Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/5685/24
Провадження №: 2/332/2631/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 жовтня 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Завіновська А.П., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Наукове-виробниче підприємство «Дніпроенергосталь» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати; ненарахованої і невиплаченої індексації; не нарахованої і невиплаченої компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати та моральної шкоди,
встановила:
01.10.2024 р. позивач ОСОБА_1 звернулася до Заводського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Наукове-виробниче підприємство «Дніпроенергосталь» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати; ненарахованої і невиплаченої індексації; не нарахованої і невиплаченої компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати та моральної шкоди.
Перевіривши позовну заяву, суддя приходить до висновку, що позовну заяву належить залишити без руху, як таку, що не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
За змістом ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.5Закону України«Про судовийзбір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Водночас позивачем в позовній заяві, окрім вимог про стягнення заробітної плати та її складових, також заявлено вимогу про стягнення моральної шкоди, на які положення ст.5 Закону України «Про судовий збір», не поширюються.
Зазначене у повній мірі узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 07 лютого 2022 року у справі №523/4124/21 (провадження №61-15068св21), а саме: вимога про відшкодування моральної шкоди у спорі щодо поновлення трудових прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
Отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру у розмірі 1 211, 20 грн., що в даному випадку позивачем зроблено не було.
Судовий збір слід сплатити за такими реквізитами: розрахунковий рахунок: Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у Зап.обл/м.Зап.Заводс./22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Код банку отримувача (МФО)899998, Номер рахунку (IBAN): UA348999980313191206000008510, Кодкласифікації доходів бюджету: 22030101.
На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Крім того,згідно допунктів 8,9,10частини 3статті 175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити: зазначеннящодо наявностіу позивачаабо іншоїособи оригіналівписьмових абоелектронних доказів,копії якихдодано дозаяви; попередній(орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Ці вимоги цивільного процесуального закону позивачем дотримано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, слід залишити позовну заяву подану позивачем без руху, встановивши п`ять днів для усунення недоліків заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175 - 177, 185 ЦПК України, суддя
постановила:
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Наукове-виробниче підприємство «Дніпроенергосталь» про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати; ненарахованої і невиплаченої індексації; не нарахованої і невиплаченої компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати та моральної шкоди, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - п`ять днів, з дня отримання копії ухвали. Одночасно роз`яснивши, що у випадку не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява буде вважатиметься неподаною і повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А. П. Завіновська
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122059772 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Завіновська А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні