233 Справа № 233/4237/24
УХВАЛА
про витребування доказів
09 жовтня 2024 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Мартиненко В. С.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного письмового провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства «Костянтинівський металургійний завод» про зняття арешту з нерухомого майна та відкрити провадження у справі, -
В С Т А Н О В И В:
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з вказаним позовом звернулася ОСОБА_1 , в якому просила припинити обтяження у вигляді заборони відчуження житлового буднику, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яке зареєстроване 04.10.2005 року приватним нотаріусом Краматорського нотаріального округу Панасенко І.П., № обтяження 53875831, на підставі повідомлення б/н від 27.04.1970 Костянтинівського заводу ім. Фрунзе, особа, майно якої обтяжується ОСОБА_2 .
Від ліквідатора - арбітражного керуючого Вербицького Олексія Вікторовича надійшло клопотання про передання вказаної цивільної справи до Господарського суду Донецької області, у провадженні якого перебуває справа № 5/74б про банкрутство ВАТ «КМЗ» для розгляду спору по суті в межах справи про банкрутство.
Згідно з п.13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
З`ясувавши обставини справи, дослідивши докази, подані на їх підтвердження, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
З аналізу вказаної норми права, проведеного Верховним Судом у постанові від 22 травня 2024 року у справі №175/984/22 випливає, що під час вирішення питання про передання справи до підсудності господарського суду слід враховувати предмет і підстави заявлених позовних вимог. Верховний Суд вважав, що якщо позовні вимоги немайнового характеру не свідчать про наявність між сторонами справи господарських правовідносин та перебувають поза межами питань, які підлягають вирішенню у справі про банкрутство, не впливають на обсяг майна чи зобов`язань ані суб`єкта, щодо якого вирішується питання про неплатоспроможність, ані його кредиторів чи боржників, то їх розгляд доцільно здійснювати у порядку цивільного судочинства.
Проте при поданні відповідного клопотання ліквідатор не надав жодних доказів про наявність майнових вимог ВАТ «КМЗ» до позивача ОСОБА_1 або її померлого батька - особи, майно якої обтяжено ОСОБА_2 , в зв`язку з якими було накладено арешт на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі повідомлення б/н від 27.04.1970 Костянтинівського заводу ім. Фрунзе.
Згідно з ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Оскільки відповідач не надав відзив на позов та відповідно докази про наявність майнових правовідносин між ВАТ «КМЗ» та ОСОБА_1 як спадкоємиці ОСОБА_2 , хоча вказані обставини підлягають встановленню під час вирішення питання про передання справи до господарського суду, що викликає сумніви у добросовісному виконанні відповідачем своїх процесуальних обов`язків щодо доказів, суд дійшов висновку про необхідність з власної ініціативи витребувати у ліквідатора - арбітражного керуючого Вербицького Олексія Вікторовича докази наявності майнових правовідносин між ВАТ «КМЗ» та ОСОБА_1 як спадкоємиці ОСОБА_2 .
Керуючись ст. ст. 81, 260, 261, 353 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Витребувати у ліквідатора - арбітражного керуючого Вербицького Олексія Вікторовича докази наявності майнових правовідносин між ВАТ «КМЗ» та ОСОБА_1 як спадкоємиці ОСОБА_2 .
Зобов`язати ліквідатора - арбітражного керуючого Вербицького Олексія Вікторовича витребувані документи надати до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області в строк до 20 жовтня 2024 року.
Попередити про те, що у разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Мартиненко В.С.
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122180725 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Мартиненко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні