ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 жовтня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/571/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Чопко Ю.О. , розглянувши позовну заяву з додатками (вх.№668 від 30.09.2024)
за позовом - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача - Чортківської районної ради (вул. Шевченка, 23, м. Чортків, Тернопільська область, 48500)
зазначеної в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях ( вул.Василіанок, 48, м. Івано-Франківськ, 76019)
про визнання недійсними правовстановлюючих документів
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2023 справу №921/571/24 передано на розгляд судді Чопку Ю.О.
Розглянувши позовну заяву від (вх.№668 від 30.09.2024) та додані до неї документи господарський суд дійшов висновку, що остання містить недоліки та підлягає залишенню без руху.
В силу приписів пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення (відстрочення) від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання юридичною особою до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2024 складає 3 028, 00 гривень.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки позовна заява містить три вимоги немайнового характеру (визнання недійсним та скасування протоколу №1 засідання представників засновників «Монастириського райагробуду» від 25.12.2007 в частині передачі нерухомого майна колишньої «Монастириської районної шляхобудівельної організації у районну комунальну власність; визнання недійсним та скасування рішення 13 сесії 5 скликання Монастириської районної ради №176 від 16.05.2008 про визнання за Монастириською районною радою права власності на нежитлову будівлю, будівлю та споруди по вул. Шевченка, 150 м. Монастирська, Тернопільської області; визнання недійсним та скасування свідоцтва серії САВ №883261 виданого на ім`я Монастириської районної ради від 06.06.2008 про право власності на нежитлову будівлю, будівлю та споруди по вул. Шевченка, 150 м. Монастирська, Тернопільської області загальною площею 614,9 кв.м.), то позивач повинен сплатити судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру.
Тобто, за подання даного позову, у якому об`єднані три вимоги немайнового характеру позивач повинен був сплатити судовий збір у загальному розмірі 9 084, 00 гривень, однак, в порушення вимог статей 4, 6 Закону України "Про судовий збір", позивачем до позову додано платіжну інструкцію №38 від 25.09.2024 про сплату судового збору у сумі 3028 гривень.
Також зідно з п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. (ч.1 ст.172 ГПК України).
Пунктом 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, визначено, що розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція, тощо), подані в оригіналі.
Однак, як вбачається із матеріалів заяви, позивачем долучено лише фіскальний чек про надіслання Чортківській районній раді та Регіональному відділенню Фонду Державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях рекомендованого листа без опису вкладення, що не є належними доказами надіслання на адресу відповідача/третьої особи копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Окрім того, у позовній заяві, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача заявником зазначено Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях .
У відповідності до ст. 50, ч.2 ст.164 ГПК України, позивачу слід письмово повідомити суд чи є у нього клопотання про залучення вищезазначеної третьої особи. Якщо так, то вказати підстави її залучення та на які права та обов`язки цієї юридичної особи може вплинути рішення суду у даній справі.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, відповідно до вказаних норм ГПК України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх.№668 від 30.09.2024) ОСОБА_1 - залишити без руху.
2.Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3.Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Ухвала, в порядку ч.2 ст.235 ГПК України набирає законної сили з моменту її підписання 02.10.2024року.
5.Ухвала, в порядку ст.255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Копію ухвали направити ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 .
Суддя Ю.О. Чопко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122020772 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Чопко Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні