Ухвала
від 30.09.2024 по справі 582/1197/24
НЕДРИГАЙЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-з/582/7/24

Справа № 582/1197/24

Копія

Недригайлівський районний суд Сумської області

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"30" вересня 2024 р.

Суддя Недригайлівського районного суду Сумської області Жмурченко В. Д., розглянувши заяву представника заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕРАМЕЙЯ», ОСОБА_1 про забезпечення доказів,

УСТАНОВИВ:

Представник заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕРАМЕЙЯ», ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення доказів, шляхом витребування у приватного нотаріуса Роменського районного нотаріального округу Сумської області Торчицької В. М. ( АДРЕСА_1 ) належним чином завірену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Свою заяву мотивує тим, що між ТОВ «КЕРАМЕЙЯ», як покупцем, та ФОП ОСОБА_2 , як постачальником, склалися відносини поставки товару. Станом на 20.01.2020 заборгованість ФОП ОСОБА_2 склала 501110,00 грн. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. Оскільки, для обрання належного способу захисту майнових прав та визначення кола учасників справи йому необхідно отримати дані докази, а самостійно зробити це він не може, у зв`язку з тим, що у відповідь на запит отримав відмову у надані такої інформації, просить суд задовольнити подану ним заяву шляхом витребування відповідних документів.

Дослідивши матеріали заяви про забезпечення доказів суд, дійшов такого висновку.

Відповідно до частини 1 та 2 ст. 118 ЦПК України заява про забезпечення доказів розглядається в судовому засіданні в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, встановленими цією статтею. Заява розглядається не пізніше п`яти днів з дня її надходження до суду.

Згідно з ч. 1ст. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК Україниучасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Положеннями ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Згідно з ч. 1ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 116 ЦПК України заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія.

Згідно зі ст. 118 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається, зокрема докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини для доказування яких вони необхідні, обґрунтування необхідності забезпечення доказів, спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази.

Зі змісту вказаних статей вбачається, що у вказаній заяві, мають бути зазначені: обставини, що можуть бути підтверджені доказами, які необхідно забезпечити. Ці обставини повинні належати до предмета доказування у справі; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим; справа для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити.

За наведеного суд вважає, що вимога заяви про забезпечення доказів, шляхом витребування у у приватного нотаріуса Роменського районного нотаріального округу Сумської області Торчицької В. М. ( АДРЕСА_1 ) належним чином завірену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є обґрунтовано, та такою, що підлягає задоволенню, оскільки така інформація є нотаріальною таємницею і сам заявник не взмозі її отримати без відповідного судового рішення.

На підставі викладеного вище та ст. 8 Закону України «Про нотаріат», керуючись ст.116-118, 260-261 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника представника заявника Товариства з обмеженою відповідальністю «КЕРАМЕЙЯ», ОСОБА_1 про забезпечення доказів, задовольнити.

Витребувати у приватного нотаріуса Роменського районного нотаріального округу Сумської області Торчицької В. М. ( АДРЕСА_1 ) належним чином завірену копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали для виконання надіслати приватному нотаріусу Роменського районного нотаріального округу Сумської області Торчицькій В. М., роз`яснивши, що у разі неможливості подання доказів у строк 7 днів з дня отримання копії ухвали, особи, які не мають можливості подати докази, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом 5 днів з дня вручення ухвали.

Ухвала про забезпечення доказів є виконавчим документом та виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Роз`яснити, що витребувані докази слід надати до Недригайлівського районного суду Сумської області.

Роз`яснити, що заявник повинен подати позовну заяву протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення доказів. У разі неподання позовної заяви у зазначений строк, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження суд скасовує ухвалу про вжиття заходів забезпечення доказів не пізніше наступного дня після закінчення такого строку або постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або складення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:підпис З оригіналом згідно

Суддя: В. Д. Жмурченко

СудНедригайлівський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу121998368
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —582/1197/24

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Жмурченко В. Д.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Жмурченко В. Д.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Жмурченко В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні