Ухвала
від 07.10.2024 по справі 533/903/24
КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07.10.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ

Справа № 533/903/24

Провадження № 2/533/294/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 жовтня 2024 року селище Козельщина

Козельщинський районний суд Полтавської області у складі головуючої судді Козир В.П., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Смарт Пей» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

УСТАНОВИВ:

02 жовтня 2024 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Смарт Пей» через підсистему «Електронний суд» звернувся до Козельщинського районного суду Полтавської області зі позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, у якій просив суд стягнути з відповідачки заборгованість за кредитним договором у сумі 31569,11 гривень та витрати зі сплати судового збору у сумі 2422,40 гривень.

Згідно зі частиною першою статті 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.

Згідно зі ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Перевіривши матеріалами позовної заяви, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху з таких підстав.

Статтею 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу. Позивач зобов`язанийдодати допозовної заявивсі наявнів нього докази, що підтверджуютьобставини, наяких ґрунтуютьсяпозовні вимоги(якщоподаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Ч. 1-2 ст. 95 ЦПК України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

З наведених норм процесуального закону вбачається, що позивач повинен додати до позовної заяви не будь-які копії документів, що додаються до позовної заяви, а такі копії документів, які дозволяють встановити інформацію щодо предмета доказування та обставини, що підтверджуються ними.

Проте до позовної заяви позивачем додано копію доказу «Заява № 200810928101на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб», який є доказом неналежної якості, оскільки з копії такого доказу неможливо встановити його зміст та дані про обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Тобто копія наданого позивачем доказу не містить інформацію щодо предмета доказування та не підтверджує обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

У зв`язку з чим суд уважає за необхідне запропонувати позивачу надати зазначені в ухвалі копії доказів належної якості.

Наведені вище недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, то вона підлягає залишенню без руху.

Керуючись статтями 77, 81, 95, 177, 185 ЦПК України суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Товариства зобмеженою відповідальністю«Фінансова компанія«Смарт Пей»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості закредитним договором - залишити без руху.

Запропонувати позивачеві протягом десятиднів здня отриманнякопії ухвали усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду, а саме: надати належної якості копії доказу, що додавався до позовної заяви, а саме: «Заява № 200810928101 на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб», для суду та направити відповідачу, а докази направлення надати суду.

Роз`яснити позивачеві, що уразі невиконання ухвали суду у зазначений строк, позовна заява вважається неподаною та повертається зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з дати підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Козир

СудКозельщинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122122891
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —533/903/24

Рішення від 27.11.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Козельщинський районний суд Полтавської області

Козир В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні