Ухвала
від 01.10.2024 по справі 120/11899/24
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

м. Вінниця

01 жовтня 2024 р. Справа № 120/11899/24

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали:

за позовом: Селянського (фермерського) господарства "Беркут" (вул. Молодіжна, буд. 5, кв. 3, с. Жахнівка, Вінницький район, Вінницька область, 23350, код ЄДРПОУ 30809101)

до: ІНФОРМАЦІЯ_1 , П" ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), П" ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 )

про: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Селянського (фермерського) господарства "Беркут" до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю відповідачів щодо неприйняття рішення про бронювання військовозобов"язаного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який працює на посаді головного агронома СФГ "Беркут".

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 КАС України; відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи викладене, доходжу висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.

В свою чергу, вирішуючи клопотання представника позивача про розгляд справи у загальному позовному провадженні, зауважую таке.

Статтею 12 КАС України визначені форми адміністративного судочинства. Так, згідно з ч. 1 - 3 вказаної статті адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 4 ст. 12 КАС України передбачено категорії спорів, справи щодо яких розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.

При цьому слід зауважити, що дана справа не підпадає під такі категорії.

В свою чергу, згідно з п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 5 ст. 12 КАС України встановлено, що умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Слід зауважити, що представник позивача в позовній заяві в обгрунтування необхідності розгляду справи у загальному позовному провадженні зазначає, що дана справа має важливе значення для позивача, наявні підстави для виклику свідків, ініціювання витребування судом доказів тощо.

Таким чином, вирішуючи питання про відкриття провадження в цій справі приходжу до висновку, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі можуть потребувати витребування в сторін ряду додаткових доказів, виклику свідків, заслуховування усних пояснень сторін, залучення третіх осіб тощо. Відтак, з метою повного та всебічного з"ясування всіх обставин справи, що мають значення для її розгляду та прийняття законного і обгрунтованого рішення приходжу до висновку про доцільність проведення розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

При цьому суд враховує, що згідно з ч. 1 -3 ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 179 та ч. 1 ст. 180 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.

Таким чином в цій справі слід призначити підготовче засідання.

Крім того, представником позивача в порядку ст. 80 КАС України в позовній заяві заявлено клопотання про витребування у відповідачів доказів, а саме:

-копії документів (протокол засідання комісії, письмові обґрунтування, тощо) на підставі яких прийняті рішення про відмову вчинення дій щодо бронювання військовозобов`язаного ОСОБА_1 , відображеної у відповіді ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.08.2024 року за №5/4122;

-копію акту вилучення, або іншого документу, на підставі якого у ІНФОРМАЦІЯ_3 вилучений та утримується військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення) військовозобов`язаного ОСОБА_1 ;

-копію військово-облікового документа (військовий квиток, тимчасове посвідчення) на ім`я військовозобов`язаного ОСОБА_1 , а у разі знищення - копію акту;

-копію повідомлення про кримінальне правопорушення в порядку ст. 214 КПК України, або звернення на ім`я начальника Відділення поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області та матеріалів в обґрунтування такого звернення відносно військовозобов`язаного ОСОБА_1 щодо можливих ознак кримінального правопорушення за ст. 336 КК України;

-Порядок бронювання військовозобов`язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 (ДСК), із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р № 12 (останніми змінами внесеними Постановою КМУ від 06.06.2023№571).

Вказане клопотання мотивовано тим, що позивачем самостійно вживались заходи щодо отримання наведених документів, однак такі надані не були, та у зв`язку із важливістю цих доказів для вирішення справи позивач звернувся до суду з клопотанням про їх витребування.

Визначаючись щодо заявленого клопотання, суд виходив з наступного.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.

У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Отже, звертаючись до суду з клопотанням про витребування доказів, учасник справи повинен зазначити, які заходи були ним вжиті для самостійного отримання витребуваних доказів.

Матеріали позовної заяви свідчать, що позивачем самостійно вживались заходи щодо витребування вказаних доказів, однак на запит останнього відповідачем надані не були.

Таким чином, з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин у справі, доходжу висновку про часткове задоволення клопотання представника позивача та витребування у відповідачів належним чином засвідчених копій таких документів:

- документів (протокол засідання комісії тощо), відповідно до яких прийнято рішення щодо неможливості бронювання військовозобов`язаного ОСОБА_1 , що відображено у відповіді ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.08.2024 року за №5/4122;

-належними чином завірену копію повідомлення про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України або звернення на ім`я начальника Відділення поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області та матеріалів в обґрунтування такого звернення відносно військовозобов`язаного ОСОБА_1 щодо можливих ознак кримінального правопорушення за ст. 336 КК України;

- Порядок бронювання військовозобов`язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 (ДСК), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року №12 ( зі змінами ).

В іншій частині заявленого клопотання слід відмовити, оскільки таке не містить жодного обгрунтування, які саме обставини в рамках спірних правовідносин можуть підтвердити такі докази ( акту вилучення або інший документу, на підставі якого ІНФОРМАЦІЯ_3 вилучений та утримується військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення) військовозобов`язаного ОСОБА_1 та копія такого документа або копі акту знищення ).

Згідно з ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Селянського (фермерського) господарства "Беркут" до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Розгляд справи здійснюватиметься суддею Заброцькою Людмилою Олександрівною одноособово за правилами загального позовного провадження, з повідомленням ( викликом) сторін.

Призначити підготовче засідання в справі на 22 жовтня 2024 р. о 11:00 год. в залі судового засідання № 6 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

Встановити відповідачам 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів, а також документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу. У разі надходження відповіді на відзив, відповідачам подати свої заперечення у 3 - денний строк з дня отримання відповіді на відзив.

Роз`яснити відповідачам, що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Запропонувати позивачу у 5-денний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Витребувати у відповідачів належним чином засвідчених копій таких документів:

- документів (протокол засідання комісії тощо), відповідно до яких прийнято рішення щодо неможливості бронювання військовозобов`язаного ОСОБА_1 , що відображено у відповіді ІНФОРМАЦІЯ_3 від 08.08.2024 року за №5/4122;

-належними чином завірену копію повідомлення про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України або звернення на ім`я начальника Відділення поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області та матеріалів в обґрунтування такого звернення відносно військовозобов`язаного ОСОБА_1 щодо можливих ознак кримінального правопорушення за ст. 336 КК України;

- Порядок бронювання військовозобов`язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 (ДСК), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року №12 ( зі змінами ).

Зобов`язати відповідачів надати суду витребувані докази у 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження в справі.

Звернути увагу учасників справи, що заяви по суті справи повинні відповідати вимогам, передбаченим ст. ст.159, 162-165.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: «http://court.gov.ua/fair/».

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

СуддяЗаброцька Людмила Олександрівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122092665
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —120/11899/24

Ухвала від 22.10.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Заброцька Людмила Олександрівна

Ухвала від 01.10.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Заброцька Людмила Олександрівна

Ухвала від 16.09.2024

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Заброцька Людмила Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні