ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"08" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2504/24
Господарський суд Київської області у складі судді Колесника Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 )
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛП-Чайка» (08135, Київська обл., Бучанський р-н, село Чайки, вул. Антонова, будинок 1-А, код: 33884915)
Компанії «Марсфілд Лімітед» (Marsfield Limited) (1077, Карпенісіу 30, Нікосія, Кіпр, код НЕ 163838)
про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області 30.09.2024 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛП-Чайка» та Компанії «Марсфілд Лімітед» (Marsfield Limited) про визнання протиправним та скасування рішення загальних зборів учасників ТОВ «МЛП-Чайка», що оформлено протоколом від 17.09.2024 № 17/09-2024, про звільнення позивача з посади генерального директора ТОВ «МЛП-Чайка».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що зазначене рішення є незаконним, прийнятим з порушенням порядку скликання та проведення загальних зборів, а також порушує права керівника, як посадової особи.
Відповідно до приписів ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі із розглядом її за правилами загального позовного провадження.
Крім того, позивач просить суд залучити до участі у справі товариство з обмеженою відповідальністю «МЛП-Україна», яке є одним із засновників відповідача 1 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача та ОСОБА_2 , яка була призначена вищезгаданим спірним рішенням на посаду керівника відповідача 1 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів.
Суд зазначає, що згідно ч. ч. 2, 3 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
З огляду на наведені у позовній заяві обставини, якими обґрунтовані позовні вимоги, суд вважає, що рішення суду у цій справі може вплинути на права або обов`язки ТОВ «МЛП-Україна» та ОСОБА_2 , у зв`язку з чим визнав за необхідне залучити останніх до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Судом встановлено, що відповідачем 2 у справі є іноземний суб`єкт господарювання - компанія «Марсфілд Лімітед» (Marsfield Limited), адресою місцезнаходження якої є: 1077, Карпенісіу 30, Нікосія, Кіпр.
За статтею 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку коли дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України.
Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Судом встановлено, що 06.09.2004 між Україною та Республікою Кіпр підписано Угоду про правову допомогу в цивільних справах (далі - Угода), яка ратифікована Законом України № 2910-IV від 22.09.2005.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 1 Угоди громадяни однієї Договірної Сторони користуються на території іншої Договірної Сторони таким самим правовим захистом щодо своїх особистих та майнових прав, що й громадяни цієї іншої Договірної Сторони. Положення цієї Угоди застосовуються до юридичних осіб, які мають своє місцезнаходження на території будь-якої з Договірних Сторін і які були створені відповідно до її законодавства.
Згідно із ст. 2 Угоди договірні Сторони призначають Центральні органи з метою надання правової допомоги одна одній згідно з цією Угодою; центральним органом з боку України є Міністерство юстиції України, а з боку Республіки Кіпр - Міністерство юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр. З метою виконання цієї Угоди компетентні органи Договірних Сторін зносяться через свої Центральні органи.
Положеннями ст. 3 Угоди визначено, що запити про надання правової допомоги та додатки до них складаються мовою запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу мовою іншої Договірної Сторони або англійською мовою. Документи, отримані при виконанні запитів про надання допомоги, складаються мовою запитуваної Договірної Сторони.
Згідно ст. 5 Угоди правова допомога включає виконання судових процесуальних дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема опитування сторін, свідків та експертів, проведення експертиз, вручення та передачу документів, визнання та виконання судових рішень, а також інші дії відповідно до законодавства Договірних Сторін
Частиною 3 ст. 7 Угоди визначено, що Центральний орган запитуваної Договірної Сторони надсилає центральному органу запитуючої Договірної Сторони документи, складені в результаті виконання запиту, або, в разі невиконання запиту, повідомляє про причини цього.
За таких обставин, відповідачу 2 - компанії «Марсфілд Лімітед» (Marsfield Limited) задля належного повідомлення про розгляд справи, необхідно вручити судові документи, в перекладі на англійську чи грецьку мови через уповноважений орган Республіки Кіпр, а саме через - Міністерство юстиції і громадського порядку Республіки Кіпр.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Таким чином, враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі у зв`язку зі зверненням суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 50, 162-164, 171, 172, 176, 228, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/2504/24.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Проведення підготовчого засідання призначити на 07.05.2025 року о 14:30. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108, зал судових засідань № 6.
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - товариство з обмеженою відповідальністю «МЛП-Україна» (08135, Київська обл., Бучанський р-н, село Чайки, вул. Антонова, будинок 1-А, код: 34875953).
5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_2 ).
6. Зобов`язати ОСОБА_1 в строк до 04.11.2024 подати до суду в двох примірниках нотаріально посвідчений переклад на англійську чи грецьку мови:
- позовної заяви з доданими до неї документами;
- ухвали Господарського суду Київської області від 08.10.2024 у справі № 911/2504/24.
7. Встановити відповідачам строк для подачі відзиву на позовну заяву із додержанням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.
8. Встановити позивачу строк для подачі відповіді на відзив (відповідь) із додержанням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України - п`ять днів з дня отримання відзиву (якщо буде подано).
9. Встановити відповідачам строк для подачі заперечень на відповідь із додержанням вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України - п`ять днів з дня отримання відповіді (якщо буде подано).
10. Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову із додержанням вимог ст. 168 Господарського процесуального кодексу України - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали. До пояснень додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення третьої особи, документи, що підтверджують надіслання пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
11. Провадження у справі № 911/2504/24 зупинити до надходження відповіді від компетентного органу Республіки Кіпр.
12. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала складена та підписана 08.10.2024, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя Р.М. Колесник
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122152645 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Київської області
Колесник Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні