Ухвала
від 02.10.2024 по справі 462/6940/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/6940/24

УХВАЛА

02 жовтня 2024 року Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючого-судді- Кирилюка А.І.,

при секретарі: Дунько Д.Г.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицького районного суду міста Львова, Держави України в особі Державної казначейської служби України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

встановив:

ОСОБА_1 , 02.09.2024 року (вх.№ 20051) звернувся до Залізничного районного суду м. Львова із позовною заявою, у якій просить стягнути з Держави Україна в особі Державної казначейської служби України на користь позивача кошти в сумі 1000049 грн 00 коп. з яких: 49 грн 00 коп. сума матеріальної шкоди та 1000000 грн 00 коп. сума моральної шкоди завданої в результаті незаконних дій Галицького районного суду м. Львова шляхом постановлення незаконної ухвали від 25.06.2021 року по справі № 461/5246/21 та не направлення даної ухвали на адресу позивача у строки встановлені КПК України, що спричинило приниження честі, гідності, ділової репутації.

Учасники справи, які булиналежним чиномповідомлені продату,час імісце судовогозасідання в судове засідання не з`явились.

Позивач 10.09.2024 року подав письмове клопотання про проведення підготовчого судового засідання без його участі.

Державна казначейска служба 20.09.2024 року подала відзив на позовну заяву.

Позивач 25.09.2024 року подав відповідь на відзив в якому крім іншого заявив клопотання про вирішення питання про звернення до Конституційного Суду України з поданням щодо тлумачення ст. 56 Конституції України.

Відповідно до ст. 50 Закону України «Про Конституційний Суд України» формами звернення до Суду є конституційне подання, конституційне звернення, конституційна скарга.

Конституційним поданням є подане до Суду письмове клопотання щодо: 1) визнання акта (його окремих положень) неконституційним; 2) офіційного тлумачення Конституції України.

Відповідно до Конституції України суб`єктами права на конституційне подання є: Президент України, щонайменше сорок п`ять народних депутатів України, Верховний Суд, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Верховна Рада Автономної Республіки Крим

Конституційним зверненням є подане до Суду письмове клопотання про надання висновку щодо (ст. 53 Закону України «Про Конституційний Суд України»): 1) відповідності Конституції України чинного міжнародного договору України або міжнародного договору, що вноситься до Верховної Ради України для надання згоди на його обов`язковість; 2) відповідності Конституції України (конституційності) питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою; 3) додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту; 4) відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України; 5) порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України або законів України; 6) відповідності нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим Конституції України та законам України

Суб`єктами правана конституційнезвернення є:1)Президент України-за пунктами1,2,6частини першоїстатті 53Закону України«Про КонституційнийСуд України»,що випливаєіз статей137,151Конституції України;2)Верховна РадаУкраїни -за пунктами3,4,5частини першоїстатті 53Закону України«Про КонституційнийСуд України»,що випливаєз пункту28частини першоїстатті 85,статей 151,159Конституції України;3)Кабінет МіністрівУкраїни -за пунктом1частини першоїстатті 53Закону України«Про КонституційнийСуд України»,що випливаєіз статті151Конституції України;4)щонайменше сорокп`ять народнихдепутатів України-за пунктами1,2частини першоїстатті 53Закону України«Про КонституційнийСуд України»,що випливаєіз статті151Конституції України.

Конституційною скаргою (ст.53 Закону України «Про Конституційний Суд України») є подане до Суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб`єкта права на конституційну скаргу

Суб`єктом права на конституційну скаргу є особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції України.

Таким чином, відповідно до викладених норм права, суд не є суб`єктом права на жодну форму наведених звернень до Конституційного суду України, в т.ч. на конституційне подання з клопотанням щодо офіційного тлумачення Конституції України.

Відповідно до ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

В підготовчому судовому засіданні виконані вимоги ч. 2ст. 197 ЦПК України. Згідно з п. 15 ч. 2ст. 197 ЦПК Україниу підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 200 ЦПК Україниза результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного, суд вважає, що у підготовчому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закриття підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, тому підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.

Керуючись ст. 197,200,258,260,261 ЦПК України, суд-

постановив:

В задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 .щодо вирішення питання про звернення до Конституційного Суду України з поданням щодо тлумачення ст. 56 Конституції України відмовити.

Роз`яснити позивачу право на відповідні звернення до Конституційного Суду України відповідних суб`єктів.

Закрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Галицького районного суду міста Львова, Держави України в особі Державної казначейської служби України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Призначити справудо судовогорозгляду посуті на29.10.2024року на09год.30хв. у приміщенні Залізничного районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Бандери, 3).

Про дату, час та місце проведення судового засідання у справі повідомити учасників справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/

З оригіналом згідно.

Суддя: А.І. Кирилюк

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122010897
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду

Судовий реєстр по справі —462/6940/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Шеремета Н. О.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Шеремета Н. О.

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Рішення від 28.11.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 02.10.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Кирилюк А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні