Ухвала
від 30.09.2024 по справі 626/1910/22
КРАСНОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 626/1910/22

Провадження № 1-кп/626/39/2024

УХВАЛА

Красноградський районний суд Харківської області

у складі: головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3 ,

ОСОБА_4 ,

розглянув у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Берестині клопотання прокурора Красноградської окружної прокуратури ОСОБА_3

В С Т А Н О В И В:

На розгляді в Талалаївському районному суді перебуває кримінальне провадження № 12023275430000099 від 21.08.2023 року відносно ОСОБА_3 про вчинення ним злочину, передбаченого ч. 1 ст 122 КК України. Обвинувачений ОСОБА_3 в судові засідання не з`являється.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 заявив клопотання про дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_3 . Свої клопотання прокурор обґрунтував тим, що обвинувачений неодноразово не з`являється в судові засідання, ухвали про привід залишаються не виконаними з тих підстав, що обвинувачений переховується від органів поліції. Потерпілий ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення даного клопотання.

Розглянувши клопотання прокурора, заслухавши думку потерпілого, перевіривши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст.318 КПК України, участь обвинуваченого в судовому засіданні під час розгляду кримінального провадження є обов`язковою. Згідно ч.1 ст.188 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Відповідно до п.1 ч.2 ст.188 КПК України, це клопотання може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою.

Під час судового розгляду встановлено, що обвинувачений не з`являвся в судові засідання 10 липня 2024 року, 22 липня 2024 року, 13 серпня 2024 року. Ухвали про привід обвинуваченого працівниками Прилуцького РВП залишаються не виконаними, оскільки обвинувачений на телефонні дзвінки не відповідає, по місцю проживання відсутній. Під час досудового розслідування запобіжний захід обвинуваченому не обирався, в судових засіданнях 26 жовтня 2023 року. 12 грудня 2023 року, 16 січня 2024 року. 20 лютого 2024 року, 14 березня 2024 року, 15 травня 2024 року, 13 червня 2024 року обвинувачений ОСОБА_6 був присутній, тобто йому достеменно відомо, що відносно нього розглядається кримінальне провадження і йому необхідно з`являтися до суду на розгляд справи. Також судом береться до уваги та обставина, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні злочину, за яке передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Прокурором одночасно з цим клопотанням до суду подано клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. З метою забезпечення розгляду клопотання про взяття під варту обвинуваченого необхідно затримати та піддати приводу до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Відповідно до ч. 1 ст. 333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом. Згідно зі ч. 1, 2 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, привід та затримання особи. У відповідності до вимог частини 1 статті 188 КПК України прокурор має право звернутись із клопотанням про дозвіл на затримання обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Згідно ч.1 ст.189 КПК України, слідчий суддя, суд не має права відмовити в розгляді клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного, обвинуваченого, навіть якщо існують підстави для затримання без ухвали суду про затримання з метою приводу. Відповідно до статті 191 КПК, затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 36 (тридцяти шести) годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання затримала особу, зобов`язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (особа, якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого чи прокурора, зазначеного в ухвалі.

Враховуючи той факт, що обвинувачений був присутнім у судових засіданнях, тобто обізнаний про судовий розгляд стосовно нього, про причини своєї неявки суду не повідомляє, ухиляється від явки до суду, суд приходить до висновку про наявність факту переховування обвинуваченого від суду. Крім того, судом береться до уваги положення КПК України, що участь обвинуваченого у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу є обов`язковою, тобто існує обставина, передбачена п. 1 ч. 4 ст. 189 КПК України, таким чином, клопотання прокурора про дозвіл на затримання з метою приводу обвинуваченого підлягає задоволенню для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подальшого розгляду кримінального провадження.

Керуючись ст. 376 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора про дозвіл на затримання з метою приводу - задовольнити.

Надати дозвіл на затримання обвинуваченого ОСОБА_3 з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Затриманого на підставі ухвали ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не пізніше 36 годин з моменту затримання доставити до Талалаївського районного суду Чернігівської області для його участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Під час затримання ОСОБА_3 негайно вручити йому копію цієї ухвали.

Організацію виконання ухвали доручити ВП № 1 Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області та прокурору Прилуцької окружної прокуратури Чернігівської області. Копію ухвали, завіреною печаткою суду, надіслати органам, яким доручено організацію її виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч.1 ст 392 КПК України.

Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту приводу обвинуваченого до суду, закінчення шести місяців з дати її постановлення, добровільного з`явлення обвинуваченого до суду, про що суд повідомляє прокурора.

Суддя ОСОБА_1

СудКрасноградський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122144502
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —626/1910/22

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 14.03.2023

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 16.02.2023

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 10.11.2022

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

Ухвала від 18.10.2022

Кримінальне

Красноградський районний суд Харківської області

Рибальченко І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні