Ухвала
від 01.10.2024 по справі 146/530/24
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

01.10.2024

Справа №146/530/24

Провадження по справі №1-кп/150/27/24

УХВАЛА

01 жовтня 2024 року с. Мазурівка

Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю учасників кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисників обвинуваченого адвокатів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ,

представника потерпілої особи ОСОБА_7 ,

розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду матеріали кримінального провадження, зареєстрованого у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42022022310000002 від 11.01.2022 відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нетребівка Тульчинського району Вінницької області та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше не судимого

за вчиненнякримінальнихправопорушень,передбаченихч.4ст.191,ч.1ст.366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Чернівецького районного суду Вінницької області перебувають матеріали вище вказаного кримінального провадження.

Представник потерпілої особи Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області ОСОБА_7 до початку судового засідання, через канцелярію суду подала клопотання про заборону проведення фото відео фіксації в судовому засіданні.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення даного клопотання, зазначаючи, що розгляд справ у судах відбувається відкрито, підстав для здійснення закритого судового засідання як це передбачено КПК України - немає.

Обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав клопотання представника потерпілої особи Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області.

Захисники обвинуваченого ОСОБА_4 адвокати ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вирішення заявленого клопотання віднесли на розсуд суду.

Заслухавши думки учасників судового провадження, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом. У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим судовим рішенням може бути видалена із зали судового засідання.

Згідно з ч. 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.

Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.

Положеннями ст. 7 КПК України встановлено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться: публічність; гласність і відкритість судового провадження та його повне фіксування технічними засобами.

Згідно з ч. 2 ст. 27 КПК України, кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито.

Частиною 6 статті 27 КПК України визначено, що кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

Статтею 11 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.

За змістом ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Суд зобов`язаний забезпечити гласність та відкритість судового розгляду кримінального провадження, але при цьому суворо дотримуватися вищевказаних норм, які направлені на захист права осіб - учасників кримінального провадження, на повагу до особистого життя.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку чи національної безпеки в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або - тією мірою, що визнана судом суворо необхідною, - коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя.

Відповідно до частин 1, 2 статті 25 Закону України «Про інформацію» під час виконання професійних обов`язків журналіст має право здійснювати письмові, аудіо- та відеозаписи із застосуванням необхідних технічних засобів, за винятком випадків, передбачених законом.

Журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб`єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

У рекомендаціях № 19 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам «Про надання через ЗМІ інформації про кримінальні процеси» від 10.07.2003 зазначено, що пряма трансляція ЗМІ із зали судових засідань та зйомка такого засідання підлягають забороні завжди, крім тих випадків, коли це прямо дозволяє закон чи уповноважений судовий орган. Трансляцію та зйомку можна дозволити лише в тому разі, якщо вони не створюють небезпеки впливу на потерпілих, свідків, учасників судового розгляду, суддів.

Що стосується клопотання представника потерпілої особи Вапнярської селищної ради Тульчинського району Вінницької області ОСОБА_7 про заборону проведення фото-відео зйомки, суд зазначає, що прийняти рішення про заборону проведення фото-відео зйомки в судовому засіданні можливе лише у випадках, передбачених ст. 27 КПК України.

З огляду на вищевикладене, з метою дотримання принципу публічності, відкритості і гласності судового провадження, а також враховуючи думку учасників кримінального провадження, суд вважає, що відео фото фіксацію можливо проводити без шкоди для судового розгляду та втручання в особисте життя учасників судового розгляду, зокрема без оприлюднення конфіденційної інформації, що стосується особистих даних учасників кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 3, 4 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 27 КПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника потерпілої особи Вапнярськоїселищної радиТульчинського районуВінницької області ОСОБА_7 про заборону здійснення фото відео фіксації в судовому засіданні відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ ОСОБА_8

СудЧернівецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу121995707
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —146/530/24

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 05.09.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 05.09.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 28.08.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 07.08.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

Ухвала від 02.08.2024

Кримінальне

Чернівецький районний суд Вінницької області

Цимбалюк Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні