ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про продовження процедури розпорядження майном та
про відкладення підсумкового засідання суду та
про зобов`язання проведення аналізу фінансового стану
суб`єкта господарювання
"02" жовтня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1014/23Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.
за участі секретаря судового засідання Васильєвої К.О.,
дослідивши матеріали справи
за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "Громакс"
до боржника: Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" (68440, Одеська обл., Болградський район, село Прямобалка, вул. Свободи, буд. 15; код ЄДРПОУ 00484015)
про визнання банкрутом
за участю
Національної академії аграрних наук України
Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України
Одеської обласної прокуратури
Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
Фонду державного майна України
у відкритому судовому засіданні за участю
представників сторін та учасників:
від кредиторів: Головного управління ДПС в Одеській області - Кедик М.Г.;
від Національної академії аграрних наук України: не з`явився;
від Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України: не з`явився;
від Одеської обласної прокуратури: Пустовой В.С.;
від Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса): Домбровська В.В.; Лазарєв Д.А.;
від Фонду державного майна України: не з`явився;
боржник та розпорядник майна боржника: арбітражний керуючий Вудуд Г.І.
У судовому засіданні 16.09.2024р. оголошено перерву до 18.09.2024р. о 16 год. 30 хв. у відповідності до ст. 216 ГПК України.
У судовому засіданні 18.09.2024р. оголошено перерву до 02.10.2024р. о 14 год. 00 хв. у відповідності до ст. 216 ГПК України.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою підготовчого засідання суду від 03.04.2023р. відкрито провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України"; визнано вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Громакс" до Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" в сумі 363 500 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" строком на 170 календарних днів до 20.09.2023р.; призначено розпорядником майна боржника Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровича.
Ухвалою попереднього засідання суду від 29.11.2023р. визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів.
Розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Вудуд Гаррі Ігорович у судовому засіданні 02.10.2024р. усно просив продовжити строк процедури розпорядження майном та його повноважень на два місяці.
Відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022р. в Україні введено воєнний стан.
Дію воєнного стану Указом Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" №734/2023 від 06.11.2023р. продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 16.11.2023р. строком на 90 діб.
Згідно ч. 1-6 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022р. № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022р. № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст.ст. 2, 4 ГПК України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Ч. 4 ст. 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з приписами ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
Станом на теперішній час процедура розпорядження майном триває, розпорядник майна боржника продовжує здійснювати заходи, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства; рішення у відповідності до ст. 48, ч. 4 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства не прийнято.
Враховуючи наявність клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровича та зважаючи на необхідність прийняття зборами кредиторів рішення у відповідності до ст. 48 з урахуванням ч. 4 ст. 96 Кодексу України з процедур банкрутства, суд задовольняє клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровичата та продовжує строк процедури розпорядження майном Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України", строк його повноважень на два місяці.
Згідно витягу з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого Господарським судом Одеської області від 03.10.2024р., ДП "ДГ ІМ М.І. Кутузова ІВПІМ НААН" є державним підприємством, засноване на основі державної власності; орган управління юридичною особою Національна академія аграрних наук України; засновник (учасник) юридичної особи - Національна академія аграрних наук України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Кодексу України з процедур банкрутства державний орган з питань банкрутства: сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі; організовує систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих; встановлює вимоги для отримання свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого; формує та веде Єдиний реєстр арбітражних керуючих України, Єдиний реєстр боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), що є складовими частинами автоматизованої системи "Банкрутство та неплатоспроможність", і встановлює порядок подання відомостей (інформації), необхідних для ведення зазначених реєстрів; встановлює порядок здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, перевірки організації їх роботи, дотримання ними вимог законодавства з питань банкрутства; встановлює порядок проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства і організовує проведення такого аналізу при відкритті провадження у справах про банкрутство державних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі; визначає та затверджує примірну форму плану санації, реструктуризації; складає на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; розробляє та затверджує типові документи щодо проведення процедур банкрутства, методичні рекомендації; визначає вимоги до форми та порядку ведення реєстру вимог кредиторів; здійснює інші передбачені законом повноваження.
Згідно ч. 2 Порядку проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 10.09.2020р. № 3105/5 (далі - Порядок), Міністерство юстиції України організовує проведення Аналізу щодо державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, шляхом його здійснення структурним підрозділом Мін`юсту, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства (далі - структурний підрозділ), або міжрегіональними управліннями Міністерства юстиції України (далі - територіальні органи) за дорученням Мін`юсту.
Відповідно до ч. 3 Порядку Міністерство юстиції України складає висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства (далі - Висновки) шляхом їх підготовки структурним підрозділом або територіальним органом за дорученням Мін`юсту.
Ч. 4 Порядку передбачено, що структурний підрозділ або територіальний орган проводить Аналіз або складає Висновки на запити господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, прокуратури чи іншого органу, який здійснює кримінальне провадження, інших уповноважених органів, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у випадку фіктивного банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, а також уповноваженого органу управління державним майном у разі запиту щодо державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (далі - суб`єкт запиту). Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, може своєю ухвалою зобов`язати державний орган з питань банкрутства провести Аналіз або скласти Висновки. Запит (ухвала) щодо проведення Аналізу або складення Висновків надсилається до Мін`юсту.
Враховуючи викладене, з метою повного і всебічного встановлення фактичних обставин справи, господарський суд зобов`язує Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в установленому порядку скласти та надати суду висновок про наявність/відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства стосовно Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України".
Згідно ч. 1 ст. 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Ч. 2 ст. 120 ГПК України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Враховуючи те, що явка боржника та розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровича та представника комітету кредиторів є обов`язковою, суд викликає їх для участі у судовому засіданні.
Приймаючи до уваги викладене, суд повідомляє інших учасників справи про призначення підсумкового засідання суду на 18.11.2024р. об 11 год. 00 хв.
Керуючись ст.ст. 44, 49 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 120, 121, 202, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Продовжити строк процедури розпорядження майном Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" та строк повноважень розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1462 від 15.07.2013р.) на два місяці.
2.Відкласти підсумкове засідання суду на "18" листопада 2024 р. об 11:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №9 (четвертий поверх), тел. 0(482)307-966.
3.Викликати у судове засідання боржника, розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Вудуда Гаррі Ігоровича та представника комітету кредиторів.
4.Повідомити інших учасників справи про відкладення підсумкового засідання суду на 18.11.2024р. об 11 год. 00 хв.
5.Повідомити учасників справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в порядку статті 197 ГПК України.
6.Зобов`язати Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) в установленому порядку скласти та надати суду висновок про наявність/відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства стосовно Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" (68440, Одеська обл., Болградський район, село Прямобалка, вул. Свободи, буд. 15; код ЄДРПОУ 00484015).
7.Зобов`язати розпорядника майна Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" арбітражного керуючого Вудуда Г.І., на якого судом покладені обовязки керівника боржника, надати Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) документи, необхідні для проведення аналізу фінансово-господарського стану боржника.
8.Зобов`язати надати:
Фонд державного майна України:
докази прийняття Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" до свого відання як органу уповноваженому управляти державним майном;
відомості стосовно вжиття заходів для запобігання банкрутству Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України";
відомості щодо прийняття рішення стосовно приватизації Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" до приватизації;
Національну академію аграрних наук України: докази передачі Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України" до управління Фонду державного майна України;
розпорядника майном боржника: рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури у справі з відповідними клопотанням; протокол засідання комітету кредиторів; докази розробки плану санації боржника та надсилання його органу, уповноваженого управляти державним майном;
комітет кредиторів: рішення комітету кредиторів щодо подальшої процедури у справі з відповідними клопотанням; протокол засідання комітету кредиторів;
прокуратуру Одеської області: відомості щодо стану кримінальних справ стосовно посадових осіб Державного підприємства "Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України".
Ухвала набирає законної сили 02 жовтня 2024р. та відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Встановити строк для подання витребуваних судом документів, останнім днем строку прийняття судом яких засобами поштового зв`язку або через офіційну електронну адресу суду із відповідним цифровим підписом є 13.11.2024р. включно.
Повну ухвалу складено та підписано 04 жовтня 2024р.
Копію ухвали надіслати на електрону адресу: арбітражного керуючого Вудуда Г.І. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Національної академії аграрних наук України ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), Одеської обласної прокуратури (odeska.obl@od.gp.gov.ua), ТОВ "Агрофірма "Главан" (oooglavan@ukr.net), ДП "ДГ ІМ М.І. Кутузова ІВПІМ НААН" (dpdgkutuzova@gmail.com), ТОВ "Громакс" (nbyf130370@gmail.com), Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info@dp.minjust.gov.ua), ТОВ "Агрофірма "Дністровська" (af-dnistrovska@ukr.net), представника ТОВ "Просвітньо-виробничо-комерційна фірма "Сяйво" (Lushkin_88@ukr.net), Головного управління ДПС в Одеській області (od.official@tax.gov.ua), ПП "Агро-Голд" (agrogold09@gmail.com), Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України (iwpim.naan@gmail.com), СВК "Дружба народів" (erik@ukr.net), Фонду державного майна України (info.spfu.gov.ua).
Копію ухвали надіслати: ФГ "Ніка-Фенікс" (68410, Одеська обл., Болградський район, с. Нові Каплани, вул. Леніна, буд. 143), Волкову А.П. ( АДРЕСА_1 ).
Ухвалу надіслати: Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса) (м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 21А).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122087273 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні