Постанова
від 04.10.2024 по справі 913/71/24
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2024 року м. Харків Справа №913/71/24

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Істоміна О.А., суддя Медуниця О.Є. , суддя Стойка О.В.

без повідомлення учасників

розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (вх.1366Л) на рішення Господарського суду Луганської області від 29.04.2024

у справі №913/71/24 (суддя Секірськиий А.В., повний текст складений 29.04.2024)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", м. Київ

до 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, м.Старобільськ Луганської області

про стягнення 76.721,30 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" звернулося до 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області з позовною заявою про стягнення боргу за поставлений природний газ за договором постачання природного газу постачальником "останньої надії" за грудень 2021 року в сумі 50 991,41 грн., а також нарахованих на цей борг пені в сумі 7529,96 грн. за період з 01.02.2022 по 31.07.2022, 3% річних в сумі 2 543,98 грн. за період з 01.02.2022 по 30.09.2023, інфляційних втрат в сумі 15 655,95 грн. за період з лютого 2022 року по червень 2023 року, всього 76 721 грн 30 коп.

Рішенням Господарського суду Луганської області від 29.04.2024 у справі №913/71/24 позовні вимоги задоволено в повному обсязі. Стягнуто з 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" борг в сумі 50 991,41 грн., пеню в сумі 7529,96 грн., 3% річних в сумі 2 543,98 грн., судовий збір в сумі 2 422,40 грн.

Відповідач - 6-й Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області подав на зазначене рішення до Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права, просить це рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.

Обгрунтовуючи апеляційну скаргу відповідач посилається на те, що ним 17.11.2021 було укладено договір №11-1158/21-БО-Т постачання природного газу з ТОВ Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг, відповідно до умов чинного законодавства та з урахуванням припису про право на вільний вибір постачальника відповідно до ст. 13 Закону України Про ринок природного газу. Відповідно до розділу 2 цього договору в період з жовтня 2021 року по грудень 2022 року ТОВ Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг зобов`язувалась поставити 6 ДПРЗ Головного управління узгоджений обсяг природного газу на умовах, визначених договором. Відповідно до наданих ТОВ Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг в період з 17.11.2021 по січень 2022 року відповідачем сплачено за надані послуги з постачання природного газу за грудень 2021 року в сумі 29.394,43 грн, за січень 2022 року в сумі 824.22 грн. Відповідачем укладено договір з належним постачальником та сплачену фактичну вартість наданих послуг. Проте, відповідно до вимог чинного законодавства, відповідач не може нести відповідальність за дії постачальника щодо внесення інформації у реєстрі споживачів. Відповідно до вимог пп. 5 п. 2 р. 7 гл. ІІІ Кодексу газотранспортної системи приймання-передача природного газу між оператором газотранспортної системи та прямим споживачем відбувається в точках комерційного обліку газу і оформлюється актами приймання-передачі, що підписуються представниками цих сторін не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним. З наданих позивачем актів №19390 та №31026 вбачається відсутність підпису уповноваженої особи відповідача та печатки 6 ДПРЗ Головного управління.

Відповідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.05.2024 сформовано склад колегії суддів Східного апеляційного господарського суду: головуючий суддя Тарасова І.В., судді Білоусова Я.О., Пуль О.А.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 17.06.2024 апеляційну скаргу відповідача 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області залишено без руху та встановлено скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом звернення до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги та надання доказів надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів позивачу з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України і долати у встановленому порядку судового збору в розмірі 0,60 грн.

Після усунення недоліків апеляційної скарги, ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 21.06.2024 поновлено пропущений строк на подання апеляційної скарги та відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області; відкрито апеляційне провадження за скаргою відповідача; встановлено учасникам справи строк для подання відзивів на апеляційну скаргу по 22.07.2024 (включно), а також встановлено учасникам справи строк на протязі якого вони мають право подати до суду клопотання, заяви та документи в обґрунтування своїх вимог і заперечень по справі. Враховуючи, що ціна позову в даній справі є меншою від ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, судом попереджено сторони, що апеляційна скарга буде розглядатися за правилами ч.10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи. Витребувано з Господарського суду Полтавської області матеріали справи №913/71/24.

На виконання ухвали Східного апеляційного господарського суду від 21.06.2024 з Господарського суду Полтавської області надійшли матеріали справи №913/71/24.

19.07.2024 через підсистему Електроний суд на адресу Східного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому позивач повністю підтримує рішення суду першої інстанції у даній справі та вважає його законним і обгрунтованим, а апеляційну скаргу відповідача безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню.

Аргументуючи свою позицію по справі позивач зазначає, що посилання відповідача на договір укладений з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» не заперечує факт споживання природного газу за Типовим договором ПОН-постачальника «останньої надії», адже, відповідно до пункту 3.2 Договору №11-1158/21-БО-Т від 17.11.2021 постачання природного газу здійснюється виключно за умови включення Споживача до реєстру споживачів Постачальника, розміщеного на інформаційній платформі Оператора ГТС. Жодних доказів та відомостей з інформаційної платформи щодо періоду споживання за договором постачання природного газу, укладеного з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» відповідачем не надано. Враховуючи відсутність доказів включення відповідача до Реєстру споживачів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» у спірний період в матеріалах справи, натомість, наявність в матеріалах справи доказів включення відповідача саме до Реєстру споживачів позивача-ПОН, - доводи відповідача про наявність у нього іншого постачальника в спірний період є безпідставними та необґрунтованими.

Відповідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.08.2024 сформовано склад колегії суддів Східного апеляційного господарського суду: головуючий суддя Істоміна О.А., судді Медуниця О.Є., Стойка О.В., в зв`язку з відпусткою судді Тарасової І.В.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 05.08.2024 справу №913/71/24 прийнято до апеляційного провадження новим складом колегії суддів.

Згідно положень ст.32 Господарського процесуального кодексу України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Згідно з ч.13 ст.8 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

За приписами ч.10 ст.270 Господарського процесуального кодексу України, апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи. З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може розглянути такі апеляційні скарги у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

Відповідно до ч.7 ст.252 Господарського процесуального кодексу України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Згідно з ч.2 ст.270 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справ у суді апеляційної інстанції починається з відкриття першого судового засідання або через п`ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи.

Ухвала суду про відкриття апеляційного провадження була направлена учасникам справи на юридичні адреси, що містяться в матеріалах справи.

Клопотань від учасників справи про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням не надійшло.

За таких обставин, не вбачаючи підстав для розгляду апеляційної скарги в даній справі у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи з власної ініціативи, колегія суддів дійшла висновку про розгляд апеляційної скарги в порядку спрощеного письмового провадження, в межах встановленого чинним процесуальним законодавством строку, без проведення судового засідання.

У ході апеляційного розгляду даної справи Східним апеляційним господарським судом, у відповідності до п.4 ч.5 ст.13 Господарського процесуального кодексу України, було створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом у межах строку, встановленого ч. 1 ст. 273 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.269 Господарського процесуального кодексу України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. За приписами ч.2 цієї норми, суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. В ході розгляду даної справи судом апеляційної інстанції було в повному обсязі досліджено письмові докази у справі, пояснення учасників справи, викладені в заявах по суті справи в суді першої інстанції - у відповідності до приписів ч.1 ст.210 Господарського процесуального кодексу України, а також з урахуванням положень ч.2 цієї норми, якою встановлено, що докази, які не були предметом дослідження в судовому засіданні, не можуть бути покладені судом в основу ухваленого судового рішення.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм права при винесенні оскаржуваного рішення, а також проаналізувавши докази, котрі стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в обґрунтування своїх вимог та заперечень, колегія суддів апеляційної інстанції встановила наступне.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 04.07.2017 №880 здійснює ліцензійне постачання природно газу на території України.

За результатами державного конкурсу та відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №917-р ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» є постачальником «останньої надії» на ринку природного газу.

Згідно з пунктом 26 частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок природного газу" постачальник "останньої надії" - визначений Кабінетом Міністрів України постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу.

26.10.2021 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25.10.2021 №1102 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 809 і від 9.12.2020 №1236".

Пунктом 2 вказаної постанови визначено зобов`язання АТ "Магістральні газопроводи України", ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", операторів газорозподільних систем забезпечити автоматичне включення оператором газотранспортної системи за участю операторів газорозподільних систем до портфеля постачальника "останньої надії" обсягів природного газу, спожитих з 01.10.2021 бюджетними установами (в значенні Бюджетного кодексу України), закладами охорони здоров`я державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо) та закладами охорони здоров`я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо), постачання природного газу яким не здійснювалося жодним постачальником.

Шостий Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області є бюджетною установою (відповідно до Бюджетного кодексу України).

У зв`язку з відсутністю постачання природного газу іншим постачальником оператором газотранспортної системи (далі Оператор ГТС) за участю операторів газорозподільних систем (далі - Оператор ГРМ) об`єми природного газу, спожитого відповідачем в період з 01.10.2022 по 29.11.2022 були автоматично включені до портфеля постачальника «останньої надії» - ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», і, відповідно, спожитий природний газ віднесено до обсягів, поставлених позивачем.

Факт включення відповідача до реєстру споживачів постачальника «останньої надії» та віднесення природного газу, спожитого відповідачем до портфеля постачальника «останньої надії» підтверджується листом Оператора ГТС від 26.10.2023 №ТОВВИХ-23-15245 з інформацією щодо остаточної алокації відборів споживача з ЕІС-кодом 56XS000121GСG00А; інформацією щодо споживачів, які були зареєстровані в Реєстрі споживачів постачальника "останньої надії" від оператора ГРМ (форма № 10); відомостями з інформаційної платформи Оператора ГТС щодо споживача (надається у вигляді принтскрину з особистого кабінету позивача на інформаційній платформі Оператора ГТС).

Відповідно до пункту 1 розділу VI Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015, договір постачання природного газу постачальником «останньої надії» укладається у випадках, передбачених п. 3 розділу VI цих Правил, з урахуванням вимог статей 205, 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом публічної оферти постачальника «останньої надії» та її акцептування споживачем через факт споживання газу за відсутності іншого постачальника.

Договір постачання природного газу постачальником «останньої надії» не потребує двостороннього підписання та вважається укладеним з дня, визначеного на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи днем початку постачання природного газу споживачу в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» відповідно до Кодексу газотранспортної системи.

Типовий договір постачання природного газу постачальником «останньої надії» був затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2501.

Відповідно до п.4.2 розділу IV Типового договору постачання природного газу постачальником «останньої надії», обсяг постачання та споживання природного газу Споживачем за розрахунковий період визначається за даними Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду, що містяться в базі даних Оператора ГТС та доведені Споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.

Таким чином, обсяг спожитого Споживачем природного газу передається Оператором ГРМ в інформаційну платформу Оператора ГТС та використовується Постачальником для розрахунку вартості спожитого природного газу.

З огляду на зазначене, позивач - ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», як постачальник природного газу «останньої надії» проводить нарахування вартості спожитого природного газу відповідачем виключно на підставі даних Оператора ГРМ про обсяг розподіленого/спожитого Споживачем природного газу, які отримує з інформаційної системи Оператора ГТС. Вартість природного газу визначається шляхом множення обсягів природного газу на ціну природного газу, визначену відповідно до встановленого тарифу.

Іншими умовами Типового договору передбачено:

- об`єм (обсяг) постачання природного газу споживачу за розрахунковий період визначається за даними Оператора ГРМ/Оператора ГТС (для прямих споживачів) за підсумками розрахункового періоду, що містяться в інформаційній платформі оператора газотранспортної системи та надані споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов Договору розподілу природного газу (п. 4.2.);

- Постачальник зобов`язаний надати Споживачу рахунок на оплату природного газу за цим Договором не пізніше 10 числа календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу, в обумовлений між Постачальником і Споживачем спосіб (поштою за замовчуванням, через електронний кабінет споживача тощо якщо Сторонами це окремо обумовлено (п. 4.3.);

- Споживач зобов`язаний оплатити рахунок, наданий Постачальником відповідно до пункту 4.3. цього Договору, до закінчення календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу (п. 4.4. );

Таким чином, підставою для здійснення оплати є рахунок.

- у разі порушення Споживачем, що не є побутовим, строків оплати за цим Договором він сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу; у разі порушення побутовим Споживачем строків оплати за цим договором він сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу (п. 4.5.);

- постачання природного газу постачальником «останньої надії» відповідно Споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату поставленого природного газу згідно з умовами цього Договору; укласти в установленому порядку договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ або договір транспортування природного газу з Оператором ГТС (для прямих споживачів) для набуття права на правомірний відбір газу із газорозподільної системи та фізичну доставку газу до межі балансової належності об`єкта Споживача (п.п. 1, п.п. 2 п. 5.2.);

- за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим Договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим Договором та чинним законодавством (п. 8.1);

- постачання природного газу постачальником «останньої надії» цей Договір набирає чинності з дня, визначеного інформаційною платформою Оператора ГТС днем початку постачання природного газу Споживачу в Реєстрі споживачів Постачальника відповідно до Кодексу газотранспортної системи. Дія цього договору не може перевищувати шістдесяти діб протягом календарного року та триває до кінця календарного місяця наступного за місяцем, в якому почалося фактичне постачання природного газу Постачальником. Розірвання (припинення дії) цього Договору не звільняє Споживача від обов`язку сплатити заборгованість Постачальнику за цим Договором (п. 11.1.).

Ціна природного газу, що постачається постачальником «останньої надії», з 01.10.2021 щоденно розраховується за формулою, наведеною в пункті 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №809 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.2021 №1102.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2021 №1102 на період постачання з 01.10.2021 встановлено граничний розмір ціни природного газу для бюджетних організацій, яка не може перевищувати 16,8 гривні за 1 куб. метр з урахуванням податку на додану вартість.

Протягом жовтня-листопада 2021 розрахована за формулою ціна природного газу перевищувала 16,8 грн. за 1 м3, отже у цей період застосовується гранична ціна в 16,8 грн за 1 м3.

Ціна природного газу (з урахуванням ПДВ) з 01.12.2021, відповідно до умов Договору, опублікована/оприлюднена на сайті ТОВ "ГК "Нафтогаз України" за посиланням: https://gas.ua/uk/business/news/pon-archive-price (відповідна роздруківка наявна в матеріалах справи).

За твердженням позивача ним на виконання умов договору поставлено відповідачу природний газ за періоди з 07.11.2021 по 30.11.2021 у об`ємі 0,70900 тис.куб.м. та з 01.12.2021 по 23.12.2021 у об`ємі 0,92033 тис.куб.м. Загальний об`єм поставленого відповідачу природного газу за вказані періоди становить 1,62933 тис.куб.м., що підтверджується остаточною алокацією відборів споживача за період з 07.11.2021 по 23.12.2021. Об`єми поставленого природного газу за період з 07.11.2021 по 23.12.2021 також підтверджуються Актами приймання-передачі природного газу №19390 на суму 11.911,20 грн та №31026 на суму 50.991,41 грн, які було направлено на юридичну адресу відповідача.

Позивач виставив відповідачу відповідні рахунки на оплату №32224 за період з 07.11.2021 по 30.11.2021 на суму 11.911,20 грн, який був направлений відповідачу 22.12.2021; №1658 за період з 01.12.2021 по 23.12.2021 на суму 50.991,41 грн, який був направлений відповідачу 19.01.2022. Також вказані рахунки на оплату направлялись відповідачу засобами електронного зв`язку за допомогою програми "1С:Підприємство".

Проте, відповідач розрахувався за поставлений газ частково, лише період з 07.11.2021 по 30.11.2021, що підтверджується довідкою АТ "Ощадбанк" від 24.10.2023 №16/2-09/71630/2023. В той же час за період з 01.12.2021 по 23.12.2021 відповідач не розрахувався.

Означене стало підставою для звернення позивача до суду з позовною заявою до 6-го ... про стягнення суми основної заборгованості за період з 01.12.2021 по 23.12.2021 за поставку природного газу в сумі 50.991,41 грн. Крім того, за несвоєчасне виконання відповідачем договірних зобов`язань зі своєчасної оплати природного газу позивачем на підставі п.4.5 типового договору нараховано пеню в сумі 7.529,96 грн за період з 01.02.2022 по 31.07.2022, а відповідно ст. 625 ЦК України - 3% річних в сумі 2.543,98 грн за період з 01.02.2022 по 30.09.2023 та інфляційні втрати в сумі 15.655,95 грн за період з лютого 2022 року по червень 2023 року.

Господарський суд, задовольняючи позовні вимоги в повному обсязі зазначив, що і матеріалах справи наявні докази того, що в період з 01.12.2021 по 23.12.2021 відповідачу було поставлено природний газ обсягом 0,92033 тис.куб.м. на загальну суму 50.991,41 грн. Відповідач свої зобов`язання щодо сплати суми заборгованості перед позивачем не виконав, у зв`язку із чим позивачем нараховано відповідачу 7.529,96 грн пені, 15.655,95 грн інфляційних втрат, 2.543,98 грн 3% річних. Суд зазначив, що установлені фактичні дані, зокрема й щодо вини в невиконанні взятих на себе зобов`язань, дають підстави для висновку суду про правомірність нарахування штрафних санкцій у заявленому розмірі, що не суперечить вимогам чинного законодавства та є арифметично правильним.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Причиною виникнення спору у цій справі стало питання щодо наявності або відсутності правових підстав для стягнення з відповідача 50.991,41 грн заборгованості за поставлений природний газ в період з 01.12.2021 по 23.12.2021 згідно Договору постачання природного газу постачальником "останньої надії", сум пені, інфляційних втрат та 3% річних, які нараховані позивачем через порушення споживачем строків розрахунків за отриманий газ від позивача як постачальника «останньої надії».

За змістом ст.193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно зі ст.509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Як передбачено ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно із ст.712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст.655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

За ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч.1 ст.631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору.

Продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу (ст. 662 ЦК України).

Згідно зі ст.692 ЦК України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Як передбачено ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається; зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться.

Як було досліджено, спірний договір є договором приєднання, при укладенні якого зі Споживачем ураховуються вимоги статей 205, 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України та укладення відбувається шляхом публічної оферти Постачальника та її акцептування Споживачем через факт споживання газу за відсутності іншого постачальника.

Згідно з пунктом 1 розділу II Правил, підставою для постачання природного газу споживачу є:

- наявність у споживача, об`єкт якого підключений до газорозподільної системи, договору розподілу природного газу, укладеного в установленому порядку між споживачем та Оператором ГРМ, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального ЕІС-коду як суб`єкту ринку природного газу;

- наявність у споживача, об`єкт якого підключений до газотранспортної системи, договору транспортування природного газу, укладеного в установленому порядку між споживачем та Оператором ГТС, та присвоєння споживачу Оператором ГТС персонального ЕІС-коду як суб`єкту ринку природного газу;

- наявність у споживача укладеного з постачальником договору постачання природного газу та дотримання його умов;

- включення споживача до Реєстру споживачів постачальника у відповідному розрахунковому періоді;

- відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений природний газ перед діючим постачальником (за його наявності), що має підтверджуватися письмовою довідкою діючого постачальника або складеним з ним актом звірки взаєморозрахунків. або наявність письмового дозволу діючого постачальника на перехід споживача до нового постачальника.

Разом із цим, відповідно до пункту 5 глави 1 розділу І Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2493 (далі Кодекс ГТС). Реєстр споживачів постачальника - перелік споживачів, які в інформаційній платформі закріплені за певним постачальником у розрахунковому періоді.

Інформаційна платформа - електронна платформа у вигляді веб-додатка в мережі Інтернет. функціонування та керування якою забезпечується оператором газотранспортної системи, яка використовується для забезпечення надання послуг транспортування природного газу відповідно до вимог цього Кодексу.

Відповідно до пунктів 1-2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2496 (далі - Правила постачання природного газу), та за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі у відповідному розрахунковому періоді. Постачальник, крім постачальника «останньої надії», не має права реєструвати споживача у власному Реєстрі споживачів постачальника в розрахунковому періоді, не погодженому зі споживачем.

З моменту реєстрації споживача за постачальником в інформаційній платформі постачальник набуває статусу діючого постачальника для такого споживача (крім майбутніх періодів постачання, які заброньовані за іншими постачальниками в інформаційній платформі, постачання природного газу постачальником «останньої надії» та випадків, передбачених пунктом 6 цієї глави) та вважається, що з цього моменту зазначений постачальник забронював за собою цього споживача на наступні розрахункові періоди га є відповідальним за обсяги споживання природного газу цим споживачем. Реєстрація споживача в Реєстрі споживачів постачальником «останньої надії» здійснюється на період, що не може перевищувати граничний строк постачання, визначений Законом України «Про ринок природного газу» та Правилами постачання природного газу.

Реєстрація побутового споживача, споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, або оператора газорозподільної системи здійснюється автоматично в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи за умови відсутності на інформаційній платформі інформації про відключення або ініціювання діючим постачальником відключення його об`єкта в таких випадках:

- відсутність підтвердженої номінації та реномінації діючого постачальника побутового споживача, споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, постачальника, який здійснює постачання газу оператору газорозподільної системи для покриття об`ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільній системі, або оператора газорозподільної системи, який здійснює закупівлю природного газу для покриття об`ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо- технологічних витрат природного газу в газорозподільній системі на підставі договору (договорів) купівлі-продажу природного газу в оптового продавця, для газової доби D до 02:00 UTC (04:00 за київським часом) години для зимового періоду в газову добу (D-1) та 01:00 UTC (04:00 за київським часом) години для літнього періоду в газову добу (D-1) на точку виходу до газорозподільної системи, крім випадків ініціювання постачальником «останньої надії» відключення по об`єкту такого споживача. У такому випадку постачання здійснюється з дня. наступного за днем включення до Реєстру споживачів постачальника «останньої надії»;

- відсутність за три дні до кінцевої дати постачання природного газу поточним постачальником побутового споживача або споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, в Реєстрі іншого постачальника. У такому випадку постачання здійснюється з дня. наступного за кінцевим днем постачання попереднім постачальником.

Реєстрація споживача, що не є побутовим (крім споживача, що здійснює виробництво теплової енергії, та оператора газорозподільної системи), здійснюється автоматично в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи за умови відсутності на інформаційній платформі інформації про відключення або ініціювання діючим постачальником відключення його об`єкта у випадку, якщо діючому постачальнику було зупинено дію чи анульовано ліцензію на постачання природного газу.

Дата початку постачання природного газу споживачу постачальником «останньої надії» визначається в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» на інформаційній платформі.

Після закінчення граничного строку постачання природного газу постачальником "останньої надії", передбаченого цим розділом та Законом України "Про ринок природного газу", постачальник "останньої надії" зобов`язаний припинити постачання природного газу за договором зі споживачем. Виключення споживача з Реєстру споживачів постачальника "останньої надії" здійснюється у порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи. У випадку якщо споживач не був включений до Реєстру споживачів іншого постачальника після закінчення постачання природного газу постачальником "останньої надії", до такого споживача повинні застосовуватись заходи з припинення розподілу/транспортування (для прямих споживачів) природного газу споживачу відповідно до умов Кодексу газорозподільних систем та Кодексу газотранспортної системи.

Постачальник "останньої надії" має повідомити споживача про обмежений строк постачання природного газу, ціну природного газу для споживача та поінформувати споживача про його право та необхідність вибору іншого постачальника шляхом розміщення відповідної інформації на сайті постачальника "останньої надії". Постачальник "останньої надії" зобов`язаний оприлюднювати на своєму вебсайті та підтримувати в актуальному стані інформацію щодо споживачів, що не є побутовими, з діючими договорами постачання природного газу із зазначенням такої інформації: ЕІС-коди споживачів (точок комерційного обліку); ЄДРПОУ та назва споживача; адреса об`єкта; кінцевий строк постачання природного газу.

Отже, між позивачем та відповідачем укладено Договір постачання природного газу, як між постачальником "останньої надії" та споживачем, та у зв`язку з відсутністю постачання природного газу іншим постачальником оператором газотранспортної системи (далі - Оператор ГТС) за участю операторів газорозподільних систем (далі - оператори ГРМ) об`єми природного газу, спожитого відповідачем з 07.11.2021 автоматично було включено до портфеля постачальника «останньої надії» - Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», і відповідно, спожитий природний газ віднесено до об`ємів, поставлених Позивачем.

Як вбачається з відомостей з інформаційної платформи Оператора ГТС щодо споживача - Шостий Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, зазначено ЕІС-код споживача природного газу - 56XS000121GСG00А.

Згідно з листом ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" №ТОВВИХ-23-15245 від 26.10.2023 щодо споживача з ЕІС-кодом 56XS000121GСG00А зазначено, що в інформаційній платформі зазначений споживач (відповідач) був закріплений за постачальником «останньої надії» - ТОВ ГК «Нафтогаз України» (ЕІС- код 56Х930000008780В) у період з 07.11.2021 по 23.12.2021. Обсяг природного газу, використаного споживачем з ЕІС-кодом 56XS000121GСG00А (відповідачем) у вказаний період та внесений у алокацію постачальника «останньої надії» - ТОВ ГК «Нафтогаз України» (ЕІС-код 56Х930000008780В), становить 1,62933 куб.м. на загальну суму 62.902,61 грн.

Також цей факт підтверджується інформацією щодо остаточної алокації відборів споживача з ЕІС-кодом 56XS000121GСG00А, інформацією щодо споживачів, які були зареєстровані в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» від оператора ГРМ (Форма №10), відомостями з інформаційної платформи Оператора ГТС щодо споживача з ЕІС-кодом 56XS000121GСG00А.

Таким чином, враховуючи дані з Інформаційної платформи оператора ГТС в спірний період з 07.11.2021 по 23.12.2021 саме позивач здійснював постачання природного газу відповідачу як постачальник «останньої надії».

В той же час в зазначений період на Інформаційній платформі відсутня інформація щодо постачання природного газу відповідачу в спірний період з боку ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», на укладений договір з яким посилається відповідач.

Зі свого боку позивач склав, підписав та направив відповідачу Актами приймання-передачі природного газу №19390 на суму 11.911,20 грн та №31026 на суму 50.991,41 грн, які направлялись на юридичну адресу відповідача (арк.спр.13, 16-19, 23-24).

На оплату природного газу позивач виписав та направив відповідачу рахунки № 32224 за період з 07.11.2021 по 30.11.2021 на суму 11.911,20 грн, який був направлений відповідачу 22.12.2021 (арк.спр. 14, 16-18); рахунок на оплату (природний газ) №1658 за період з 01.12.2021 по 23.12.2021 на суму 50.991,41 грн, який був направлений відповідачу 19.01.2022 (арк.спр. 20-21, 23-24). Додатково вказані рахунки на оплату направлялись відповідачу засобами електронного зв`язку за допомогою програми "1С:Підприємство" (арк.спр.15, 22).

Відповідач за поставлений природний газ за період з 07.11.2021 по 30.11.2021 розрахувався у повному обсязі, що підтверджується довідкою АТ "Ощадбанк" від 24.10.2023 №16/2-09/71630/2023 (арк.спр.31-32).

Проте, у порушення умов договору, за поставлений природний газ обсягом 0,92033 тис.куб.м.за період з 01.12.2021 по 23.12.2021 відповідач не розрахувався.

Умовами Типового договору передбачено, що споживач зобов`язаний оплатити рахунок, наданий постачальником відповідно до пункту 4.3 цього договору, до закінчення календарного місяця, наступного за місяцем постачання природного газу (п. 4.4 Типового договору).

Враховуючи зазначене, строки на оплату відповідачем природного газу, поставленого відповідачу сплинули, проте відповідач не виконав належним чином свої зобов`язання щодо своєчасної оплати за поставлений природний газ за вказаний період, що дало підстави суду першої інстанції дійти обгрунтованого висновку щодо задоволення позовних вимог в частині стягнення з відповідача суми основної заборгованості в розмірі 50.991,41 грн.

Крім того, суд першої інстанції перевіривши наданий позивачем до позовної заяви розрахунок пені, 3% річних та інфляційних та здійснивши власний розрахунок, дійшов висновку про задоволення позовних вимог в цій частині і з чим також погоджується колегія суддів апеляційної інстанції.

Так, відповідно до статті 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).

Відповідно до положень ст.549 Цивільного кодексу України - неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Статтею 216 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Штрафними санкціями згідно зі ст.230 Господарського кодексу України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 цього Кодексу.

Пунктом 4.5. Договору передбачено, що у разі порушення Споживачем, що не є побутовим, строків оплати за цим Договором він сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

Оскільки відповідач порушив умови договору щодо оплати поставленого позивачем природного газу, колегія суддів дійшла висновку про обгрунтованість вимоги щодо стягнення на користь позивача передбаченої пунктом 4.5. Типового договору пені у сумі 7.529,96 грн за період з 01.02.2022 по 31.07.2022.

Відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошових зобов`язань на вимогу кредитора, зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом.

Оскільки відповідач прострочив виконання грошових зобов`язань, колегія суддів вважає обгрунтованою вимогу позивача щодо стягнення на користь позивача 3% річних в сумі 2.543,98 грн за період з 01.02.2022 по 30.09.2023 та 211.111,56 грн та інфляційних втрат в сумі 15.655,95 грн за період з лютого 2022 року по червень 2023 року.

Перевірку здійснено колегією суддів за допомогою калькулятора Ліга:Закон, визначено що розрахунки є арифметично вірними та такими що підлягають задоволенню.

Доводи апелянта про відсутність підстав для стягнення заборгованості з огляду на те, що ним було укладено договір з ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», є безпідставними з огляду на наступне.

Дійсно, з матеріалів справи вбачається, що між відповідачем (Споживач) та ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (Постачальник) 17.11.2021 укладено договір №11-1158/21-БО-Т постачання природного газу, за умовами якого постачальник зобов`язується поставити Споживачу природний газ, а Споживач зобов`язується прийняти та оплатити на умовах цього договору.

Відповідно до п.3.2 договору, постачання газу за цим договором здійснюється постачальником виключно за умови включення Споживача до Реєстру споживачів постачальника, розміщеного на інформаційній платформі Оператора ГТС.

Як вже зазначалося, відповідно до пунктів 1-2 глави 5 розділу IV Кодексу ГТС, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, який укладається відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2496 (далі - Правила постачання природного газу), та за умови включення споживача до Реєстру споживачів постачальника в інформаційній платформі у відповідному розрахунковому періоді. Постачальник, крім постачальника «останньої надії», не має права реєструвати споживача у власному Реєстрі споживачів постачальника в розрахунковому періоді, не погодженому зі споживачем.

З моменту реєстрації споживача за постачальником в інформаційній платформі постачальник набуває статусу діючого постачальника для такого споживача (крім майбутніх періодів постачання, які заброньовані за іншими постачальниками в інформаційній платформі, постачання природного газу постачальником «останньої надії» та випадків, передбачених пунктом 6 цієї глави) та вважається, що з цього моменту зазначений постачальник забронював за собою цього споживача на наступні розрахункові періоди га є відповідальним за обсяги споживання природного газу цим споживачем. Реєстрація споживача в Реєстрі споживачів постачальником «останньої надії» здійснюється на період, що не може перевищувати граничний строк постачання, визначений Законом України «Про ринок природного газу» та Правилами постачання природного газу.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, листом ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» №ТОВВИХ-23-15245 від 26.10.2021 (наявний в матеріалах справи) та інформацією щодо споживачів, які були зареєстровані в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» від оператора ГРМ (Форма №10), відповідач був включений до реєстру споживачів постачальника «останньої надії» та віднесення газу, спожитого Відповідачем, в період з 01.12.2021 по 31.12.2021 , до портфеля постачальника «останньої надії».

Таким чином, враховуючи дані з Інформаційної платформи оператора ГТС в період з 07.11.2021 по 23.12.2021 саме Позивач здійснював постачання природного газу Відповідачу як постачальник «останньої надії», натомість в зазначений період на Інформаційній платформі відсутня інформація щодо постачання природного газу Відповідачу в спірний період з боку ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг».

Пунктом 3.1 цього Договору визначено, що право власності на природний газ переходить від постачальника до споживача після підписання актів приймання-передачі. Приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється актом приймання-передачі природного газу (п.3.5).

Проте, акт, що підтверджував би постачання природного газу відповідачу іншим постачальником в спірний період в матеріалах справи відсутній, як відсутні і докази включення Відповідача до Реєстру споживачів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» у спірний період. Відповідач також не надав доказів включення відповідача до Реєстру споживачів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» у період з 07.11.2021 по 23.12.2021. При цьому, відповідач не заперечує самого факту споживання природного газу в грудні 2021 року у визначеному об`ємі.

Твердження відповідача про те, що за вказаний обсяг газу він сплатив іншій особі, не спростовують вищевикладеного, оскільки відповідач має право звернутися до цієї особи з вимогами про врегулювання щодо вказаної оплати.

Щодо доводів відповідача стосовно відсутності на актах № 19390 та № 31026 підпису уповноваженої особи відповідача та печатки, колегія суддів зазначає, що це питання розглядалося під час прийняття рішення судом першої інстанції і з висновками суду погоджується колегія суддів апеляційної інстанції. Так, складання актів приймання-передачі умовами типового договору не передбачено і до того ж відсутність підпису та печатки на акті №19390 не завадило відповідачу розрахуватись за поставлений природний газ за період з 07.11.2021 по 30.11.2021 в повному обсязі. Більш того, підставою для оплати природного газу за період з 07.11.2021 по 30.11.2021 відповідачем в платіжних документах від 28.12.2021 №703 та №704 зазначено саме акт приймання-передачі № 19390.

Як вже було зазначено вище, акти приймання-передачі направлялись відповідачу на його юридичну адресу. Проте, будь-яких заперечень, претензій, зауважень щодо направлених актів приймання-передачі та поставленого природного газу в об`ємах, зазначених в актах, відповідачем на адресу позивача не направлялось, обґрунтованої відмови від підписання вказаних актів відповідачем не заявлялось.

Інші доводи апелянта є безпідставними і висновків суду першої інстанції вони не спростовують.

Таким чином, Господарський суд Луганської області всебічно, повно, об`єктивно дослідив всі обставини справи, дав їм належну правову оцінку, правильно застосував норми матеріального права, з дотриманням норм процесуального права, що у відповідності до ст. 276 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без зміни.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на апелянта.

Керуючись ст.ст.275-282 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу 6-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області залишити без задоволення.

Рішення Господарського суду Луганської області від 29.04.2024 у справі №913/71/24 залишити без змін.

Постанова відповідно до вимог ст.284 Господарського процесуального кодексу України набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає оскарженню, крім випадків, передбачених у п.2 ч.3 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України

Повний текст постанови складено 04.10.2024

Головуючий суддя О.А. Істоміна

Суддя О.Є. Медуниця

Суддя О.В. Стойка

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення04.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122085375
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —913/71/24

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Постанова від 04.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Істоміна Олена Аркадіївна

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Істоміна Олена Аркадіївна

Ухвала від 21.06.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тарасова Ірина Валеріївна

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тарасова Ірина Валеріївна

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тарасова Ірина Валеріївна

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Рішення від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні