Справа № 932/4999/24
Провадження № 2-о/932/140/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2024 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська у складі головуючого судді Кондрашов І.А., присяжних Горбань А.В., Кузнецової О.М., за участю секретаря судового засідання Підопригори Р.А., розглянувши в залі суду у м. Дніпрі клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування в особі Адміністрації Шевченківського району Дніпровської міської ради, ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа.
10 вересня 2024 року заявник ОСОБА_1 через канцелярію суду подав клопотання про призначення по справі судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатність усвідомлювати значення її дій і керування ними, а також клопотання про витребування доказів, а саме: медичної картки амбулаторного хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник письмово просив розглянути і задовольнити клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та клопотання про витребування доказів, за його відсутності.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явилися, на підставі ст. ст. 128, 130 ЦПК України повідомлялися належним чином про день, час та місце розгляду справи, однак про причини неявки суд не повідомили та не надали клопотання про відкладення розгляду справи.
Будь-яких заперечень проти клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи з урахуванням обставин та хвороби ОСОБА_2 до суду не надійшло.
Відповідно до ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи та надані заявником клопотання, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст.39 ЦК України особа визнається недієздатною в разі, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна розуміти значення своїх дій та (або) керувати ними.
Відповідно до ч. ч. 1, 3-5 ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Разом з тим, згідно з п. 2 ч. 1 ст.105, ч. 1 ст.298 ЦПК Українипризначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи. Суд у справах про визнання фізичної особи недієздатною, за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи, призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст.105 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим для визначення психічного стану особи.
Відповідно до ч. 1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
З огляду на те що для правильного вирішення питання про наявність в ОСОБА_2 психічного захворювання, суд вважає за необхідне призначити у справі амбулаторну судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253ЦПК України суд вважає за необхідне зупинити провадження у цивільній справі на час проведення експертизи.
Відповідно до ч. 2 ст. 299 ЦПК Українивитрати з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Відповідно до ч.ч. 6,7ст. 84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
З метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає необхідним витребувати з Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпровської міської ради медичну амбулаторну карту хворої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись ст.ст.84,260,261,298, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення у справі № 932/4999/24 судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити по справі за заявою ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування в особі Адміністрації Шевченківського району Дніпровської міської ради, ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, амбулаторну судово-психіатричну експертизу, та поставити експерту наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням і якщо так, то яким саме?
2. Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та чи здатна керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Дніпровської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (49006, м. Дніпро, вул. Надії Алесксєєнко, 84 ).
Оплату витрат за проведення експертизи віднести на рахунок держави.
В розпорядження експертів надати матеріали справи.
Попередити сторони про наслідкист.109 ЦПК України, а саме у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витребувати від Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпровської міської ради (м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 65) медичну амбулаторну карту хворої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію ухвалисуду негайнонадіслати до Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпровської міської ради для виконання.
Роз`яснити, що відповідно дост. 84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
На час проведення експертизи провадження по цивільній справі № 932/4999/24 зупинити.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України, за дачу завідомо неправдивого висновку або за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків
В розпорядження експертної установи надати матеріали цивільної справи № 932/4999/24.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом 15 днів з дати її проголошення.
Суддя: Ігор КОНДРАШОВ
Присяжний А.В. Горбань
Присяжний О.М. Кузнецова
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122050855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Кондрашов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні