Ухвала
від 09.10.2024 по справі 638/18983/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/18983/24

Провадження № 1-кс/638/3283/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2024 року м. Харків

Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024221070001356 від 07.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,

У С Т А Н О В И В :

До суду надійшло вказане клопотання.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12024221070001356 від 07.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення -злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.10.2024 року надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 наніс тяжкі тілесні ушкодження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після чого викинув його з 1 поверху через вікно, чим спричинив останньому тяжкі тілесні ушкодження у вигляді гострої відкритої проникаючої тяжкої черепно-мозкової травми, лицьової і торакальної травми, забію головного мозку, пневмоцефалії, гематосинусу, закритої травми грудної клітки, перелому 5,6,7,8,9 ребер зліва та множинних забоїв садна голови, обличчя, тулуба.

07.10.2024 в період часу з 00 години 42 хвилин по 01 годину 38 хвилин слідчим СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_7 з письмового дозволу ОСОБА_8 проведено огляд місця події (за правилами, передбаченими для обшуку) за місцем мешкання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , де виявлено та вилучено в кімнаті №1 ганчірку білого кольору із нашаруванням РБК поміщену до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, змив РБК з підлоги та контрольний змив поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, з кімнати №2 виявлено та змив РБК з підлоги та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, змив РБК з підвіконня та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, змив ДНК з ручки вікна та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, також під час проведення огляду місця події було виявлено та вилучено змив РБК з місця падіння потерпілого та контрольний змив поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.

07.10.2024 в період часу з 01 години 55 хвилин по 02 годину 20 хвилин слідчим СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенантом поліції ОСОБА_7 проведено огляд місця події за адресою: АДРЕСА_2 де ОСОБА_5 добровільно надав рубашка синього кольору фірми « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яка належать ОСОБА_5 , шори білого кольору з помаранчевими вставками фірми «Right» по бокам, які належать ОСОБА_5 поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, також в ході огляду ОСОБА_5 добровільно надав дозвіл на відібрання змиву ДНК на ватну паличку з лівої та правої руки ОСОБА_5 , поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.

07.10.2024 року в приміщенні Ізюмського РУП згідно постанови про відібрання біологічні зразків ОСОБА_5 було відібрано зріз нігтьових пластин з лівої руки ОСОБА_5 ,поміщено до паперового пакету НПУ №1 з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області, та зріз нігтьових пластин з правої руки ОСОБА_5 , поміщено до паперового пакету НПУ №2 з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області..

Постановою слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області від 07.10.2024 вищезазначене майно було визнане речовими доказами.

Слідчий вважає, що указане майно має доказове значення за даним кримінальним провадженням, зможе сприяти розкриттю кримінального правопорушення та притягненню винних осіб до кримінальної відповідальності, а також має значення для встановлення істини під час досудового розслідування, тому, посилаючись на положення ст. 167, 170 КПК України, просить накласти на нього арешт.

Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явились, подали заяву про слухання справи за їхньої відсутності, клопотання підтримали та просили задовольнити.

Відповідно до ст. 107 КПК України технічні засоби фіксування кримінального провадження не застосовувались.

Вивчивши матеріали клопотання, оцінивши надані стороною обвинувачення докази, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

За ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

За змістом ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей, документів та комп`ютерних даних. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Згідно із ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене майно, можливості володіти, користуватися, та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, тобто вищеперераховане майно є тимчасово вилученим майном. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Як визначено ч. 2 ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Відповідно до ст. 98 КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставини, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, є речовими доказами по справі.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Як визначено ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, окрім іншого, правову підставу для арешту майна та можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу)

Відповідно до ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; до клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Суд, дослідивши надані докази, вважає, що за сукупністю обставин, які встановлені органом досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 12024221070001356 від 07.10.2024 тавикладені вклопотанні, є достатні підстави вважати, що вилучене в ході огляду місця події 07.10.2024 майно, відповідають критеріям, зазначеним у ч. 1 ст. 170 КПК України, оскільки є речовими доказами у кримінальному провадженні.

При цьому, суд враховує, що вказане майно може бути приховано, пошкоджено, знищено, перетворено, відчужено, що в результаті може перешкодити здійсненню досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Крім того, вилучене майно відповідає вимогам ст. 98 КПК України щодо речових доказів, адже очевидно зберегло на собі сліди кримінального правопорушення та може бути використане як доказ у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що вилучене майно має доказове значення по кримінальному провадженні, суд вважає, що зазначене майно цілком відповідає критеріям, зазначеним у ч.2 ст. 170 КПК України, крім того наявні ризики, визначені ч. 1 ст. 170 КПК України,

Тож, урахувавши розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, а також те, що повернення вилученого майна може негативно вплинути на встановлення істини по кримінальному провадженню, оскільки у разі його повернення можуть бути вжиті заходи та вчинені дії направленні на його знищення або приховування, що може значно ускладнити або взагалі унеможливить встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, зокрема призначення та проведення необхідних судових експертиз, суд приходить до висновку, що на указане майно необхідно накласти арешт.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12024221070001356 від 07.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Керуючись ст. 131-132, 170-173, 309, КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ізюмської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на:

- ганчірку білого кольору із нашаруванням РБК поміщену до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- змив РБК з підлоги та контрольний змив поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- змив РБК з підлоги та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- змив РБК з підвіконня та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- змив ДНК з ручки вікна та контрольний змив поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

-змив РБК з місця падіння потерпілого та контрольний змив поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- рубашку синього кольору фірми «Мареі», яка належать ОСОБА_5 , шори білого кольору з помаранчевими вставками фірми «Right» по бокам, які належать ОСОБА_5 поміщені до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- змив ДНК на ватній паличці з лівої та правої руки ОСОБА_5 , поміщений до паперового пакету НПУ з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.

- зріз нігтьових пластин з лівої руки ОСОБА_5 , поміщених до паперового пакету НПУ №1 з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області;

- та зріз нігтьових пластин з правої руки ОСОБА_5 , поміщених до паперового пакету НПУ №2 з датою пакування 07.10.2024, з надписами та підписами учасників слідчої дії, опечатаний печаткою № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області..

Майно, на яке накладено арешт, зберігати в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України № 1104від 19.11.2012 «Про затвердження порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов?язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження».

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено11.10.2024
Номер документу122179594
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —638/18983/24

Ухвала від 29.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні