Справа № 750/13848/24
Провадження № 1-кс/750/4581/24
У Х В А Л А
01 жовтня 2024 року м. Чернігів
Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові клопотання слідчого слідчого відділу Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024270340003216від 29.09.2024,
В С Т А Н О В И В:
30.09.2024 до суду надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , в якому слідчий просить накласти арешт на екскаватор-навантажувач марки «JCB 3CX SITEMASTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , заводський номер НОМЕР_2 , котрий згідно свідоцтва про реєстрацію серії НОМЕР_3 , належить АТ «Чернігівобленерго» (22815333), що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гонча, буд. 40; а також на електросамокат марки «KINGSONG» НОМЕР_4 , який перебуває у володінні ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , із забороною права користуватися, розпоряджатись та відчужувати вказані транспортні засоби.
Слідчий чи прокурор, а також власники майна в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання сповіщалися своєчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомили. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття учасника провадження у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, приходжу до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.
Слідчим відділомЧернігівського районногоуправління поліціїГоловного управління Національної поліції в Чернігівській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12024270340003216від 29.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 291КК України.
Як вбачається з наданих матеріалів кримінального провадження, 29.09.2024 близько 09 год. 20 хв. за адресою в АДРЕСА_2 трапилась дорожньо-транспортна пригода за участю електросамоката під керуванням ОСОБА_5 , та екскаваторо-навантажувача марки «JBC», р.н. НОМЕР_5 під керуванням ОСОБА_6 . Внаслідок зіткнення водій електросамоката ОСОБА_5 отримав ушкодження та був доставлений до лікарні.
Під час проведення огляду місця події 29.09.2024 вилученіекскаватор-навантажувач марки «JCB 3CX SITEMASTER» реєстраційний номер НОМЕР_1 , який поміщений на зберігання за адресою: АДРЕСА_3 , та електросамокат марки «KINGSONG»JFB12THB53030541, який в послідуючому поміщений на спеціальний майданчик тимчасового тримання ЦЗ ГУ НП в Чернігівській області, що за адресою: м. Чернігів, пров.Вокзальний, 17.
Згідно свідоцтва про реєстрацію серії НОМЕР_3 , екскаватор-навантажувач марки «JCB 3CX SITEMASTER», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить АТ «Чернігівобленерго» НОМЕР_6 , що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гонча, буд. 40.
Електросамокат марки «KINGSONG» НОМЕР_4 , перебуває у володінні ОСОБА_5 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
29.09.2024 постановою слідчого СВ Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 вказані транспортні засоби визнано речовим доказом у цьому кримінальному провадженні.
Обґрунтовуючи необхідність накладення арешту, слідчий вказує на те, що вилучені підчас проведення оглядумісця подіїтранспортні засоби є матеріальними об`єктами, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування кримінального провадження.
В рамках кримінального провадження планується призначення судової інженерно-транспортної експертизи з метою встановлення питань щодо взаємного контактування та взаємного розташування транспортного засобу на момент скоєння дорожньо-транспортної пригоди, а також судової експертизи технічного стану транспортних засобів на предмет перевірки технічної працездатності робочої гальмівної системи, системи рульового керування. Враховуючи, що під час проведення вказаних експертиз експерту необхідно буде оглядати транспортний засіб, попередньо необхідно дотримуючись норм діючого законодавства забезпечити його належне та законне зберігання.
Відповідно до ст. 131 КПК України арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
А саме, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
За змістом ч. 1 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення речових доказів і як вбачається з частини третьої цієї ж статті у такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме майно.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що зазначені у клопотанні слідчого транспортні засоби є об`єктом кримінальних протиправних дій, могли зберегти на собі сліди кримінального правопорушення та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, а також може бути використаний як доказ кримінального правопорушення, відповідає критеріям, встановленим у ст. 98 КПК України, у зв`язку з чим, з метою збереження речових доказів, таке майно підлягає арешту, а клопотання підлягає задоволенню.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.
Враховуючи викладене вище, а також розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для третіх осіб, необхідно накласти арешт на вказане майно, заборонивши власникам відчужувати, розпоряджатися та користуватись зазначеними у клопотанні слідчого транспортними засобами, з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170, 172, 173 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно:
-екскаватор-навантажувачмарки «JCB3CXSITEMASTER»,реєстраційний номер НОМЕР_1 ,заводський номер НОМЕР_2 ,котрий згідносвідоцтва про реєстраціюсерії НОМЕР_3 ,належить АТ «Чернігівобленерго»(22815333),що знаходитьсяза адресою:м.Чернігів,вул.Гонча,буд.40, заборонившивласнику відчужувати, розпоряджатися та користуватися вказаним транспортним засобом;
-електросамокат марки«KINGSONG»JFB12THB53030541,який перебуваєу володінні ОСОБА_5 ,який зареєстрованийза адресою: АДРЕСА_1 , заборонивши власнику відчужувати, розпоряджатися та користуватися вказаним транспортним засобом.
Слідчому слідчого відділу Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 забезпечити зберігання арештованого майна.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим.
Роз`яснити, що підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання слідчому судді про скасування арешту майна повністю або частково. За клопотанням вказаних осіб арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121979292 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Кузюра М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні