Ухвала
від 03.10.2024 по справі 554/7727/24
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 554/7727/24 Номер провадження 11-кп/814/1899/24Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Доповідач ап. інст. ОСОБА_2

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2024 року м. Полтава

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду у складі:

головуючого ОСОБА_2 ,

суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

із секретарем ОСОБА_5 ,

за участіпрокурора ОСОБА_6 ,

захисника адвоката ОСОБА_7 ,

обвинуваченого ОСОБА_8 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції кримінальне провадження № 12024170430000519 за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_7 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_8 на ухвалу Октябрського районного суду м.Полтава від 06 серпня 2024 року,

встановила:

Цією ухвалою задоволено клопотання прокурора та продовжено відносно

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, із середньою освітою, не працюючого, одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого, обвинуваченого за ч.1 ст.309, ч.2 ст.307 та ч.3 ст.307 КК України,

запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком 60 днів, тобто до 03 жовтня 2024 року.

В задоволенні клопотання захисника про зміну обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжного заходу відмовлено.

Мотивуючи прийняте рішення, суд зазначив про наявність на розгляді кримінального провадження щодо ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, які є тяжкими та особливо тяжкими, та наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України.

В апеляційній скарзі захисник просить ухвалу суду скасувати та постановити нову, якою застосувати відносно ОСОБА_8 запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби або альтернативний запобіжний захід у вигляді застави, оскільки прокурором не доведено, що більш м`який запобіжний захід не зможе запобігти передбаченим ст.177 КПК України ризикам.

Судом не враховано, що обвинувачений постійно проживає за однією адресою, має міцні соціальні зв`язки, одружений, на його утриманні знаходиться дружина, яка перебуває у стані вагітності та має проблеми зі здоров`ям, позитивно характеризується, працевлаштований, є учасником бойових дій.

Інші учасники провадження ухвалу не оскаржували.

Заслухавши доповідача, захисника ОСОБА_7 та обвинуваченого ОСОБА_8 , які підтримали апеляційну скаргу, думку прокурора, який вважав ухвалу суду законною і обгрунтованою та просив залишити її без змін, перевіривши матеріали кримінального провадження, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до такого висновку.

У відповідності до ч. 1ст. 331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Нормами ч.2 цієї статті визначено, що вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Розглядаючи питання про продовження строку тримання під вартою, для прийняття законного та обґрунтованого рішення суд повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для застосування цього запобіжного заходу, та умови, за яких таке продовження можливе.

Відповідно до вимогст.194 КПК України, під час розгляду питання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним стороною обвинувачення.

За змістом ст.199 КПК України, при розгляді клопотання про продовження строку тримання під вартою суд досліджує матеріали провадження на предмет законності й обґрунтованості застосування даного запобіжного заходу, з`ясовує конкретні причини тривалого строку розгляду справи і тримання особи під вартою, інші обставини, необхідні для вирішення справи, чи не з`явилися причини, що дозволяють скасувати тримання під вартою та обрати інший запобіжний захід, тощо.

Суд першої інстанції, оцінивши у сукупності всі обставини, що враховуються при розгляді питання про продовження строку тримання під вартою, постановив ухвалу з дотриманням приписів статей 177, 183, 197, 199 та 331 КПК України.

Ухвалюючи рішення, суд, проаналізувавши можливість застосування більш м`якого запобіжного заходу, врахував положення наведених вище норм процесуального закону та дійшов правильного висновку про доведеність наявності обставин, передбачених ч.1ст.194 КПК України, обґрунтовано пославшись на те, що ризики, передбаченіп.п. 1, 3, ч.1 ст.177 КПК України, які були встановлені під час застосування обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не перестали існувати.

Суд належним чином врахував наявність ризику переховування ОСОБА_8 від суду, оскільки він не працевлаштований та не має постійного джерела доходу, обвинувачується у вчиненні нетяжкого, тяжкого та особливо тяжкого кримінальних правопорушень, за одне з яких передбачено покарання від дев`яти до дванадцяти років позбавлення волі, звернувши увагу на можливе покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винуватим у інкримінованих правопорушеннях, так як відповідно до висновків Європейського суду з прав людини у справі «Ілійков проти Болгарії» №33977/96 від 26 липня 2001 року суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків.

Крім того, на розгляді у Дарницькому районному суді м.Київ перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12024100020000868 за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307, ч.3 ст.307 КК України. Під час проведення досудового розслідування ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м.Київ від 15.02.2024 року відносно ОСОБА_8 було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою із визначення застави, яку було внесено за підозрюваного.

При цьому, визначені слідчим суддею обов`язки ОСОБА_8 порушив, у зв`язку з чим знову обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

При цьому, всупереч доводам захисника, існує ризик впливу ОСОБА_8 на свідків, зокрема його дружину ОСОБА_9 , понятих, які брали участь у проведенні обшуку та інших осіб, які на даний час не встановлені, але мають причетність до виготовлення, пересилання та збут заборонених речовин, з метою зміни або відмови від раніше наданих показань.

Крім того, про можливість перешкоджати здійсненню кримінального провадження свідчить характер кримінального правопорушення, об`єктом якого є здоров`я населення.

Доводи апелянтівпро наявністьпозитивно характеризуючихособу обвинуваченогоданих,не спростовуютьвисновку судупро неможливістьзапобігти ризикам,передбаченим ст.177КПК України,у разінепродовження строкутримання підвартою.

Жодний інший, більш м`який запобіжній захід не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, що існували на момент вирішення питання про обрання запобіжного заходу та на даний час не зменшились.

Крім того,відповідно дороз`яснень ВС№1/0/2-22від 03березня 2022року,як відповіднийризик враховано запровадження воєнного стану та збройну агресію в Україні.

Отже, твердження апеляційної скарги щодо необґрунтованості ухвали є неспроможними, оскільки судом було належним чином перевірено наявні матеріали, а наведені захисником доводи, не можуть бути безумовними підставами для застосування іншого запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою.

Враховуючи наведене, висновок суду про необхідність продовження ОСОБА_8 строку тримання під вартою ґрунтується на досліджених у судовому засіданні обставинах, а саме рішення прийняте у відповідності до вимог кримінального процесуального закону. Тому підстав для його скасування колегія суддів не вбачає, в зв`язку з чим апеляційна скарга захисника задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 405,419,422-1 КПК України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_7 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_8 залишитибез задоволення,а ухвалуОктябрського районногосуду м.Полтававід 06серпня 2024року щодо ОСОБА_8 без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

СУДДІ:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122142834
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —554/7727/24

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Герасименко В. М.

Ухвала від 15.11.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Герасименко В. М.

Вирок від 24.10.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 03.10.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Троцька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні