Справа № 214/1205/17
1-кп/212/21/24
У Х В А Л А
07 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг
Колегія суддівЖовтневого районногосуду містаКривого РогуДніпропетровської областів складі: Головуючого судді - ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4 , прокурора Криворізької центральної окружної прокуратури ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисників адвокатів ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі кримінальне провадження № 12014040750001305 від 31 березня 2014 року за обвинуваченням ОСОБА_6 за ч.4 ст.190 КК України, -
В С Т А Н О В И Л А :
В провадженні суду перебуває вказаний обвинувальний акт.
В судовому засіданні прокурором заявлено чергове клопотання про відкладення розгляду справи та повторне доручення судом в порядку ст.333 КПК України органу досудового розслідування здійснити слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місця перебування свідка сторони обвинувачення ОСОБА_9 .
Обвинувачений та його захисники покладались на розсуд суду.
Суд, заслухавши думку учасників процесу дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.3 ст.333 КПК України у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
За змістомч.4ст.333КПК України під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування. Суд відмовляє в задоволенні клопотання прокурора, якщо він не доведе, що слідчі (розшукові) дії, про проведення яких він просить, не могли бути проведені під час досудового розслідування через те, що не були і не могли бути відомі обставини, які свідчать про необхідність їх проведення.
Згідно ч.1 ст.223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Згідно рапорту старшого о/у ВП № 4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, свідок ОСОБА_9 за місцем мешкання не проживає, встановити місце його знаходження не надається можливим, у зв`язку з чим неможливо забезпечити явку вказаного свідка у судове засідання.
Оскільки місце знаходження свідка не відоме, що в свою чергу перешкоджає встановленню об`єктивної істини у кримінальному провадженні, а також дотримання розумних строків його розгляду, тому суд вважає за необхідне доручити органу, який здійснював досудове розслідування у кримінальному провадженні провести комплекс необхідних слідчих (розшукових) дій з метою встановлення місця знаходження вищевказаного свідка.
При цьому, колегія суддів враховує, що суд, тривалий час сприяв прокурору у забезпеченні явки свідка сторони обвинувачення ОСОБА_9 шляхом направлення неодноразових судових викликів, а також оголошення примусового приводу вказаного свідка у судові засідання ухвалами від 22 січня 2024 року, від 07 лютого 2024 року, від 19 червня 2024 року, які виконані не були, свідок до суду не доставлений.
Крім того, ухвалою колегії суддів від 10 вересня 2024 року за клопотанням прокурора доручено органу досудового розслідування в порядку ст.333 КПК України здійснити слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місця перебування свідка сторони обвинувачення ОСОБА_9 , яка не виконана, місце перебування свідка не встановлено.
Відповідно дозагальних засадкримінального провадження,визначених уст.23КПК України,суд досліджуєдокази безпосередньо.Показання учасниківкримінального провадженнясуд отримуєусно. Не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Сторона обвинувачення зобов`язана забезпечити присутність під час судового розгляду свідків обвинувачення з метою реалізації права сторони захисту на допит перед незалежним та неупередженим судом.
Частиною 2 статті 327 КПК України визначено, що прибуття в суд свідка забезпечується стороною кримінального провадження, яка заявила клопотання про його виклик. Суд сприяє сторонам кримінального провадження у забезпеченні явки зазначених осіб шляхом здійснення судового виклику.
Відповідно до ч.2 ст.22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Проведення судового провадження у розумні строки забезпечує суд.
Відповідно до ч.1 ст.318 КПК України, судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку.
Відповідно до вимог ст.114 КПК України, для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження. Будь-які строки, що встановлюються прокурором, слідчим суддею або судом, не можуть перевищувати меж граничного строку, передбаченого цим Кодексом, та мають бути такими, що дають достатньо часу для вчинення відповідних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень та не перешкоджають реалізації права на захист.
Таким чином, стороною обвинувачення тривалий час не вживаються достатні заходи задля забезпечення явки свідка ОСОБА_9 для його допиту у судовому засіданні, що призводить до затягування строків розгляду провадження, що, у свою чергу, порушує розумні строки розгляду кримінального провадження, яке перебуває в суді з січня2018року.
З огляду на те, що сторона обвинувачення тривалий час не виконує свій процесуальний обов`язок щодо забезпечення явки свідка, відповідно до положень статей 28 та 318 КПК України, якими встановлено, що судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку, колегія суддів, керуючись статтею 114 КПК України, приходить до висновку про необхідність встановлення прокурору процесуального строку для надання доказів сторони обвинувачення, в тому числі забезпечення явки свідка ОСОБА_9 для його допиту у наступне судове засідання, визначене судом.
Керуючись вимогами ст.ст.23, 28, 114, 318, 327, 372 КПК України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Клопотання прокурора задовольнити.
Доручити працівникам Відділення поліції № 4 Криворізького районного управління поліції ГУНП України у Дніпропетровській області провести слідчі та розшукові дії з метою встановлення місця знаходження та/або проживання (перебування) свідка сторони обвинувачення ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході виконання доручення, відповідно до ч.5 ст.333 КПК України:
- перевірити в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян наявність актових записів про смерть вказаного свідка;
- перевірити обставини можливого перетину державного кордону України вказаним свідком.
Встановити строк виконання ухвали до 11 листопада 2024 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурорів Криворізької центральної окружної прокуратури, які входять до групи прокурорів по даному кримінальному провадженню.
Роз`яснити, що відповідно до ч.6 ст.333 КПК України, прокурор зобов`язаний надати доступ до матеріалів, отриманих внаслідок проведення слідчих (розшукових) дій за дорученням суду, учасникам судового провадження в порядку, передбаченомустаттею 290цього Кодексу, та надати їх суду у встановлений строк.
Встановити стороніобвинувачення укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідувань № 12014040750001305 від 31 березня 2014 року за обвинуваченням ОСОБА_6 за ч.4 ст.190 КК України процесуальний строк для забезпечення явки свідка ОСОБА_9 у наступне судове засідання, яке відбудеться: 11 листопада 2024 року о 14.00 годині.
Після спливу встановленого строку завершити відповідну стадію допиту свідків,у зв`язку реалізацією в повному обсязі стороною обвинувачення свого права на подання до суду речей, документів, інших доказів, передбаченого ст.22 КПК України, а також обов`язку забезпечити присутність під час судового розгляду свідків обвинувачення, відповідно до ст.23 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та проголошено 08 жовтня 2024 року об 11.20 годині.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суддя: ОСОБА_2
Суддя: ОСОБА_3
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122143259 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Власенко М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні