Справа № 592/16130/24
Провадження № 2/592/2738/24
УХВАЛА
07 жовтня 2024 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми під головуванням судді Костенко В.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди, третя особа Громадська організація «Рада волонтерів Сумської міської територіальної громад» ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач подав позов і просить зобов`язати відповідача спростувати недостовірні відомості поширені у соціальній мережі Facebook від 13.09.2024, 20.09.2024 та 22.09.2024, вибачитися публічно за поширену недостовірну інформацію та стягнути відшкодування моральної шкоди у сумі 25000 грн..
Вимоги позивач мотивує тим, що відповідач 13.09.2024, 20.09.2024 та 22.09.2024 на власній сторінці у соціальній мережі Facebook розмістив про нього недостовірну інформацію. Поширена інформація на думку позивача є недостовірною та порочить його честь і гідність. Позивач вважає, що відповідач має підтвердити достовірність інформації згідно ч. 3 ст. 277 ЦК України. Також позивач вважає, що має право на відшкодування моральної шкоди.
Однак у позовній заяві не зазначено обставини та докази в обґрунтування позову. Так не зазначені обставини, щодо невідповідності інформації дійсності, моральної шкоди та у чому вона полягає.
Позивач посилається на ч. 3 ст. 277 ЦК України, яку виключено на підставі Закону№ 1170-VII від 27.03.2014. Разом з цим він не повідомляє обставин на спростування інформації викладеної відповідачем на власній сторінці. Позивач не зазначив доказів на підтвердження таких обставин.
Позивач не зазначив обставини у обґрунтування позову щодо відшкодування моральної шкоди, не зазначив, у чому полягали моральні страждання, докази на їх підтвердження. Не зазначений розрахунок такої шкоди.
До позовної заяви не додані її копії та копії доданих до неї документів для відповідача і третьої особи.
Також не надані докази про сплату судового збору.
Позовна вимога про вибачення є незрозумілою. Позивач не зазначив обґрунтування у заявленого позову, підстави заявленого способу захисту у законі.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Подана заява не відповідає зазначеним вимогам п.п. 2, 5, ч. 3 ст. 175, ч. 1 і ч. 5 ст. 177 ЦПК України, всупереч яким не зазначені обставини у обґрунтування позову, докази на їх підтвердження чи підстави звільнення від доказування. Не надані копії позовної заяви і доказів доданих до неї для відповідача і третьої особи.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлюються 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (від 1211,20).
За подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлюються від 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20).
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Подана заява не відповідає зазначеним вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, всупереч яким не надано доказів сплати судового збору з двох вимог немайнового характеру та однієї вимоги майнового характеру, тобто 3633,60 грн..
Згідно ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких умов суд вважає, за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати усунути вказані недоліки, склавши нову позовну заяву та зазначити обставини у обґрунтування позову, подати докази на їх підтвердження. Позовну заяву подати з копіями для відповідача і третьої особи. Сплатити судовий збір у розмірі 3633,60 грн.
Роз`яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною. Залишення позовної заяви без руху не є перешкодою для звернення до суду, а необхідністю приведення позивача до виконання вимог закону та сприяє доступу до правосуддя і розгляду справи у порядку визначеному законом у строк.
Керуючись ст.ст. 83, 95, 136, 175, 177, 185 ЦПК України
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди, третя особа Громадська організація «Рада волонтерів Сумської міської територіальної громад» , залишити без руху, запропонувавши у п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки, про що повідомити і пояснити, що в іншому випадку позовна заява буде вважатися неподаною.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя В.Г. Костенко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122106729 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Костенко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні