Справа № 948/319/24
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
04.10.2024 Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Кравець С.В.
за участю секретаря Порохні І.І.
розглянувши в порядку письмового провадження в селищі Машівка заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду
в с т а н о в и в :
в провадженні Машівського районного суду Полтавської області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Лисичанський ВДВС у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про звільнення від сплати аліментів, яка розглянута 04.09.2024р. з винесенням рішення про задоволення позовних вимог.
18.09.2024р. від позивача надійшла заява про виправлення описки у рішенні суду, із зазначенням правильної зареєстрованої адреси місця проживання відповідачки ОСОБА_2 , а саме: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд не вбачає підстав для виклику учасників справи в судове засідання. Водночас, представник позивача в заяві просив розглянути заяву без участі позивачки та її представника.
Даючи оцінку доводам заяви, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. за №14 «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Таких висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17.
Так, як убачається з рішення Машівського районного суду Полтавської області від 04.09.2024 р. позов ОСОБА_1 задоволено.
Відповідно до п. 4 ч.5 ст. 265 ЦПК України у резолютивній частині рішення зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.
На виконання вказаних вимог закону судом було зазначене зареєстроване місце проживання відповідачки відповідно до отриманої судом інформації з Єдиного державного демографічного реєстру № 604513 від 22.05.2024р.: АДРЕСА_1 (а.с.36).
Позивач же просить зазначити АДРЕСА_1 , що може свідчити про зміну назви вулиці, хоча таких доказів вона суду не надала та не зазначила, яким чином ці відомості перешкоджають виконанню судового рішення, оскільки якщо навіть назва вулиці була змінена, позивач не позбавлена надати такі відомості органу, який буде виконувати рішення.
Отже, з огляду на викладене, оскільки судом зазначене місце реєстрації відповідачки з офіційних джерел, а відтак підстав для виправлення описки в цій частині не вбачає, тому у задоволенні заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України
у х в а л и в :
у задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122076893 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні