Ухвала
від 30.09.2024 по справі 192/1927/24
СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 192/1927/24

Провадження № 2/192/597/24

Ухвала

30 вересня 2024 року

Солонянський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючої судді КовальчукН.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Сафонової Р.В.,

позивачки ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у залі суду у смт Солоному Солонянського району Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солонянської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про скасування постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії,

встановив:

Позивачка звернулась до суду із вказаним позовом, просить постанову «Про відмову у вчиненні нотаріальної дії» без/номеру, винесену 03 квітня 2024 року завідувачем Солонянської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Парусниковою Ілоною Олегівною як незаконну скасувати.

Також позивачка просила витребувати у Солонянської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), розташованої по вул. Задернюка, 5, у смт Солоному Дніпровського району Дніпропетровської області, 52400, відповідно завірені матеріали спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , уродженки селища Новопокровки Солонянського району Дніпропетровської області, що була зареєстрована та проживала у селі Крутому Дніпровського (Солонянського) району Дніпропетровської області, яка мала місце ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Крутому Дніпровського (Солонянського) району Дніпропетровської області.

Клопотання обґрунтовується тим, що спадкова справа є належним та допустимим доказом і має суттєве значення для правильного вирішення справи по суті, так як може містити в собі відомості щодо наявності інших спадкоємців, обов`язкової частки у спадщині, тощо. Позивачка зазначає, що не може ознайомитися і витребувати її копії у Солонянської держаної нотаріальної контори, у зв`язку з відмовою їй у вчиненні нотаріальних дій, а також у зв`язку з тим, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про нотаріат» спадкова справі, як і відомості, які знаходяться в ній, не підлягають розголошенню особам, яким відмовлено у вчиненні нотаріальних дій та фактично становить нотаріальну таємницю.

Солонянська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надала до суду копію спадкової справи після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , однак надана спадкова справа належним чином не засвідчена.

В підготовчому судовому засіданні позивачка підтримала клопотання про витребування відповідно завірених матеріалів спадкової справи.

Представник відповідача в підготовче засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, відкласти розгляд справи не просив.

Вирішуючи клопотання позивачки, суд дійшов таких висновків.

За змістом ст. 8 Закону України «Про нотаріат» нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо. Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась. Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. У разі смерті особи чи визнання її померлою такі довідки видаються спадкоємцям померлого. У разі визнання особи безвісно відсутньою опікун, призначений для охорони майна безвісно відсутнього, має право отримувати довідки про вчинені нотаріальні дії, якщо це необхідно для збереження майна, над яким встановлена опіка.

За змістом частин 2, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Тобто, зважаючи на вимоги ст. 95 ЦПК України, при засвідченні копії документів потрібно вказати особу, яка їх засвідчує, підтвердити підписом відповідність копій документів оригіналам документів, та вказати дату засвідчення копій документів.

Натомість,Солонянською державною нотаріальною конторою суду надано прошиту копію спадкової справи, однак вона не засвідчена належним чином, відсутній реквізит «Згідно з оригіналом» та, відповідно, дата засвідчення копії спадкової справи.

Таким чином, зважаючи на викладені обставини, враховуючи, що позивачка не має можливості самостійно надати суду зазначені докази, враховуючи, що копія спадкової справи, докази, які вона просить витребувати, мають значення для повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд доходить висновку про задоволення клопотання позивачки.

Керуючись ст.ст. 84, 95, 260 ЦПК України,

постановив:

Клопотання позивачки ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.

Витребувати у Солонянянської державноїнотаріальної конториДніпропетровської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса) належним чином засвідчені копії матеріалів спадкової справи, відкритої після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 .

Витребувану інформацію протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали надати до Солонянського районного суду Дніпропетровської області (місцезнаходження: 52400, Дніпропетровська обл., Солонянський р-н, смт Солоне, вул. Строменко, 1-А).

У разі неможливості надати зазначені документи повідомити про це Солонянський районний суд Дніпропетровської області із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.В. Ковальчук

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121987748
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —192/1927/24

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Ковальчук Н. В.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Ковальчук Н. В.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Ковальчук Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні