Ухвала
від 07.10.2024 по справі 927/769/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 жовтня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/769/24(927/931/24) Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви

за позовом: Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області,

код ЄДРПОУ 21390940, вул. П`ятницька, буд. 83-а, м. Чернігів, 14603, main@cn.pfu.gov.ua

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів», код ЄДРПОУ 14307392, вул. Захисників України, буд. 25, м. Чернігів, 14030

про стягнення 171 770,92грн

у межах справи №927/769/24 за спільною заявою

кредитор 1: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

АДРЕСА_1

кредитор 2: ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ,

АДРЕСА_2

кредитор 3: ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 ,

АДРЕСА_3

кредитор 4: ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_4 ,

АДРЕСА_4

кредитор 5: ОСОБА_5 , РНОКПП НОМЕР_5 ,

АДРЕСА_5

кредитор 6: ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_6 ,

АДРЕСА_6

кредитор 7: ОСОБА_7 , РНОКПП НОМЕР_7 ,

АДРЕСА_7

кредитор 8: ОСОБА_8 , РНОКПП НОМЕР_8 ,

АДРЕСА_8

представник кредиторів: адвокат Бісик Яніна Вікторівна, РНОКПП

НОМЕР_9 , м. Київ, а/с 8, ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1

боржник: Приватне акціонерне товариство «Чернігівський завод радіоприладів», код ЄДРПОУ 14307392, вул. Захисників України, буд. 25, м. Чернігів, 14030

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

30.09.2024 до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області до Приватного акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів» про стягнення 171 770,92грн фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з квітня по серпень 2024 року.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Кодексу України з процедур банкрутства, а також міжнародних договорів, згоду на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

За приписами ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.

Відповідно до ч. 9 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Відповідно до приписів ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків. завданих боржником; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

У провадженні Господарського суду Чернігівської області перебуває справа №927/769/24 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів».

Отже, подана позовна заява повинна розглядатись у межах справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Чернігівський завод радіоприладів».

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та додатків до неї.

Відповідно до п. 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У позовній заяві позивачем не зазначено та не надано жодних належних обґрунтувань щодо орієнтовних судових витрат, які позивач вже поніс та/або витрат, які він очікує понести.

Тобто, позивачем не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Також у позовній заяві відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 3, ч. 1 та п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється в відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - в відсотковому співвідношенні до ціни позову та в фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2024 рік" установлено, що станом на 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00грн.

Таким чином, за розгляд господарським судом першої інстанції даного спору заявником має бути сплачено судовий збір у сумі 3 028,00грн.

Судом установлено, що до позовної заяви позивачем додано платіжну інструкцію №3951 від 24.09.2024, відповідно до якої позивачем сплачено судовий збір у сумі 2 576,56грн, що становить 1,5 відсотка ціни позову, але є меншим 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Тобто, позивачем не подано належних доказів на підтвердження сплати до Державного бюджету України судового збору в установленому законом порядку та розмірі.

Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк у 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; докази доплати судового збору у сумі 451,44грн.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити позивачу що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/.

Суддя В.В. Моцьор

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122115377
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —927/769/24

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Рішення від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Моцьор В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні