ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"04" жовтня 2024 р. м. Ужгород Справа № 907/609/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Лучко Р.М., розглянувши клопотання позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції
у справі № 907/609/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Прайм Альянс», м. Київ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Ауреліа», м. Мукачеве Закарпатської області
про стягнення 30 450,99 грн
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Закарпатської області перебуває справа № 907/609/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Прайм Альянс» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ауреліа» про стягнення 21 887,74 грн заборгованості по тілу кредиту 3036,58 грн заборгованості по відсоткам, 4080,67 грн інфляційних втрат та 1446,00 грн - 3% річних, з підстав невиконання відповідачем зобов`язання за додатковим договором від 20 квітня 2017 року про надання банківської послуги овердрафт «Гостинний» до договору № 1М-061/11 про відкриття рахунку, здійснення розрахунково-касового обслуговування та надання інших банківських послуг від 21 грудня 2011 року.
Ухвалою від 26 вересня 2024 року суд відклав судове засідання на 09 жовтня 2024 року на 15:30 год.
03 жовтня 2024 року через систему "Електронний суд" до Господарського суду Закарпатської області надійшло клопотання від 02.10.2024 у якому позивач просить суд надати можливість його представнику брати участь у всіх судових засіданнях по цій справі в режимі відеоконференції поза межами суду із застосуванням власних технічних засобів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3, 5 ст. 197 ГПК України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС). Так, окремі підсистеми ЄСІТС, зокрема, підсистема відеоконференцзв`язку, офіційно почали функціонувати з 05.10.2021.
Відповідно п. 45 Розділу 3 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.
Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою wiki.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (п. 49 Розділу 3 Положення).
Таким чином, розглянувши клопотання позивача, враховуючи, що право на участь в розгляді справи гарантоване Конституцією України та ГПК України та з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й забезпечення своєчасного розгляду господарської справи в розумні строки, з урахуванням запровадженого Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 воєнного стану в Україні, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача в частині забезпечення участі в судовому засіданні 09.10.2024 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів зв`язку.
Щодо клопотання позивача в частині його участі в усіх судових засіданнях в режимі відеоконференції, суд не вбачає підстав для його задоволення з огляду на таке.
Судове засідання в режимі відеоконференції проводиться за ухвалою суду, постановленою за результатами розгляду клопотання учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з урахуванням наявності відповідної технічної можливості в суді в день проведення судового засідання.
Разом з тим, дати наступних засідань у цій справі ще не визначені, відтак питання про проведення наступних засідань у справі в режимі відеоконференції не може бути вирішено.
Крім того, нормами процесуального права не передбачено можливості прийняття універсальної ухвали з метою бронювання судом, для окремого учасника провадження за його вказівкою, дати, часу та місця проведення майбутніх засідань суду у справі в режимі відеоконференції.
Враховуючи наведене, суд задовольняє клопотання позивача від 02.10.2024 частково та вважає за можливе проведення судового засідання 09 жовтня 2024 року о 15:30 год. за участю представника позивача в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Щодо інших судових засідань, суд зазначає, що відповідна технічна можливість визначатиметься у кожному конкретному випадку під час розгляду справи.
Керуючись статтями 119, 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання позивача від 02.10.2024 про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції - задовольнити частково.
2. Судове засідання 09 жовтня 2024 року о 15:30 год. у справі № 907/609/24 провести за участю представника позивача (ІНФОРМАЦІЯ_1) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (https://vkz.court.gov.ua/site/login).
3. Попередити заявника, що відповідно до п. 46 Розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Р.М. Лучко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122086690 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Лучко Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні