Ухвала
від 30.09.2024 по справі 160/23678/24
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 вересня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 160/23678/24

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни" про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

30.08.2024 через підсистему "Електронний суд" представник ОСОБА_1 адвокат Бартош-Стрєльніков Андрій Володимирович звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни" із позовом, у якому просить суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову, яка оформлена довідкою Військово-лікарської комісії від 04.09.2023 №10284 про визнання позивача придатним до служби у ДШВ;

- зобов`язати відповідача повторно розглянути військово-медичні документи та здійснити повторне обстеження та медичний огляд позивача з метою визначення придатності/непридатності до військової служби.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 адміністративну справу №160/23678/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни" про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії передано на розгляд до Полтавського окружного адміністративного суду.

Указана справа надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 25.09.2024 та передана на розгляд судді Канигіній Т.С.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

У ході з`ясування вказаного питання, судом встановлено наступне.

Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (частина друга статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до пунктів 2, 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються:

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як слідує зі змісту позовної заяви, у якості відповідача позивач визначає ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни".

Водночас, дослідивши зміст позовних вимог, судом встановлено, що прохальна частина даного позову не містить позовних до ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни".

Натомість, прохальна частина даного позову містить вимоги про визнання протиправною та скасування постанови, яка оформлена довідкою Військово-лікарської комісії Військової частини НОМЕР_1 від 04.09.2023 №10284 про визнання позивача придатним до служби у ДШВ.

При цьому позивач не визначає Військово-лікарську комісію Військової частини НОМЕР_1 , якою винесена оскаржувана довідка, в якості відповідача у справі.

Крім того, суд зауважує, що згідно з частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частин другої та третьої цієї статті для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як слідує зі змісту позовних вимог, предметом оскарження у спірному випадку є довідка Військово-лікарської комісії Військової частини НОМЕР_1 №10284, яка датована 04.09.2023.

Позивач із заявленими позовними вимогами звернувся до суду лише 30.08.2024 (через систему "Електронний суд", тобто з порушенням шестимісячного строку звернення до суду.

Відповідно до частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Всупереч викладеному заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду до позовної заяви разом із доказами на підтвердження поважності причин пропуску такого строку або доказів, які б підтверджували вчасне звернення до суду, позивачем не подано.

Отже, поданий до суду адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

За правилами частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За викладених обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни" про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:

- уточненої позовної заяви із зазначенням змісту позовних вимог до визначеного відповідача ВЛК КНП "Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни" або уточненої позовної заяви із зазначенням повного найменування відповідача, до якого фактично заявлені позовні вимоги (Військово-лікарська комісія Військової частини НОМЕР_1 ), його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з доказами поважності причин пропуску позивачем строку або інших доказів на підтвердження факту дотримання останнім такого строку.

Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява повертається заявнику.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.С. Канигіна

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122003768
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —160/23678/24

Ухвала від 24.10.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

Ухвала від 30.09.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

Ухвала від 04.09.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ільков Василь Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні