2/441/932/2024
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
08.10.2024 суддя Городоцького районного суду Львівської області Ференц О.І., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Городоцької міської ради Львівської області, треті особи Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, Львівська районна державна адміністрація, про визнання недійсними та скасування розпорядження, державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и л а:
04.10.2024 позивачка звернулася в суд із позовом до Городоцької міської ради Львівської області, треті особи Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, Львівська районна державна адміністрація, про визнання недійсними та скасування розпорядження, державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на спадкове майно, в якому просить визнати недійсними розпорядження Голови Городоцької РДА Львівської області від 12.02.2002 № 68 в частині передачі у власність ОСОБА_2 земельної ділянки площею 1.5510 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, визнати недійсним та скасувати Державний акт на право приватної власності на землю серії І-ЛВ № 016769, виданий на ім`я спадкодавця ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також визнати за нею право на земельну частку (пай) розміром 2.06 в умовних кадастрових гектарах згідно Сертифіката на право приватної власності на земельну частку (пай) серії ЛВ № 138165 після смерті тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Згідно квитанції від 04.10.2024 судовий збір позивачкою сплачено в розмірі 2422 грн. 40 коп.
Перевіривши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що таку слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно ч.3 ч.3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Пунктом 2 ч.1 ст.176 ЦПК України визначено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно вартістю такого майна.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19 (провадження № 12-36гс20) зазначено, що "майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього. Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості -визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18). Натомість до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці".
Майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами (стаття 190 ЦК України).
Тому вимога у цій справі про визнання права на земельну частку (пай) площею 1.29 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) має майновий характер, оскільки підлягає грошовій оцінці.
Аналогічний висновок викладений в ухвалі Верховного Суду від 28 листопада 2022 року у справі № 129/2194/20.
У поданій в суд позовній заяві позивач вказала, що такий позов не містить вимог майнового характеру, що дійсності не відповідає з огляду на наведені вище правові позиції Верховного Суду. Відтак для визначення ціни позову до матеріалів справи мають бути долучені докази її вартості.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачуєтьсяза кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до вимог частини 2 статті 4 Закону України«Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 % ціни позову, але не менше 0.4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 2 п. 2 ст. 4 Закону України«Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Із змісту позовних вимог зрозуміло, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру, однак оплачено судовий збір лише за вимоги немайнового характеру.
Як встановлено у ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених уст.177 ЦПК України, то таку слід залишити без руху і надати позивачці строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для їх усунення.
Керуючисьст.185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Городоцької міської ради Львівської області, треті особи Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, Львівська районна державна адміністрація, про визнання недійсними та скасування розпорядження, державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачці.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ференц О.І.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122147458 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Ференц О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні