Ухвала
від 02.10.2024 по справі 683/2148/23
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/2148/23

1-в/683/59/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2024 року м. Старокостянтинів

Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участі прокурора ОСОБА_2 , особи, щодо якої вирішується питання про продовження строку застосування примусових заходів медичного характеру, його законного представника ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , представника КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_5 , розглянувши матеріали заяви медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області ОСОБА_6 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, що не працює, особи з інвалідністю другої групи,

встановив:

У вересні 2024 року медичний директор КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області ОСОБА_7 звернувся до суду із заявою, в якій просить продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового лікування за місцем проживання до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування заяви посилався, що ОСОБА_3 з 24 листопада 2023 року знаходився на примусовому амбулаторному лікуванні у КНП «ХООЗЗНПД» ХОР за рішенням суду. Примусові заходи медичного характеру в умовах психіатричного закладу із звичайним наглядом було застосовано згідно ухвали Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 04 жовтня 2023 року у справі №683/2148/23, у зв`язку зі скоєнням суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 4ст. 185 КК України.

11 липня 2024 року ОСОБА_3 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів КНП «ХООЗЗНПД» ХОР у складі: голови комісії ОСОБА_8 т.в.о. директора КНП «ХООЗзНПД» ХОР з лікувальної роботи; завідувачки відділення № 4 ОСОБА_9 лікаря психіатра; завідувача відділення № 2 ОСОБА_10 лікаря психіатра; лікаря доповідача ОСОБА_5 лікаря психіатра КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня». Комісія дійшла висновку, що ОСОБА_3 страждає на емоційну вольову нестійкість, періодичне відчуття дратівливості, відсутність критики до скоєного та до власного стану, періодичне загострення продуктивної психосимптоматики, низький рівень по HCR-20, підтвердив обґрунтованість рішення про необхідність продовження примусових заходів медичного характеру у вигляді примусового амбулаторного лікування за місцем проживання.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши лікаря-психіатра, який подання підтримав, прокурора, законного представника та захисника, які не заперечували проти продовження застосування стосовно хворого ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування у закладі з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом, приходить до наступних висновків.

Ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 04 жовтня 2023 року у справі №683/2148/23 застосовано до ОСОБА_3 примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №6 від 11 липня 2024 року, ОСОБА_3 страждає на емоційну вольову нестійкість, періодичне відчуття дратівливості, відсутність критики до скоєного та до власного стану, періодичне загострення продуктивної психосимптоматики, низький рівень по HCR-20, за своїм психічним станом являє суспільну небезпеку і потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді примусового амбулаторного лікування за місцем проживання.

Згідно з ч. 3 ст.514 КПК України розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа.

Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів ОСОБА_3 потребує продовження амбулаторного примусового лікування за місцем проживання.

За правилами ч. 1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Відповідно до ч. 1 ст.514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

За приписом ч. 1 ст. 512 КПК України судовий розгляд здійснюється одноособово суддею в судовому засіданні за участю прокурора, обов`язковою участю фізичної особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, її законного представника та захисника згідно із загальними правилами цього Кодексу.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців. Аналогічне твердження закріплено у ч. 2 ст. 95 КК України.

Положеннями ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом, до яких зокрема відноситься законне затримання психічнохворих.

Суд, дослідивши заяву та матеріали, додані до неї, вважає за необхідне задовольнити заяву медичного директора КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області ОСОБА_6 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_3 в умовах амбулаторного лікування за місцем проживання, оскільки останній продовжує становити суспільну небезпеку.

Згідно з приписами ч. 2 ст.27 Закону України «Про психіатричну допомогу» виключно компетенцією лікаря-психіатра або комісії лікарів-психіатрів є встановлення діагнозу психічного розладу, прийняття рішення про необхідність надання психіатричної допомоги в примусовому порядку або надання висновку для розгляду питання, пов`язаного з наданням психіатричної допомоги в примусовому порядку. Лікар-психіатр, комісія лікарів-психіатрів несуть відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до закону.

Відтак, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення заяви щодо продовження ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричного амбулаторного примусового лікування за місцем проживання, строком до 6 місяців згідно вимог ст. 17 Закону України "Про психіатричну допомогу".

Керуючись ст. 95 КК України, ст. 376, 369-372, 512, 514 КПК України, -

ухвалив:

Заяву медичного директора КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області ОСОБА_6 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_3 задовольнити.

Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового лікування за місцем проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , особи з інвалідністю другої групи на строк 6 (шість) місяців.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122011252
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —683/2148/23

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Кутасевич О. Г.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Кутасевич О. Г.

Ухвала від 04.10.2023

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Кутасевич О. Г.

Ухвала від 05.07.2023

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Кутасевич О. Г.

Ухвала від 21.06.2023

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Кутасевич О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні