09.10.2024
Справа № 642/6329/24
Провадження № 2/642/1678/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
09 жовтня 2024 року м. Харків
Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Цибульська С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона і Безпека Плюс», Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «Євроінс Україна» про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП, та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
04.10.2024 до Ленінського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона і Безпека Плюс», Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «Євроінс Україна» про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП, та стягнення моральної шкоди.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя доходить висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем заявлено три позовні вимоги майнового характеру, оскільки вона просить суд стягнути з відповідача ПрАТ «СК «Євроінс Україна» 51186,40 грн в якості відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП, стягнути з ТОВ «Охорона і Безпека Плюс» 4000 грн майнової шкоди, а також стягнути з ТОВ «Охорона і Безпека Плюс» моральну шкоду в розмірі 100000,00 грн.
Позовна вимога про відшкодування моральної шкоди є майновою вимогою, оскільки позивач її визначила у грошовому вимірі.
Згідно з частиною третьоюстатті 23 Цивільного кодексу Україниморальна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.
Характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою. Отже, позовна вимога про відшкодування моральної шкоди грошима або майном є майновою, а вимога про відшкодування моральної шкоди в інший (немайновий) спосіб є немайновою вимогою.
Зазначений висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц.
Отже за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди має справлятися судовий збір в розмірі, встановленому Законом.
Згідно з ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, судовий збір справляється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи викладене, позивачу за вказані позовні вимоги майнового характеру слід сплатити судовий збір у розмірі 2422,40 грн.
На підтвердження сплати судового збору позивачем надано копію квитанції від 03.10.2024, відповідно до якої останньою сплачено судовий збір у розмірі 1566,86 грн.
Отже позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 855,54 грн.
Судовий збір необхідно сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК Харків обл/мХар Холодног/22030101, код ЄРДПОУ 37874947, р/р UA088999980313101206000020656 , Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Призначення платежу: 101.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вказаній нормі позивачем не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету як у позивача, так і у відповідачів.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем вказано адресу місцезнаходження відповідача ТОВ «Охорона і Безпека Плюс»: м. Харків, вул. Садова, буд. 10/12, що відноситься до Київського району міста Харкова, а також адресу місцезнаходження відповідача ПрАТ «СК «Євроінс Україна»: м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 102, що відноситься до Печерського району міста Києва.
Про застосування альтернативної підсудності в обґрунтування звернення з позовною заявою саме до Ленінського районного суду м. Харкова позивачем в позовній заяві не зазначається.
Відповідно до ч. 2ст. 95 ЦПК України до позовної заяви додаються письмові докази в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Позивачем надано копію ухвали Ленінського районного суду м. Харкова від 02.07.2024 у справі № 642/3730/24, яка не засвідчена належним чином. Тому позивачу необхідно надати належним чином засвідчену копію вказаної ухвали з відміткою про набрання судовим рішенням законної сили.
Суд зауважує, що позивач не позбавлений можливості звернутись до суду для отримання належним чином завіреної копії такого судового рішення.
Відповідно дост. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона і Безпека Плюс», Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «Євроінс Україна» про відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок ДТП та стягнення моральної шкоди без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків п`ять днів з моменту отримання копії ухвали, а саме:
-доплатити судовий збір у розмірі 855 грн 54 коп. та надати суду докази сплати судового збору;
-надати суду засвідчену належним чином копію постанови Ленінського районного суду м. Харкова від 02.07.2024 у справі № 642/3730/24;
-надати суду обґрунтування підсудності при зверненні з вказаною позовною заявою до Ленінського районного суду м. Харкова;
-вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету як у позивача, так і у відповідачів.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладено, керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона і Безпека Плюс», Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «Євроінс Україна» про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок ДТП та стягнення моральної шкоди залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків 5 (п`ять) днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Світлана ЦИБУЛЬСЬКА
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122179869 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Цибульська С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні