ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
30 вересня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/5790/23Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Ярош А.І.,
Суддів: Діброви Г.І., Принцевської Н.М.,
розглянувши заяву Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради
про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат на професійну правничу допомогу
при розгляді апеляційної скарги Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради
на рішення Господарського суду Одеської області від 30.04.2024 року, суддя в І інстанції Гут С.Ф., повний текст якого складено 10.05.2024, в м. Одесі
у справі: №916/5790/23
за позовом: Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області)
до відповідача: Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради
про стягнення 1 335 152,88 грн
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Одеської області від 30.04.2024 у справі №916/5790/23 позов Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області) до відповідача: Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради задоволено; стягнуто з Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради суму шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, у вигляді збитків, нанесених державі Україна у розмірі 1 335 152,88 грн на користь держави Україна; стягнути з Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради на користь Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області) 20027,29 грн витрат зі сплати судового збору.
Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 24.09.2024 у справі №916/5790/23 апеляційну скаргу Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради задоволено частково; рішення Господарського суду Одеської області від 30.04.2024 у справі №916/5790/23 скасовано частково та прийнято нове рішення у відповідній редакції суду апеляційної інстанції, а саме: «Позов Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області) до Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради задовольнити частково. Стягнути з Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради суму шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, у вигляді збитків, нанесених державі Україна у розмірі 667 576,44 грн на користь держави Україна. Стягнути з Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради на користь Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області) 10 013,64 грн витрат зі сплати судового збору за подання позову.» Стягнуто з Державної екологічної інспекції Південно-західного округу (Миколаївська та Одеська області) на користь Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради 15 020,47 грн витрат зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
26.09.2024 до суду апеляційної інстанції надійшла заява представника Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради, в якому останній просить суд стягнути з Державної екологічної інспекція південно-західного округу (миколаївська та одеська області) на користь Комунального підприємства «КП-СЕРВІС» ЗНАМ`ЯНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ суми витрат на професійну правничу допомогу, які будуть понесені заявником у зв`язку з розглядом даної справи, в розмірі 27700 грн.
Відповідно до частини третьої статті 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за доцільне призначити до розгляду вказану вище заяву Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради.
При визначенні дати судового засідання у даній справі судом апеляційної інстанції враховувалось наступне.
Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави (стаття 2 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського суду з прав людини у справах "Савенкова проти України" від 02.05.2013, "Папазова та інші проти України" від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Враховуючи викладене, з метою повного та всебічного розгляду заяви Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради про ухвалення додаткового рішення у даній справі, а також належного повідомлення учасників справи про розгляд вказаної заяви з наданням учасникам справи можливості подати відповідні відзиви, Південно-західний апеляційний господарський суд дійшов висновку про можливість розгляду вищенаведених заяв у розумний строк, що незначно перевищує строк ухвалення додаткового судового рішення, визначений процесуальним законом, та є об`єктивно необхідним для забезпечення можливості реалізації учасниками процесу відповідних процесуальних прав з урахуванням запровадженого в Україні воєнного стану.
Додатково суд апеляційної інстанції вважає за можливе запропонувати учасникам справи скористатись своїм правом та надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі або заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст. ст. 234, 244 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
1.Розглянути заяву Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради про ухвалення додаткового рішення у справі №916/5790/23 поза межами строку, встановленого частиною третьої статті 244 Господарського процесуального кодексу України, у розумний строк, достатній для забезпечення можливості реалізації учасниками процесу відповідних процесуальних прав з урахуванням запровадженого в Україні воєнного стану.
2.Розгляд заяви Комунального підприємства "КП-СЕРВІС" Знам`янської сільської ради про ухвалення додаткового рішення у справі №916/5790/23 призначити на 15.10.2024 о 12:15.
3.Надати учасникам справи строк до 10.10.2024 для подання до суду заяв чи клопотань, заперечень щодо заяв про ухвалення додаткового рішення, оформлених відповідно до статті 170 Господарського процесуального кодексу України, разом з доказами направлення іншим учасникам справи.
4.Засідання суду відбудеться у приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду в залі судових засідань №5, м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, тел. (0482) 301-431.
5.Явка повноважних представників учасників справи у судовому засіданні обов`язковою не визнається. У разі їх прибуття в засідання суду вони повинні мати документи, що підтверджують їх повноваження.
6.Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду заяви за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання відповідно до частини третьої статті 196 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: А.І. Ярош
Судді: Г.І. Діброва
Н.М. Принцевська
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121988793 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Ярош А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні