Справа № 760/596/24
Провадження № 2/во/760/148/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2024 року Солом`янський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді -Букіної О.М.,
при секретарі-Кавун В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біз Ейрлайн» про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Солом`янського районного суду м. Києва перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біз Ейрлайн» про стягнення коштів.
Рішенням Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біз Ейрлайн» про стягнення коштів задоволено.
Позивачем подано до суду заяву про виправлення описки у рішенні суду від 27.08.2024, виданому Солом`янським районним судом м. Києва, оскільки судом у резолютивній частині рішення неправильно вказано адресу позивача, а саме, вказано « АДРЕСА_1 », замість правильної адреси « АДРЕСА_1 ».
Тому позивач просить виправити допущену описку.
01.10.2024 на підставі протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду справу передано до провадження судді Букіній О.М.
Суд, відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу у відсутність сторін, оскільки питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 432 ЦПК України суд розглядає заяву про виправлення помилки у виконавчому листі в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Суд, дослідивши письмові докази заяви та матеріали справи, вважає, що заява про виправлення описки у виконавчому листі обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Аналізуючи зміст наведеної статті, вбачається, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків, номерів. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 позов задоволено.
Так, у другому абзаці резолютивної частини рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 у справі №760/596/24 помилково вказано адресу позивача « АДРЕСА_1 », замість правильної « АДРЕСА_1 »
У третьому абзаці резолютивної частини рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 у справі №760/596/24 помилково вказано адресу позивача « АДРЕСА_1 », замість правильної « АДРЕСА_1 »
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що правильна адреса позивача є « АДРЕСА_1 »
Таким чином, оскільки при виготовленні тексту судового рішення у його резолютивній частині допущена описка щодо адреси позивача, яка є технічною, то заява про виправлення описки у рішенні суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 260, 269, 353, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду - задовольнити.
Виправити допущену описку у другому абзаці резолютивної частини рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 у справі №760/596/24 шляхом, зазначення правильно адреси позивача « АДРЕСА_1 », замість помилково вказаного « АДРЕСА_1 ».
Виправити допущену описку у третьому абзаці резолютивної частини рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 27.08.2024 у справі №760/596/24 шляхом, зазначення правильно адреси позивача « АДРЕСА_1 », замість помилково вказаного « АДРЕСА_1 ».
Ухвала про виправлення описки є невід`ємною частиною судового рішення по цій справі.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 07 жовтня 2024 року.
Суддя: О.М. Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122126304 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні