Ухвала
від 03.10.2024 по справі 911/1312/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"03" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1312/24

Господарський суд Київської області у складі судді Гребенюк Т.Д., за участі секретаря судового засідання Оксенюк А.І.,

розглянувши справу про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 )

Представники учасників:

Керуючий реструктуризацією не з`явився;

боржник не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Київської області звернувся ОСОБА_1 із заявою (вх.№2806 від 22.05.2024р.) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку, передбаченому Книгою 4 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 27.05.2024 року заяву залишено без руху. 07.06.2024р через канцелярію надійшла заява про усунення недоліків. У зв`язку з усуненням недоліків поданої заяви, ухвалою Господарського суду Київської області від 18.07.2024 прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 та призначено підготовче засідання на 07.08.2024.

Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 здійснено 14.08.2024, номер публікації якого 73828.

Після офіційного оприлюднення оголошення до Суду не надійшли заяви кредиторів із грошовими вимогами до боржника.

27.09.2024 року від арбітражного керуючого Белінської Н.О. надійшла позиція щодо заяви ОСОБА_1 про закриття провадження у справі № 911/1312/24 у зв`язку з тим, що заяви з грошовими вимогами до боржника від кредиторів у встановлений строк не надходили.

01.10.2024 від боржника надійшло клопотання про закриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 № 911/1312/24 у зв`язку з тим, що заяви з грошовими вимогами до боржника від кредиторів у встановлений строк не надходили.

У попереднє засідання суду учасники у справі про неплатоспроможність боржника не з`явились, явка обов`язковою не визнавалася, тому, з огляду на диспозитивність права усасників провадження на участь у судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ч.1 ст.2. Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч.1 ст.113. Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 120 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) за його заявою не висунуто вимог.

Частиною 3 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у постанові від 05.10.2022 у справі № 921/39/21 зауважив, що зазначеними нормами Кодексу України з процедур банкрутства встановлено саме обов`язок конкурсних кредиторів подати до господарського суду відповідні письмові заяви з вимогами до боржника у визначений законом строк. Разом з тим, хоч аналіз положень частини четвертої статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства свідчить про право кредитора заявити відповідні вимоги і після закінчення строку, встановленого для їх подання (що не впливатиме на характер та черговість таких вимог та матиме значення лише щодо права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), однак, на думку судової палати, таке право не може звільнити кредитора від правових наслідків недотримання ним вказаного обов`язку щодо подання письмової заяви з вимогами до боржника у відповідний строк.

Такими правовими наслідками, на переконання Верховного Суду, є закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі пункту 8 частини першої статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства (у разі, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство (неплатоспроможність) за його заявою не висунуто вимог) та визначена частиною четвертою цієї статті можливість визнання погашеними вимог конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, а виконавчих документів за відповідними вимогами такими, що не підлягають виконанню.

Протилежний підхід, а саме неподання конкурсними кредиторами відповідних заяв з грошовими вимогами до боржника у визначений законом строк нівелює зобов`язальний характер порядку виявлення кредиторів та унеможливлює здійснення подальшої процедури неплатоспроможності фізичної особи, оскільки одним із наслідків відсутності кредиторів боржника є неможливість організації і проведення зборів кредиторів, до основних завдань яких у процедурі реструктуризації боргів боржника віднесено розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника та прийняття рішення про його схвалення.

Також Суд звертає увагу на передбачені Кодексом наслідки закриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме:

Згідно з ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Відповідно ч. 1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.

Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: 1) відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; 2) сплати аліментів; 3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині (ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства).

Аналізуючи установлені обставини справи та норми чинного законодавства, суд прийшов до таких висновків.

З метою виявлення усіх кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника суд за допомогою автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» здійснив офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у даній справі про неплатоспроможність фізичної особи.

Враховуючи те, що оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 опубліковано згідно вимог ч. 6 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, вважається, що всі можливі кредитори були повідомлені належним чином.

Крім того, судом копії ухвали про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 були надіслані кредиторам згідно наданого боржником конкретизованого списку кредиторів та боржників за адресами, зазначеними у заяві, що кореспондуються із даними, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Згідно із частиною першою статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного держаного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, що також свідчить про повідомлення належним чином усіх можливих кредиторів (т. 2 а.с. 206-209).

З матеріалів справи вбачається, що керуючим реструктуризацією були надіслані повідомлення на адреси фінансових установ, зазначених у заяві боржника (арк.с. 204-209, т.2).

Проте у встановлений ч.1 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства 30-денний строк від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника ані до суду, ані до керуючого реструктуризацією жодних заяв з вимогами до боржника не надійшло.

Таким чином, станом на дату проведення попереднього засідання у справі відсутні вимоги кредиторів, що були б заявлені до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у даній справі про неплатоспроможність боржника.

При цьому, суд позбавлений можливості самостійно залучати кредиторів до участі у справі.

Оскільки кредитори до боржника з грошовими вимогами не звернулися, то провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи підлягає закриттю на підставі п.8 ч.1 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства.

У зв`язку з тим, що закриття провадження у справі про неплатоспроможність передбачає подальше припинення повноважень керуючого реструктуризацією, судом мають бути припинені повноваження керуючого реструктуризацією у даній справі. Суд припиняє повноваження арбітражного керуючого Белінської Н.О. як керуючого реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_1 , а також припиняє дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою господарського суду Київської області від 18.07.2024 року у справі № 911/1312/24, згідно ч. 5 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись статтями 12, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, п.8 ч.1, ч.4 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру реструктуризації боргів боржника.

2. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів боржника, арбітражного керуючого Белінської Наталії Олександрівни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 190 від 12.02.2013 р.).

3.Закрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ).

4.Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

5.Зобов`язати органи Державної виконавчої служби (приватних виконавців) закрити (закінчити) виконавчі провадження та зняти всі арешти та обмеження стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) та виключити запис щодо ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) з Єдиного реєстру боржників.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали виготовлено 04.10.2024 р.

Суддя Т.Д. Гребенюк

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122087072
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —911/1312/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 04.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 07.08.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 18.07.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 27.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні