ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
01 жовтня 2024 року
м. Харків
справа № 632/693/24
провадження № 22ц/818/3495/24
Харківський апеляційний суд в складі судді Пилипчук Н.П., перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 14 серпня 2024 року в складі судді Вельможної І.В. по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа: Первомайський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лозівському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства
в с т а н о в и в:
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 14 серпня 2024 року клопотання ОСОБА_2 про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи задоволено, призначено судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, провадження у справі зупинено до одержання висновку експертизи.
На вказану ухвалу суду 15 серпня 2024 року за допомогою системи «Електронний суд» ОСОБА_1 до суду апеляційної інстанції подала апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Харківського апеляційного суду від 19 серпня 2024 року справу витребувано з суду першої інстанції.
05 вересня 2024 року до суду апеляційної інстанції надійшли матеріали оскарження.
Ухвалою судді Харківського апеляційного суду від 10 вересня 2024 року матеріали оскарження ухвали повернуто до суду першої інстанції для усунення недоліків.
Справа надійшла до суду апеляційної інстанції 27 вересня 2024 року.
Однак, апеляційне провадження не може бути відкрито з наступних підстав.
Пунктом 2 частини 4 статті 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Згідно з частинами п`ятою, шостою статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
За правилом пункту 16 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі - Положення), процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом.
Згідно зпунктом 29Положення уразі поданнядо судудокументів велектронній форміучасник зобов`язанийу випадках,визначених процесуальнимзаконодавством,надати доказнадсилання іншимучасникам справикопій поданих до суду документів.
Наведене такожкореспондується зположенням частинисьомої статті43ЦПК,відповідно доякої у разі подання до суду в електронній формі апеляційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
За змістом статті 361 ЦПК України разом з ухвалою про відкриття апеляційного провадження суд апеляційної інстанції надсилає копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів учасникам справи, крім випадків, якщо скаргу подано в електронній формі через електронний кабінет.
З матеріалів справи вбачається, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу на ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 14 серпня 2024 року за допомогою системи «Електронний суд», проте докази направлення ОСОБА_2 листом з описом вкладення поданих до суду документів відсутні, як і відсутні відомості щодо отримання ним цих документів через систему «Електронний суд» (квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС).
Згідно з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне залишити апеляційну скаргу ОСОБА_1 без руху для надання доказів надсилання ОСОБА_2 копії апеляційної скарги з додатками.
Для вчинення апелянтом вказаних дій слід надати строк10 днівз дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст.ст.185,356,357 ЦПК України
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Зміївського районного суду Харківської області від 14 серпня 2024 року залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк 10 днів для надання доказів надсилання ОСОБА_2 копії апеляційної скарги з додатками та роз`яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вищевказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута особі, які звернулася з апеляційною скаргою.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання, касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Пилипчук
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121986639 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Пилипчук Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні