Ухвала
від 30.09.2024 по справі 356/578/24
БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шевченків шлях, 30-А, м. Березань, Київська область, 07541

Провадження № 2/356/291/24

Справа № 356/578/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.09.2024 суддя Березанського міського Київської області Капшученко І. О., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пересувна механізована колона № 15» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату проживання у гуртожитку

ВСТАНОВИВ:

До Березанського міського Київської області надійшла вказана вище позовна заява.

Ухвалою Березанського міського суду Київської області від 06.09.2024 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків.

25.09.2024 зазначені в ухвалі суду недоліки були усунуті.

Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, відмови у відкритті провадження відсутні.

Справа підсудна Березанському міському суду Київської області.

Позивачем при зверненні до суду в позові заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження на підставі положень ст. 274 ЦПК України.

У відповідності до ч. 1 ст. 277 ЦПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного провадження.

За змістомп.1ч.1ст.274ЦПК України малозначні справи розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України в редакції Закону№ 3831-IX від 19.06.2024, що набрала чинності 19.07.2024, для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5 ст. 279 ЦПК України).

Враховуючи вказане,ціну пред`явленогопозову,суд вважає вказану справу малозначною та приходить до висновку, що клопотання позивача слід задовольнити та здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Інших заяв чи клопотань, які потребують вирішення без виклику сторін під час відкриття провадження, позивачем до позовної заяви не додано.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пересувна механізована колона № 15» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату проживання у гуртожитку.

Клопотання позивача про розглядсправи впорядку спрощеногопозовного провадження задовольнити.

Розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити судове засідання для розглядусправипосуті в приміщенні Березанського міського суду Київської області за адресою: Київська область, м. Березань, вул. Шевченків шлях, 30-А, на 30.10.2024 о 14 годині 30 хвилин.

Розгляд справи здійснювати суддею одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам. Одночасно з копією даної ухвали відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Викликати в судове засідання сторони.

Роз`яснити позивачу, що докази подаються разом з позовною заявою. Позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання, а також змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви не пізніше, ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі, до яких додати докази направлення копій такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положеньстатті 43ЦПК України. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Позивач має право відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач - визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву, оформлений з дотриманням вимогст. 178 ЦПК України, протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі, до якого додати всі докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, з наданням підтвердження надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити справу за наявними матеріалами.

Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач подати до суду заперечення, оформлені з дотриманням вимогч.ч 3-5 ст. 178 ЦПК України, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві та позивачем у відповіді на відзив відповідно пояснень та заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, з наданням підтвердження надіслання (надання) іншим учасникам справи копії такої відповіді на відзив та заперечень, в строк протягом 10 (десяти) днів із дня отримання позивачем відзиву або відповідачем відповіді на відзив.

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причини, що не залежали від неї. У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою позивачем та разом з відзивом на позовну заяву відповідачем з дотриманням вимог ч. 2 ст. 84 ЦПК України. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причини, що не залежали від неї.

Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Сторони можутьпримиритися,у томучислі шляхоммедіації,на будь-якійстадії судовогопроцесу. Результат домовленості сторін може бути оформлений мировою угодою.

Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України"Проелектроннідовірчіпослуги",якщоіншенепередбаченоцимКодексом.

Суд надсилає такій особі будь-які документи у справах виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою: http://be.ko.court.gov.ua.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя: І. О. Капшученко

СудБерезанський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу121992440
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —356/578/24

Рішення від 25.11.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Капшученко І. О.

Рішення від 25.11.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Капшученко І. О.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Капшученко І. О.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Березанський міський суд Київської області

Капшученко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні