Ухвала
від 04.10.2024 по справі 400/1406/24
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

04 жовтня 2024 р. № 400/1406/24 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Бульби Н.О. розглянув в порядку письмового провадження заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до Державної установи «Новобузький виправний центр(103)», вул. Шкільна, 1, с. Богомази, Миколаївська обл., Баштанський р-н, 55615, прозаява про зміну способу виконання судового рішення,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 25.04.2024 позов ОСОБА_1 до Державної установи «Новобузький виправний центр(103)» задоволено, визнано протиправними дії Державної установи «Новобузький виправний центр (103)» щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за належні до отримання предмети речового майна; зобов`язано Державну установу «Новобузький виправний центр (103)» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 грошової компенсації за належні до отримання предмети речового майна.

31.05.2024 судом виготовлено виконавчий лист у справі.

24.09.2024 від позивача надійшла заява, в якій позивач просить змінити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом зобов`язання Державній установі «Новобузький виправний центр (103)» Міністерства юстиції України виплати грошової компенсації військовослужбовця на отримання предмету речового майна.

Відповідно до ч. 1 с. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно із ч. 3 ст. 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно з ч. 3 статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Отже, передумовою для прийняття судом рішення про зміну способу або порядку виконання судового рішення є наявність обставин, які унеможливлюють або ускладнюють виконання рішення у спосіб чи порядок, які первинно визначені в рішенні суду.

Позивач у заяві про зміну способу виконання рішення суду не зазначає жодних обставин, які ускладнюють виконання рішення суду, доказів на підтвердження таких обставин не надає.

У цьому випадку відповідачем визначено Державну установу «Новобузький виправний центр (103)».

Немає жодних підстав вважати, що Державна установа «Новобузький виправний центр(103)» не має можливості виконати судове рішення зобов`язального характеру про виплату грошової компенсації за належні до отримання предмети речового майна.

На переконання суду, для зміни способу або порядку виконання судового рішення повинні бути саме об`єктивні обставини, які ускладнюють або унеможливлюють таке виконання, а не лише невиконання судового рішення.

Як зазначив Європейський суд з прав людини у справі «Шмалько проти України», право на справедливий судовий розгляд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося.

З урахуванням викладеного, в задоволенні заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 248, 378 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви про зміну способу і порядку виконання судового рішення по справі №400/1406/24 відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.

Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.

Суддя Н.О. Бульба

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.10.2024
Оприлюднено07.10.2024
Номер документу122094221
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —400/1406/24

Ухвала від 04.10.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Бульба Н.О.

Рішення від 25.04.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Бульба Н.О.

Ухвала від 19.02.2024

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Бульба Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні