237/3318/24
1-кс/237/522/24
УХВАЛА
Іменем України
04.10.2024 року м.Курахове
Слідчий суддя
Мар`їнського районного суду Донецької області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисників: ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 , яке погоджено з начальником Курахівського відділу Покровської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про арешт тимчасово вилученого майна, у кримінальному провадженні №12024052690000603 від 06.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ ВП №2 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні - начальником Курахівського відділу Покровської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про арешт майна підозрюваного ОСОБА_4 , а саме:
-квартири, об`єкт житлової нерухомості, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- частки земельної ділянки кадастровий номер 1422785000:06:000:0217, для ведення товарно-сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Донецька область, Покровський район, с/рада Петрівська, із забороною відчуження, використання та розпорядження вищенаведеним майном.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання слідчого з підстав наведених в ньому, зазначивши що арешт вищенаведеного майна необхідний за для виконання завдань кримінального провадження.
Захисники просили відмовити в задоволенні клопотання посилаючись на неправильність кваліфікації кримінального правопорушення органом досудового розслідування вказавши, що у їх підзахисного не було наміру збуту вилученої психотропної речовини.
Підозрюваний підтримав позицію захисників та заперечував проти задоволення клопотання.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, заслухавши доводи сторін, виходить з наступного.
З матеріалів клопотання вбачається, що 06.08.2024 о 08:05 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що працівник поліції Стьопочкін повідомив, що за адресою: АДРЕСА_2 при перевірці документів ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає АДРЕСА_4 , останній повідомив, що при собі має близько 50 згортків з психотропною речовиною -PVP, яку він незаконно придбав та збував шляхом розкладання "закладок".
06.08.2024 відомості внесені до ЄРДР під № 12024052690000603 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 05.08.2024 року, точного часу слідством не встановлено, ОСОБА_4 , перебуваючи у м. Гірник, Донецької області, з метою протиправного особистого збагачення, в порушення вимог ст.ст.7,12Закону України«Про наркотичнізасоби,психотропні речовиниі прекурсори»від 22.12.2006із змінамина 21.04.2022,а такожПостанови КабінетуМіністрів Українивід 06.05.2000року №770«Про затвердженняПереліку наркотичних,психотропних речовині прекурсорів»із змінамина 11.03.2022, вирішив здійснювати незаконний збут особливо небезпечної психотропної речовини на території м. Гірник та смт Курахівка, Покровського Донецької області, із невстановленою в ході досудового розслідування особою.
З цією метою ОСОБА_4 , усвідомлюючи наслідки своїх злочинних дій, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, зумовлена тяжкими наслідками не лише для здоров`я конкретної особи, а й для здоров`я населення в цілому, маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого періоду часу, переслідуючи мету протиправного та швидкого збагачення, шляхом незаконного придбання, зберігання з метою збуту та незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини, заключив домовленість про співпрацю в якості кур`єра у мессенджері «Telegram», в чат ботах «ZONA#51 BOT» та «ANDROMEDA»з особами, які під час досудового розслідування не встановлені, перейшовши для цього на вкладку розкладальника закладок.
У зазначений час ОСОБА_4 , шляхом листування у мессенджері «Telegram» із невстановленими слідством особами, через чат боти «ZONA#51 BOT» та «ANDROMEDA»вступив з ними у злочинну змову, направлену на незаконний збут особливо небезпечних психотропних речовин безконтактним способом шляхом розкладання «закладок» у публічно доступних місцях АДРЕСА_5 .
З метою реалізації свого єдиного злочинного наміру, ОСОБА_4 та невстановлена слідством особи, розробили план своїх злочинний дій, з розподілом функцій між собою, згідно з якими вони домовились координувати свої дії за допомогою підтримки постійного зв`язку, використовуючи при цьому засоби мобільного зв`язку, а саме мобільний додаток «Telegram». Ці дії здійснювались шляхом повідомлень у вказаному мессенджері, з метою не викриття їх злочинної діяльності правоохоронними органами, організації місць зберігання та місць знаходження «закладок» із особливо небезпечної психотропною речовиною, які були призначені для збуту, прихованих від стороннього виявлення, що дозволило б ОСОБА_4 та невстановленим слідством особами, уникнути кримінального переслідування з боку правоохоронних органів.
Згідно із розробленим злочинним планом, невстановлена слідством особа, взяла на себе функції координатора незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини. При цьому невстановлені слідством особи, через листування за допомогою мессенджера «Telegram», вказали ОСОБА_4 координати розташування «закладки» з особливо небезпечної психотропної речовини, якому відведено роль виконавця незаконного придбання, зберігання з метою збуту, та незаконного збуту особливо небезпечної психотропної речовини. Так, ОСОБА_4 повинен був особисто здійснювати розповсюдження особливо небезпечної психотропної речовини шляхом придбання та зберігання з метою збуту, та подальшого збуту шляхом здійснення «закладок» у публічно доступних місцях на території АДРЕСА_5 . При цьому місця кінцевого місцезнаходження «закладок» із особливо небезпечною психотропною речовиною ОСОБА_4 повинен був особисто фотографувати та ці зображення із зазначенням точних географічних координат відправляти невстановленій слідством особі на її особистий аккаунт в мессенджері «Telegram».
З метою конспіративного отримання особливо небезпечної психотропної речовини, шляхом здійснення «закладок», від невстановленої досудовим розслідуванням особи, з метою їх подальшого розподілу, розповсюдження та подальшого незаконного їх збуту, ОСОБА_4 06.08.2024 діючи умисно, на виконання спільного з невстановленими в ході слідства особами кримінально-протиправного умислу, розуміючи, що PVP- (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он) є особливо небезпечною психотропною речовиною, не маючи дозволу на його придбання, зберігання та розповсюдження, незаконно, порушуючи вимоги законодавства України, що регулює обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів на території України, а саме:
?Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15 лютого 1995 року № 60/95-ВР (із подальшими змінами та доповненнями),
?Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» від 6 травня 2000 року № 770 (із подальшими змінами та доповненнями),
?Наказу МОЗ України «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу» від 01 серпня 2000 року № 188 (із подальшими змінами та доповненнями), за допомогою мессенджера «Telegram» у невстановлених слідством осіб замовив та в подальшому в м. Гірник Покровського району Донецької області на відкритій ділянці місцевості поблизу АЗС «Паралель» № 89 по АДРЕСА_6 , отримав поліетиленовий пакет, в якому знаходилась особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено -PVP- (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), придбавши таким чином особливо небезпечну психотропну речовину - PVP з метою збуту.
Злочинна діяльність ОСОБА_4 була припинена співробітниками поліції, які 06.08.2024 приблизно о 08:05 годині встановили останнього на відкритій ділянці місцевості поблизу АЗС «Паралель» № 89 по АДРЕСА_2 , в ході огляду місця події, було виявлено поліетиленовий пакет з особливо небезпечною психотропною речовиною, який знаходився в сумці. Під час огляду поліетиленового пакету встановлено, що в середині нього знаходився прозорий поліетиленовий пакет з 14 згортками з кольорової ізоляційної стрічки з zip пакетами в кількості 14 штук з порошкоподібною речовиною білого кольору, пластиковий корпус чорного кольору від GPS з zip пакетом з порошкоподібною речовиною білого кольору, 23 згортки з zip пакетами в кількості 23 штуки з кристалічною речовиною зеленого кольору, 25 згортків з zip пакетами в кількості 25 штук з кристалічною речовиною зеленого кольору.
Загальна кількість вилучених у ОСОБА_4 полімерних згортків з наркотичною речовиною склала 63 (шістдесят три ) штуки, в одному з яких, відповідно до висновку експерта знаходилась речовина, яка містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено -PVP- (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он), масою 0,2733г. (вміст одного вилученого згортку), які ОСОБА_4 незаконно придбав та зберігав з метою збуту.
06.08.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.
Згідно зст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частина 1ст. 170 КПК Українипередбачає, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Згідно ч. 5ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Санкцією ч. 2ст. 307 КК Українипередбачено безальтернативне додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
В ході досудового розслідування встановлено, що у ОСОБА_4 , на праві власності знаходиться нерухоме майно, а саме:
- квартира, об`єкт житлової нерухомості, розташоване яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- частка земельної ділянки кадастровий номер 1422785000:06:000:0217, для ведення товарно сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Донецька область, Покровський район, с/рада Петрівська.
Таким чином, зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для накладення арешту на вищевказане майно, що належить підозрюваному ОСОБА_4 , оскільки останній підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке передбачене ч. 2ст. 307 КК України, а санкція ч. 2ст. 307 КК Українипередбачає застосування додаткового покарання у виді конфіскації майна, тому, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, на нього слід накласти арешт виключивши заборону використання майна.
Вказанерішення слідчийсуддя приймаєвраховуючи усталену практику Європейського Суду з прав людини в контексті того, що володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі «Іатрідіс проти Греції» [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі «Антріш проти Франції», від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та «Кушоглу проти Болгарії», заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі «Спорронг та Льонрот проти Швеції», пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі «Джеймс та інші проти Сполученого Королівства», n. 50, Series A N 98).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1,26,94,98,131,132,170-173 КПК України та усталеної практики ЄСПЛ, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_7 , яке погоджено з начальником Курахівського відділу Покровської окружної прокуратури Донецької області ОСОБА_3 , про арешт тимчасово вилученого майна, у кримінальному провадженні №12024052690000603від 06.08.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.307КК України задовольнити частково.
Накласти арешт на нерухоме майно, що перебуває у власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме на:
-квартиру, об`єкт житлової нерухомості, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- частку земельної ділянки кадастровий номер 1422785000:06:000:0217, для ведення товарно-сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Донецька область, Покровський район, с/рада Петрівська, із забороною відчуження та розпорядження вищенаведеним майном.
Клопотання в частині заборони користування зазначеним майном залишити без задоволення і вирішити це питання під час розгляду справи по суті.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а у разі проголошення вступної та резолютивної частини з моменту отримання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали буде складений та проголошений 07.10.2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122105908 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні