Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2024 року справа № 542/2282/23
провадження № 2/542/138/24
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Кашуби М.І.,
за участю секретаря судового засідання Журавель О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Нові Санжари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новосанжарська селищнарада Полтавськогорайону Полтавськоїобласті про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в :
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_5 звернулися до суду із позовною заявою до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визначеннядодаткового строкудля поданнязаяви про прийняття спадщини та визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, у якому просили:
- визначити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) додатковий строк для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
- визначити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) додатковий строк для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
- визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) право власності на земельну ділянку за кадастровим номером 5323484400:00:002:0226 площею 4,0805 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_6 .
- визнати за ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) право власності на земельну ділянку за кадастровим номером 5323484400:00:002:0227 площею 2,0404 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_6 .
- визнати за ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) право власності на земельну ділянку за кадастровим номером 5323484400:00:002:1227 площею 2,0408 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, в порядку спадкування за заповітом після померлого ОСОБА_6 .
Позивачі мотивували свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_6 , який за життя повідомив про те, що належні йому земельні ділянки він заповість позивачам, водночас про наявеність заповіту їм не було відомо.
Вказали, що після смерті матері відкрилася спадщина на належне ОСОБА_6 майно, яке складається із:
- земельної ділянки з кадастровим номером 5323484400:00:002:0226, площею 4,0805 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області;
- земельної ділянки з кадастровим номером 5323484400:00:002:0227, площею 2,0404 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області;
- земельної ділянки за кадастровим номером 5323484400:00:002:1227, площею 2,0408 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області..
Зазначили, що заповіт знаходився у відповідачки ОСОБА_3 та про його існування вони дізналися у 2023 році, після чого 19.10.2023 вони звернулися до приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області Гури І.В. щодо оформлення спадкових прав після померлого ОСОБА_6 , але їм було відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом, у зв`язку з тим, що пропущений строк для прийняття спадщини.
Позивачі вказали, що не звернулися у встановлений строк до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знали про наявність заповіту. Крім того, посилалися на введення воєнного стану на території України.
Також зазначили, що правовстановлюючі документи на земельні ділянки були втрачені та відновленню не підлягають, водночас відповідно до інформації з Державного земельного кадастру вказані у заповіті земельні ділянки належали спадкодавцю.
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 07.02.2024 відкрито провадження у справі, призначено підготовче судове засідання (а.с. 104 т. 1).
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 25 березня 2024 року витребувано у приватногонотаріуса Полтавськогорайонного нотаріальногоокругу Полтавськоїобласті ГуриІ.В. належнимчином засвідченукопію спадковоїсправи післяпомерлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 (а.с. 152-153 т. 1).
24.04.2024 приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області Гура І.В. подала до суду заяву, у якій вказала, що спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 нею не заводилась. Натомість повідомила, що 19 жовтня 2023 року нею були винесені постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії спадкоємцям ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у зв`язку з тим, що ними пропущено строк для прийняття спадщини, визначений Цивільним кодексом України (а.с. 167 т. 1).
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 17 липня 2024 року витребувано від Новосанжарської державної нотаріальноїконтори відомості зі Спадковогореєстру щодо наявності спадкової справи, спадкоємців, якіприйняли спадщину,після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та виданих свідоцтв про право на спадщину(а. с. 228-229 т. 1).
Відповідно до відповіді Новосанжарської державної нотаріальноїконтори, в інформаційній довідці зі Спадкового реєстру відсутня інформація щодо наявності спадкової справи, спадкоємців, якіприйняли спадщинупісля смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та виданих свідоцтв про право на спадщину(а.с. 243-244 т. 1).
Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 12 серпня 2024 року залучено до участі у цивільній справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Новосанжарську селищну раду Полтавського району Полтавської області. Витребувано від Новосанжарського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 18-19 т. 1).
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_4 - ОСОБА_8 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьком вказаний ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мати ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Разом з цим, 18 грудня 2015 року внесено відомості про визнання батьківства, згідно з яким прізвище дитини та прізвище батька змінені з ОСОБА_11 на ОСОБА_12 (а.с. 41-44 т. 2).
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та їх представник адвокат Іванова О.І. в судове засідання не з`явилися. Представник позивачів адвокат Іванова О.І. надала заяву про розгляд справи за її відсутності та відсутності позивачів, позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити (а.с. 52-58 т. 2).
Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з`вилася, про день та час судового розгляду повідомлялася належним чином. В матеріалах справи наявна від відповідачки заява, у якій вона визнала позовні вимоги, розгляд справи просила здійснити без її участі (а.с. 163-164 т. 1).
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином. Судом здійснювався виклик відповідача ОСОБА_4 за зареєстрованою адресою місця проживання. Разом з тим, у поштових повідомленнях були проставлені відмітки про те, що адресат відсутній за вказаною адресою.
Крім того, відповідач повідомлялася про розгляд справи шляхом поміщення на офіційній сторінці суду на веб-сайті «Судова влада України» оголошення про призначення судового засідання.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій зазначив, що при вирішенні справи по суті покладається на розсуд суду, розгляд справи просив здійснити без його участі.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Суд, відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України вважає можливим розглянути справу у відсутність учасників справи, які не з`явилися.
Судом на підставі ч. 2ст. 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини справи та характер спірних правовідносин, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у зв`язку з наступним.
Відповідно до статті 6 Конвенціїкожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Згідно з частиною першоюстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 15 Цивільного кодексу України(далі -ЦК України) передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Відповідно до статей1216,1217 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, за виключенням тих прав і обов`язків, що зазначені устатті 1219 ЦК України(статті1218,1231 ЦК України).
Відповідно до частини другоїстатті 1220 ЦК Україничасом відкриття спадщини є день смерті особи, або день, з якого вона оголошується померлою.
Застаттею 1223 ЦК Україниправо на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені устаттях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно достатті 1258 ЦК Україниспадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно зістаттею 1261 ЦК Україниу першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері(стаття 1262 Кодексу).
У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця (стаття 1263 ЦК України).
У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини (стаття 1264 Кодексу).
Відповідно достатті 1265 ЦК Україниу п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (частина першастатті 1270 ЦК України).
Відповідно до частини першоїстатті 1268 ЦК Україниспадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
За частиною четвертоюстатті 1268 ЦК Українималолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою-четвертоюстатті 1273 цього Кодексу.
Відповідно достатті 1269 ЦК Україниспадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно із заповітом, посвідченим секретарем Петрівської сільської ради Чутівського району Полтавської області Щепетіхіною Н.Я., зареєстрованим в реєстрі за № 103 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на випадок своєї смерті зробив розпорядження, яким заповів:
- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , земельну ділянку розміром 4,1010 га, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області;- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , земельну ділянку розміром 4,0805 га, яка розташована на території Пологівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області. Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спадкоємцями за заповітом.
Разом з цим, до нотаріальної контори у встановлений законом строк після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 позивачі не звернулися, заяви нотаріусу про прийняття спадщини не подавали.
Згідно з інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру відсутня інформація щодо наявності спадкової справи, спадкоємців, якіприйняли спадщину,після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 та виданих свідоцтв про право на спадщину.
Подання заяви про прийняття спадщини є дією, що її повинен вчинити спадкоємець, який бажає прийняти спадщину у разі, коли він не проживав на час відкриття спадщини постійно зі спадкодавцем.
Відповідно до частини третьоїстатті 1272 ЦК Україниза позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є такі, що пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьоїстатті 1272 ЦК Українипро надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть застосовуватися, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини визнані судом поважними.
Якщо ж у спадкоємця перешкод для подання заяви не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через брак інформації про смерть спадкодавця, незнання положень закону тощо, тоді немає правових підстав для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Такі правові висновки викладено у постановах Верховного Суду України від 04 листопада 2015 року у справі № 6-1486цс15 та від 23 серпня 2017 року № 6-1320цс17, у постановах Верховного Суду від 26 червня 2019 року у справі № 565/1145/17 (провадження № 61-38298св18), від 17 жовтня 2019 року у справі № 766/14595/16 (провадження № 61-6700св19), від 30 січня 2020 року у справі № 487/2375/18 (провадження № 61-10136св19), від 31 січня 2020 року у справі № 450/1383/18 (провадження № 61-21447св19).
Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема такі: тривала хвороба спадкоємців; велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; перебування спадкоємців на службі у складі Збройних Сил України; необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.
Суд не може визнати поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна та відкриття спадщини, похилий вік, непрацездатність, невизначеність між спадкоємцями, хто буде приймати спадщину, брак коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови тощо.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 26 червня 2019 року у справі № 565/1145/17 (провадження № 61-38298св18), від 17 березня 2021 року у справі № 638/17145/17 (провадження № 61-17764св20), від 26 жовтня 2022 року в справі№ 522/17925/16(провадження № 61-1122св22)
Таким чином, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду із позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.
Разом з цим, суд, як державний орган, на який покладено обов`язок вирішення справи відповідно до Закону, має право й зобов`язаний визначати суб`єктний склад спору залежно від характеру правовідносин і норм матеріального права, які підлягають застосуванню.
Визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, встановлення належності відповідачів й обґрунтованості позову - обов`язком суду, який виконується під час розгляду справи (постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 квітня 2018 року у справі№ 523/9076/16-ц; від 20 червня 2018 року у справі № 308/3162/15-ц; від21 листопада 2018 року у справі № 127/93/17-ц; від 12 грудня 2018 року у справі № 570/3439/16-ц; від 12 грудня 2018 року у справі № 372/51/16-ц; від 30 січня 2019 року у справі № 552/6381/17).
Відповідно достатті 48 ЦПК Українисторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Відповідач - це особа, яка, на думку позивача, порушила, не визнала чи оспорила його суб`єктивні права, свободи чи інтереси. Відповідач притягається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього.
При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також, відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
В ході розгляду справи встановлено, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не є спадкоємцями, які прийняли спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 . В свою чергу, надання позивачам додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 не порушує прав та законних інтересів відповідачів.
Крім того, враховуючи наявні в матеріалах справи відомості, зокрема, про відсутність осіб, які у встановлений законом строк звернулись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , а також щодо відсутності спадкоємців, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, з огляду на те, що спадкове майно знаходиться на території Пологівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не є належними відповідачами у цій справі та, відповідно, Новосанжарська селищна рада Полтавського району Полтавської області, як орган місцевого самоврядування, є належним відповідачем у цій справі.
Установивши, що позов заявлений до неналежного відповідача, суд відмовляє у позові до такого відповідача (постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 квітня 2018 року у справі № 523/9076/16-ц, від 21 листопада 2018 року у справі № 127/93/17-ц, від 12 грудня 2018 року у справі № 570/3439/16-ц, від 12 грудня 2018 року у справі № 372/51/16-ц, від 30 січня 2019 року у справі № 552/6381/17).
Відповідно до частини 4 статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У зв`язку із зазначеним, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новосанжарська селищна рада Полтавського району Полтавської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом з підстави пред`явлення такого позову до неналежних відповідачів.
За змістом положень ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а згідно з пунктом 2 частини 2 статті 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі відмови в позовіпокладаютьсяна позивача.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, судові витрати не підлягають стягненню з відповідачів.
На підставі ст. 1270, 1272 ЦК України та керуючись ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новосанжарська селищнарада Полтавськогорайону Полтавськоїобласті про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частин рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивачка: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ;
позивач: ОСОБА_2 , зареєстрованемісце проживання: АДРЕСА_2 ;
відповідачка: ОСОБА_3 ,зареєстрованемісцепроживання: АДРЕСА_3 ;
відповідач: ОСОБА_4 , зареєстрованемісце проживання: АДРЕСА_4 ;
третя особа, які не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору:
Новосанжарська селищна рада Полтавського району Полтавської області, місце знаходження: вул. Центральна, 23, смт Нові Санжари Полтавського району Полтавської області, 39300.
Суддя Новосанжарського районного суду
Полтавської області Кашуба М.І.
Повний текст рішення виготовлено 03.10.2024.
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122057069 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Кашуба М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні