ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення зустрічної позовної заяви без руху
м. Київ
07.10.2024Справа № 910/9405/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Васильченко Т.В., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» (01024, м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, буд. 3-5, оф. 68) до Навчального закладу Громадського об`єднання «Київська автомобільна школа товариства сприяння обороні України» (03056, м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, буд. 27) про стягнення 258713690,74 грн
За позовом Навчального закладу Громадського об`єднання «Київська автомобільна школа товариства сприяння обороні України»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг»
про розірвання договору №1 про дольову участь у будівництві від 24.06.2015
ВСТАНОВИВ:
Навчальний заклад Громадського об`єднання «Київська автомобільна школа товариства сприяння обороні України» (далі - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» (далі - відповідач) про розірвання договору №1 про дольову участь у будівництві від 24.06.2015.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором №1 про дольову участь у будівництві від 24.06.2015, у зв`язку з чим позивач просить розірвати договір №1 про дольову участь у будівництві від 24.06.2015, разом з усіма додатками, змінами та доповненнями до нього на підставі приписів ч.2 ст. 651 Цивільного кодексу України.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.09.2024 прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №910/9405/24, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, встановлено відповідачу строк - протягом 16-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі - для подання суду обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву у порядку, передбаченому ст. 178 Господарського процесуального кодексу України та призначено підготовче засідання у справі на 15.10.2024.
27.09.2024 року через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
Також, 27.09.2024 року через відділ діловодства суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» (далі - позивач за зустрічним позовом) надійшла зустрічна позовна заява до Навчального закладу Громадського об`єднання «Київська автомобільна школа товариства сприяння обороні України» (далі - відповідач за зустрічним позовом) про стягнення 258713690,74 грн.
Зустрічні позовні вимоги обґрунтовані тим, що, у зв`язку із заявленою позивачем за первісним позовом вимогою про розірвання договору про дольову участь у будівництві №1 від 24.06.2015, позивач за зустрічним позовом вимушений буде понести збитки, а оскільки на забезпечення своєчасного та повного виконання умов спірної угоди, останнім було укладено ряд договір із третіми особами по яким вчасно здійснювалися платежі, то відповідач за зустрічним позовом з урахуванням положень статті 625 Цивільного кодекс України повинен відшкодувати позивачу за зустрічним позовом грошові кошти на загальну суму 20713690,74 грн, крім того, на підставі пункту 5.8 спірного договору відповідач повинен у разі розірвання договору відшкодувати позивачу штраф у розмірі 5000000,00 грн та 233000000,00 упущеної вигоди.
Дослідивши матеріали зустрічної позовної заяви судом встановлено, що подана зустрічна позовна заява не відповідає вимогам статті 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, у відповідності до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позаяк, в порушення вищевикладеного, заявником не зазначено відомі адреси електронної пошти позивача за зустрічним позовом, як і не зауважено, що вищезазначені відомості заявнику невідомі чи відсутні.
Крім того, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України).
Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя, від 14.05.1981 № R (81) 7: "В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D).
Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.
Правові засади справляння, розмір ставок судового збору та порядок його сплати регулюються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У даній позовній заяві заявник просить стягнути з відповідача збитки у розмірі 258713690,74 грн.
З огляду на те, що даний позов майнового характеру, то судовий збір за його подання має становити 1059800,00 грн (1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Тоді як, в порушення вищевикладеного, позивачем за зустрічним позовом не надано жодних доказів сплати судового збору в розмірі 1059800,00 грн, як і не надано документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
За таких обставин, оскільки позивачем за зустрічним позовом не дотримано вищезазначених вимог встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» без руху та надати позивачу за зустрічним позовом строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» без руху.
2. Встановити позивачу за зустрічною позовною заявою строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «К.І.Холдинг» спосіб усунення недоліків зустрічної позовної заяви шляхом подання до суду
- заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність адреси електронної пошти позивача за зустрічним позовом або заяви про те, що такі відомості позивачу невідомі або відсутні;
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору у належному розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
4. Роз`яснити позивачу за зустрічною позовною заявою, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
5. Згідно ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню.
СуддяТ.В. Васильченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122113836 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Васильченко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні