Ухвала
від 07.10.2024 по справі 692/1142/24
ДРАБІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 692/1142/24

Провадження № 2/692/445/24

07.10.2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2024 року с-ще Драбів

Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Левченко Л.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Шрамківської сільської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно,

УСТАНОВИЛА:

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 особі свого представника адвоката Бочарова О.М. звернулись до суду з позовом до Шрамківської сільської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно.

Однак при подачі до суду заяви позивачами було порушено вимоги цивільного процесуального законодавства, що регламентує порядок звернення до суду з позовними заявами, а саме порушено вимоги ст.ст. 175-177 ЦПК України.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

В той же час в частині позивачів вказано: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , тел. НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 . Таким чином, у позовній заяві чітко не вказано місце проживання чи перебування обох позивачів, не зазначено РНОКПП кожного з них, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету кожного з позивачів.

Тому належить сформувати відомості про позивачів у відповідності до вимог ст. 175 ЦПК України з зазначенням їх даних щодо кожного з позивачів.

Позовна заява з додатками сформована в системі «Електронний суд».

Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Згідно позовної заяви відповідачем визначено Шрамківську сільську територіальну громаду. До матеріалів додано квитанцію № 1784506 про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС, з якого вбачається, що документи згідно переліку доставлені виконавчому комітету Шрамківської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, що не є доказом направлення вказаному у позовній заяві відповідачу.

Тому необхідно надати належні докази надсилання копій поданих до суду документів відповідачу.

Позовна заява подана позивачами в особі представника позивачів адвоката Бочарова Олександра Михайловича.

На підтвердження його повноважень до позовної заяви додано копію ордеру на надання правничої допомоги серія СА № 1092694 від 11.09.2024р. однак у графі «Адвокат» підпис адвоката відсутній.

Як передбачено частиною першою статті 26 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076-VI) документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Згідно з частиною другою статті 26 Закону № 5076-VI, ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Відповідно до пункту 9 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі - Положення), ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).

29 квітня 2022 року Рада адвокатів України ухвалила рішення № 45 «Про внесення змін до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги», яким доповнила Положення, зокрема, пункт 10 новим абзацом наступного змісту: «Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об`єднання, адвокатського бюро. Правовідносини між адвокатом, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера та адвокатським об`єднанням, адвокатським бюро врегульовуються внутрішніми документами цих організаційно правових форм здійснення адвокатської діяльності».

Отже, обов`язковим реквізитом ордеру є власноручний підпис адвоката (у графі «Адвокат»), що відповідає висновкам Верховного Суду України, викладеним в ухвалах від 26 січня 2023 року у справі №450/605/22, від 07 лютого 2023 року у справі №466/77/22.

Поданий представником позивача ордер не є сформованим електронним ордером через модуль у підсистемі "Електронний суд" у встановленій адміністратором формі, а є додатком до позовної заяви, а тому має містити обов`язкові реквізити, визначені Положенням № 41.

Суддя зауважує, що згенерований через "Особистий кабінет адвоката" на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України має містити обов`язкові реквізити визначені Положенням № 41. У випадку автоматичного не заповнення при генерації деяких реквізитів, такі заповнюються адвокатом самостійно.

Суддя бере до уваги, що поданий представниками позивача ордер, сформований в особистому кабінеті адвоката. Водночас, в особистому кабінеті генерується лише бланк ордера, затвердженої типової форми, однак графа "Адвокат" заповнюється адвокатом самостійно шляхом накладення власноручного підпису.

З огляду на те, що в ордері відсутній такий обов`язковий реквізит, як підпис адвоката та беручи до уваги наведені вище норми, суддя дійшла висновку, що наданий представником позивачів документ не може вважатися юридично значимим документом для цілей підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в суді, що відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 13 квітня 2023 року по справі № 120/7818/22.

Тому стороні позивача належить надати належні докази підтвердження повноважень представника на представництво інтересів позивачів.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Однак, позивачами сплачено судовий збір за вимогу майнового характеру спільним платежем.

Таким чином, для усунення недоліків належить сформувати відомості про позивачів у відповідності до вимог ст. 175 ЦПК України з зазначенням їх даних щодо кожного з позивачів, надати належні докази надсилання копій поданих до суду документів відповідачу, надати належні докази підтвердження повноважень представника на представництво інтересів позивачів та надати докази підтвердження сплати судового збору кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Враховуючи вищевикладене суддя вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Шрамківської сільської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України необхідно залишити без руху та надати позивачам термін 5 діб з моменту отримання ухвали на усунення вказаних недоліків, а в разі невиконання вимог суду, вказана заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачам.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Шрамківської сільської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Надати позивачам термін 5 діб з моменту отримання ухвали для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.О. Левченко

СудДрабівський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122123541
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —692/1142/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Драбівський районний суд Черкаської області

ЛЕВЧЕНКО Л. О.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Драбівський районний суд Черкаської області

ЛЕВЧЕНКО Л. О.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Драбівський районний суд Черкаської області

ЛЕВЧЕНКО Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні