Ухвала
від 30.09.2024 по справі 916/3563/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"30" вересня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/3563/24

Господарський суд Одеської області

У складі судді Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань Босової Ю.С.

За участю представників сторін:

Від позивача: Зуєва І.І. на підставі ордеру;

Від відповідача: Салманова-Похила Ф.А. на підставі ордеру;

Розглянувши у підготовчому засіданні клопотання комунального підприємства Одесміськелектротранс про залучення третьої особи, заявлене по справі за позовом комунального підприємства Одесміськелектротранс до товариства з обмеженою відповідальністю Колійник К про стягнення 1 687 022,48 грн,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство Одесміськелектротранс (далі по тексту КП Одесміськелектротранс) звернулося до господарського суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю Колійник К (далі по тексту ТОВ Колійник К) про стягнення безпідставно сплачених коштів у розмірі 1 687 022,48 грн. Позовні вимоги обґрунтовані фактом завищення відповідачем вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт за договорами підряду № ВС-ВКБ-Р/2022/115 від 22.06.2022, № ОКС-П/2021/246-1 від 23.09.2021, № ОКС-Р/2020/571 від 05.07.2020.

Ухвалою суду від 27.08.2024 дана справа була призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження.

У підготовчому засіданні 30.09.2024 представником КП Одесміськелектротранс було завлено усне клопотання про залучення Південного офісу Держаудитслужби до участі у дану справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Позивачем наголошено, що завищення відповідачем вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт було встановлено Південним офісом Держаудитслужби за результатами планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності позивача.

При цьому, представник стверджувала, що судом помилково не було зазначено третю особу в ухвалі від 27.08.2024 про відкриття провадження у справі.

Вирішуючи питання про наявність правових підстав для залучення до участі у дану справу третьої особи, господарський суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Слід зазначити, що на першій сторінці позовної заяви позивачем в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, було зазначено Південний офіс Держаудитслужби. Проте, ні по тексту позовної заяви, ні у прохальній частині позовної заяви клопотання про залучення до участі у дану справу третьої особи заявлено не було.

Проте, суд зазначає, що лише зазначення Південного офісу Держаудитслужби в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на першій сторінці позовної заяви не є свідченням того, що перед судом поставлене питання про залучення такої особи до участі у справу.

Таким чином, правові підстави для зазначення Південного офісу Держаудитслужби в якості учасника справи в ухвалі від 27.08.2024 про відкриття провадження у справі були відсутні.

Предметом заявлених КП Одесміськелектротранс позовних вимог до ТОВ Колійник К є вимоги про стягнення безпідставно сплачених коштів у розмірі 1 687 022,48 грн.

З матеріалів справи слідує, що даний позов був пред`явлений позивачем після направлення Південним офісом Держаудитслужби вимоги до КП Одесміськелектротранс про забезпечення відшкодування фінансових втрат внаслідок завищення вартості ремонтно-будівельних робіт.

З огляду на викладене, суд доходить висновку, що рішення суду по даній справі може вплинути на права та обов`язки Південного офісу Держаудитслужби, яке здійснювало ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності позивача та за вимогою якого позивачем фактично пред`явлено дану позовну заяву. Наведене дозволяє суду дійти висновку про наявність підстав для залучення Південного офісу Держаудитслужби до участі у дану справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

Згідно з п. 2, 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадку залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача та у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

За таких обставин, господарський суд, з метою розгляду у підготовчому засіданні питань, визначених ст. 182 ГПК України та у зв`язку з залученням до участі у справу третьої особи, дійшов висновку про необхідність відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст. ст. 50, 51, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання комунального підприємства Одесміськелектротранс про залучення третьої особи задовольнити.

2. Залучити до участі у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Південний офіс Держаудитслужби /65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83; ідентифікаційний код 40477150/.

3. Встановити третій особі 10-денний строк з дня отримання доступу до справи в електронному кабінеті в підсистемі Електронний суд для подання пояснень щодо позову та відзиву.

4. Підготовче засідання відкласти на "30" жовтня 2024 р. об 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 14 (5 поверх), тел. 0(482)307-977.

5. Зобов`язати учасників справи з`явитись у судове засідання

Ухвала набрала законної сили 30.09.2024 та не підлягає оскарженню.

Повний текст ухвали складено 01.10.2024.

Суддя С.П. Желєзна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122020560
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори

Судовий реєстр по справі —916/3563/24

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Савицький Я.Ф.

Рішення від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні