ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 жовтня 2024 рокуСправа № 912/2401/23(912/2458/24)
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ; адреса проживання та реєстрації як ВПО: АДРЕСА_2
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Воркнест Технології", пр. Гагаріна, 174, корп.4, кв. 1, м. Харків, 61124
про стягнення 182 163,70 грн
в межах справи № 912/2401/23
про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 (далі - гр. ОСОБА_1 ), ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ; адреса проживання та реєстрації як ВПО: АДРЕСА_2
ВСТАНОВИВ:
Постановою від 07.08.2024 суд визнав банкрутом ОСОБА_1 ; введено процедуру погашення боргів ОСОБА_1 ; призначено керуючим реалізацією майна банкрута арбітражного керуючого Боднарчука С.Я.
09.08.2024 (номер публікації: 73810, дата публікації на сайті ВГСУ: 09.08.2024 10:23) на вебсайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника.
30.09.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Воркнест Технології" про стягнення заборгованості зі сплати заробітної плати у розмірі 182 163,70 грн з відрахуванням з цієї суми, передбачених законодавством України податків та інших обов`язкових платежів.
Дослідивши матеріали поданої позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
За ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Так, відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Всупереч таким вимогам процесуального закону позивач не зазначив чи є в наявності у останнього або іншої особи оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Окрім того, позивачем в п. 6 додатку до позовної заяви зазначено "Копія повідомлення про звільнення", однак замість вказаного додатку прикладено відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби. Вказане підтверджується Актом про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (паковання) № 124 від 01.10.2024, складеним працівниками Господарського суду Кіровоградської області.
Окрім того, відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, у відповідності до вимог процесуального закону, на позивача покладається обов`язок надіслання учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України №270 від 05.03.2009, передбачено, що розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а опис вкладення встановленої форми є підтвердженням переліку відправлених документів.
Отже, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу є оригінали розрахункового документа (касовий чек, розрахункова квитанція) та опису вкладення у цінний лист, з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
За відсутності поіменного переліку документів, що додані до позовної заяви, суд позбавлений можливості пересвідчитись, що позивачем направлено відповідачу саме додані до позовної заяви документи.
Так, до позовної заяви на підтвердження відправлення відповідачеві позовної заяви і доданих до неї документів додано квитанцію № 1309447 від 29.09.2024 та опис, скріпленого відбитком календарного штемпеля оператора поштового зв`язку за 29.09.2024, відповідно до якого на адресу відповідача направлена позовна заява до ТОВ "Воркнест Технології" про стягнення заробітної плати.
З вказаного опису вкладення неможливо встановити, які саме документи (додатки) направлено відповідачу та чи направлено їх взагалі.
Доказів направлення відповідачу додатків до позову з їх поіменним переліком суду не надано.
Вищенаведені обставини свідчать про порушення позивачем приписів ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України та є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 1, 2, 7, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 , поданої в межах справи №912/2401/23 про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. ОСОБА_1 , усунути встановлені при поданні заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати суду:
- копію повідомлення про звільнення, яка зазначена у п. 6 додатків до позову;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- належні докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу (опис вкладення з поіменним зазначенням предметів, які направляються);
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 до електронного кабінету з використанням ЄСІТС.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122020284 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні