Ухвала
від 02.10.2024 по справі 911/2523/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"02" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2523/24

Суддя Грабець С.Ю., розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Прімекс-Ніка» про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження в справі

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Прімекс-Ніка»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Компанія «Київ-Індустріал»

про стягнення заборгованості,

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИЛА:

20 вересня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Прімекс-Ніка» (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Компанія «Київ-Індустріал» (далі відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 786 140,36 грн.

Ухвалою суду від 25.09.2024 року відкрите провадження в справі в порядку спрощеного письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

27 серпня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області від представника позивача надійшло клопотання про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

В обґрунтування поданого клопотання представник позивача послалась на необхідність взяти участь у судових засіданнях, а також скористатись іншими правами, встановленими статтею 42 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: про банкрутство; за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.

Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відкриваючи провадження в справі, суд дійшов висновку про її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, оскільки ця справа незначної складності та визнана судом малозначною, а ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім цього, ця справа не входить до переліку справ, зазначених у ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.

Звертаючись із позовною заявою до суду, представник позивача просила стягнути з відповідача заборгованість у сумі 786 140,36 грн., у зв`язку з порушенням відповідачем умов договору №250423 від 25.04.2023 року, на підтвердження чого до заяви долучені копії цього договору, а також актів здачі-приймання робіт (надання послуг), рахунків на оплату та банківських виписок по рахунках позивача.

Так, у матеріалах справи містяться всі необхідні документи для розгляду справи та ухвалення рішення.

Представник позивача також послалась на необхідність надання їй можливості скористатись іншими правами, передбаченими ст. 42 Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Так, якими саме правами, встановленими вищевказаною статтею Господарського процесуального кодексу України, має намір скористатись представник позивача, в клопотанні зазначено не було.

Крім цього, представник позивача вважала за необхідне заслухати пояснення представника відповідача.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Ухвалою суду про відкриття провадження від 25.10.2024 року відповідачу запропоновано надати відзив на позовну заяву (пред`явити зустрічний позов), а також докази, що підтверджують заперечення проти позову, до 25 жовтня 2024 року.

Здійснення належного захисту порушеного права не залежить від форми господарського судочинства та безпосередньої участі учасника справи в засіданнях.

Відтак, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. ч. 3, 4 5 ст. 12, ч. 1 ст. 42, ч. ч. 1, 2, 4 ст. 147, ч. 1 ст. 165, ч. ч. 1-4. ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. відмовити в задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Прімекс-Ніка» про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження;

2. направити копії ухвали учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 02.10.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122020237
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2523/24

Рішення від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 25.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні