ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення заяви про грошові вимоги кредитора до боржника
без руху
07.10.2024м. СумиСправа № 920/1474/23
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., перевіривши матеріали заяви Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції від 26.09.2024 (вх.№4301 від 26.09.2024) про грошові вимоги кредитора до боржника у справі № 920/1474/23 порушеної
про визнання банкрутом,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 29.08.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Глухівський кар`єр кварцитів (41462, Сумська область, Глухівський район, с. Баничі, вул. Заводська, буд.18А, код ЄДРПОУ 14015554); введено процедуру розпорядження майном строком 170 календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича; попереднє засідання суду призначено на 15.10.2024, 11:30.
29.08.2024 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Глухівський кар`єр кварцитів (41462, Сумська область, Глухівський район, с. Баничі, вул. Заводська, буд.18А, код ЄДРПОУ 14015554). Строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника 28.09.2024.
Відповідно до ухвали суду від 11.09.2024, зокрема припинено повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Глухівський кар`єр кварцитів арбітражного керуючого Удовенка Романа Петровича; призначено розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Глухівський кар`єр кварцитів (41462, Сумська область, Глухівський район, с. Баничі, вул. Заводська, буд.18А, код ЄДРПОУ 14015554) арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1788 від 05.12.2016; вул. Привокзальна, 25, оф. 303, м. Суми, 40003).
26.09.2024 до суду надійшла заява Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції від 26.09.2024 (вх.№4301 від 26.09.2024) про грошові вимоги кредитора до боржника у справі № 920/1474/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Глухівський кар`єр кварцитів.
21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII .
Зі змісту п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що з дня введення в дію цього Кодексу визнається таким, що втратив чинність зокрема Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути.
Перевіривши заяву Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції на її відповідність ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, судом встановлено, що вона не містить належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви кредитором, який звертається з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, судовий збір справляється у розмірі двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028,00 гривень.
Отже, Глухівський відділ ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції при зверненні до суду із заявою про визнання кредитором боржника мав сплатити судовий збір у розмірі 6056,00 грн.
У своїй заяві заявник просить суд відстрочити сплату судового збору за подання даної заяви до ухвалення судом рішення у справі та зазначає, що Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, якому підпорядкований Відділ є бюджетною установою, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахунково-касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах відкритих асигнувань. Тому у зв`язку з досить стислими строками подачі процесуальних документів у судовому провадженні, введенням воєнного стану в Україні, що впливає на належне фінансування державних органів, просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.
За змістом положень статті 8 Закону питання про відстрочення та розстрочення судом сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати з підстав майнового стану сторони вирішується судом в кожному конкретному випадку залежно від обставин справи та обґрунтованості доводів сторони належними і допустимими доказами на підтвердження того, що майновий стан сторони перешкоджає сплаті нею судового збору в установленому порядку і розмірі, а також на засадах рівності всіх учасників судового процесу (в тому числі й органів державної влади) перед законом і судом.
Отже, за приписами зазначеної норми, звільнення від сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України, як одну із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, то самі лише обставини, пов`язані з відсутністю коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати. (Аналогічна правова позиція викладена в постановах Вищого господарського суду України від 05.03.2014р. по справі № 902/1266/13 та від 28.10.2014 по справі № 910/9244/13 та в ухвалі Верховного Суду від 09.02.2018 по справі №914/1171/16). При цьому, приписами вказаної статті передбачено, що здійснюючи свої конституційні обов`язки, господарські суди повинні дотримуватися принципів здійснення правосуддя, зокрема, принципу рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи даний принцип, а також положення статті 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону України від 22.05.2015 №484-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору"), господарський суд позбавлений права надавати перевагу будь-якій стороні в тому числі й у питанні звільнення від сплати судового збору.
У свою чергу, особа, яка заявляє відповідне клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати повинна навести доводи того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі, а також надати докази, які б свідчили про вжиття ним всіх необхідних заходів для своєчасної сплати судового збору та підтверджували можливість сплати судового збору до ухвалення рішення у справі.
Зважаючи на те, що заявник у своїй заяві стосовно відстрочення від сплати судового збору не навів обґрунтованих підстав та не надав відповідних доказів для відстрочення від сплати судового збору, суд не вбачає підстав для задоволення відстрочення Глухівському відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції від сплати судового збору за подання заяви про грошові вимоги.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає необхідним залишити заяву Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції про грошові вимоги до боржника без руху та надати заявнику строк у 10 днів з дня отримання цієї ухвали для усунення зазначеного недоліку шляхом подачі до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 45 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції від 26.09.2024 (вх.№4301 від 26.09.2024) про грошові вимоги кредитора до боржника у справі № 920/1474/23 - залишити без руху.
2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали Глухівському відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції на усунення недоліків заяви про визнання кредиторських вимог.
3. Встановити Глухівському відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції спосіб усунення недоліків заяви про визнання кредитором боржника шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі (6056,00 грн).
4. Копію ухвали надіслати Глухівського відділу ДВС у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5021/.
Ухвалу підписано 07.10.2024 у зв`язку з відпусткою судді Соп`яненко О.Ю. з 24.09.2024 по 03.10.2024.
СуддяО.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122114901 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні