залі суду в приміщенні Ананьївського районного суду Одеської області, розташованому за адресою: Одеська область, Подільський район, м. Ананьїв, вул. Леоніда Каденюка 5А.
Доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги, який знаходиться за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Кіри Муратової (бувша Льва Толстого) 6, призначити адвоката для здійснення представництва інтересів особи, щодо якої розглядається справа про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи, ОСОБА_2 , недієздатною, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам`янка Ізмаїльського району Одеської області, паспорт громадянина України № НОМЕР_3 , виданий 28 квітня 2023 року органом видачі 5123, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 , протягом розгляду справи в суді.
Запропонувати заінтересованій особі у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали подати до Ананьївського районного суду Одеської області пояснення щодо заяви з наданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується пояснення, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і додані до нього докази іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 1 ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасник справи, його представник мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду, крім випадків, коли явка цього учасника справи у судове засідання буде визнана судом обов`язковою.
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/sud1501/gromadyanam/csz.
Ухвала суду згідно ч. 2 ст. 261 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу суду згідно ч. 2 ст. 353 ЦПК України може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Копію ухвали суду надіслати учасникам справи в порядку, встановленому ст.190 ЦПК України.
Копію ухвали негайно, але не пізніше двох робочих днів, надіслати Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги для виконання в частині призначення адвоката.
Суддя:О. О. Желясков
Суд | Ананьївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121964271 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Ананьївський районний суд Одеської області
Желясков О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні