УХВАЛА
01 жовтня 2024 року м. Кропивницький
справа № 405/9232/23
провадження № 22-ц/4809/1545/24
Кропивницький апеляційний суд в складі судді Голованя А.М. дослідивши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Державного комерційногопідприємства «Полтавськеекспериментальне протезно-ортопедичнепідприємство» нарішення Ленінськогорайонного судум.Кіровограда від23серпня 2024року,
В С Т А Н О В И В :
23.09.2024 Державне комерційне підприємство «Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство», в інтересах якого діє адвокат Роменська Т.В., звернулося до суду з апеляційною скаргою на рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 23 серпня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного комерційного підприємства «Полтавське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство», третя особа: Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю про визнання бездіяльності незаконною та зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження встановлено, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктом 1ч.4ст.356ЦПК Українипередбачено,що доапеляційної скаргидодаються: довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Згідно зч.4ст.62ЦПК Україниповноваження адвокатаяк представникапідтверджуються однимз такихдокументів: 1)довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Проадвокатуру таадвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Апеляційна скарга ОСОБА_2 подана через систему «Електроний суд» і підписана представником шляхом накладення електронного підпису - адвокатом Болотських А.Ю. На підтвердження повноважень представника до апеляційної скарги додано ордер на надання правничої (правової) допомоги сформований в системі «Електроний суд».
Відповідно доч.2ст.26Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 затверджено Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції (далі Положення), що встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань та адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.
Так,відповідно доп.п.3-7Положення вУкраїнівстановлюється єдина,обов`язковадлявсіх адвокатів,типоваформаордера,якузатверджуєРада адвокатівУкраїни. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбаченихст.20Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи. Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ.
При цьому, за змістом п.п. 4-5 рішення Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, яким затверджено нову редакцію Положення, адвокатам України дозволено використовуватиТипову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону у строкдо 01січня 2022року. Типова форма ордеру, виготовлена друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону відповідно доПоложення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затверджене рішенням Ради адвокатів України № 36 від 17 грудня 2012 року, із змінами та доповненнями, діє після 01 січня 2022 року до закінчення повноважень адвоката у конкретній справі (провадженні).
Таким чином, після 01 січня 2022 року задля підтвердження повноважень представництва до апеляційної скарги додається ордер, згенерований онлайн через особистий кабінет адвоката вЄдиному реєстріадвокатівУкраїни. Такий ордер має містити усі необхідні реквізити звичайного ордеру, а також мати двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ. Крім того, при генеруванні ордерів їм присвоюється серія кожного регіону.
Відповідно до п.11, пп. 12.10 п.12 Положення ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Усталеною є також позиція суду касаційної інстанції із зазначеного питання. Так, у постановах Верховного Суду від 07 лютого 2023 року у справі № 466/487/22, від 22 грудня 2022 року у справі № 450/569/22 та ухвалах Верховного Суду від 02 березня 2023 року у справі № 522/14112/22, від 07 лютого 2023 року у справі № 466/77/22 зазначено, зокрема, що у разі генерування ордеру через «Особистий кабінет адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України, він має містити обов`язкові реквізити, визначені Положенням. У випадку автоматичного не заповнення при генерації деяких реквізитів, такі заповнюються адвокатом самостійно.
Накладення адвокатом електронного цифрового підпису на копію ордера, як додатку до апеляційної скарги, не свідчить про дотримання вимог щодо його змісту, в розумінні Положення, а лише засвідчує його правовий статус електронної копії документа.
Всупереч викладеному, до апеляційної скарги адвокатом Роменською Т.В. додано ордер, який не містить обов`язкові реквізити, визначені Положенням, а саме: підпису адвоката.
Зазначене свідчить, що скаржником не дотримано вимог п.1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених статтею 356 ЦПК України, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу, згідно якої апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державного комерційногопідприємства «Полтавськеекспериментальне протезно-ортопедичнепідприємство»,в інтересахякого дієадвокат РоменськаТ.В.,на рішенняЛенінського районногосуду м.Кіровограда від23серпня 2024року залишити без руху.
Запропонувати скаржнику протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали у відповідностідо вимогч.4ст.62ЦПК України надати ордер на надання правничої (правової) допомоги адвокатом, оформлений у відповідності до вимог Положення у чинній редакції.
В разі невиконання зазначених вимог в установлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду А.М. Головань
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122081593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг) |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Головань А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні