ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 жовтня 2024 рокум. ПолтаваСправа №440/11821/24
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (вул. Соборності, 36, м. Полтава, Полтавська область, 36000), Секретаря Полтавської міської ради Ямщикової Катерини Леонідівни (вул. Соборності, 36, м. Полтава, Полтавська область, 36000), Департаменту економіки і інвестицій (вул. Соборності, 36, м. Полтава, Полтавська область, 36000) про визнання протиправними та скасування розпоряджень, поновлення на посаді, стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 04.10.2024 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Секретаря Полтавської міської ради Ямщикової Катерини Леонідівни, Департаменту економіки і інвестицій, у якому просила:
визнати протиправним та скасувати розпорядження Полтавського міського голови від 21.08.2024 №555-к "Про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи" щодо заступника директора Департаменту економіки і інвестицій - начальника управління стратегічного розвитку Співак В.О., за підписом секретаря Полтавської міської ради Ямщикової К.Л.;
визнати протиправним та скасувати розпорядження Полтавського міського голови від 29.08.2024 №593-к "Про звільнення ОСОБА_1 ", за підписом секретаря Полтавської міської ради Ямщикової К.Л.;
визнати протиправним та скасувати розпорядження Полтавського міського голови від 10.09.2024 №623-к "Про звільнення ОСОБА_1 ", за підписом секретаря Полтавської міської ради Ямщикової К.Л.;
поновити ОСОБА_1 на посаді заступника директора Департаменту економіки і інвестицій - начальника управління стратегічного розвитку з 10.09.2024;
стягнути з Департаменту економіки і інвестицій на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 10.09.2024 до дня поновлення на роботі;
стягнути солідарно з відповідачів на її користь моральну шкоду у розмірі 100000,00 грн.
Позов відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та підсудний Полтавському окружному адміністративному суду, а також поданий у строк, встановлений законом.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні, з урахуванням чого суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
У позовній заяві позивач просила справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частин другої, третьої цієї статті, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Суд враховує, що цей спір не відноситься до справ, визначених у частині четвертій статті 12 КАС України, розгляд яких може здійснюватись виключно за правилами загального позовного провадження.
У силу положень пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Займана позивачем на дату звільнення посада (заступник директора Департаменту економіки і інвестицій - начальник управління стратегічного розвитку) не відносилась до першої - третьої категорії посад в органах місцевого самоврядування, тобто позивач не відносилась до посадових осіб, що займали відповідальне та особливо відповідальне становище у розумінні примітки до статті 51-3 Закону України "Про запобігання корупції".
У силу частини другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Позивач у позовній заяві не навела жодних обґрунтувань щодо доцільності розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження.
Тож у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження належить відмовити.
Разом з позовною заяву позивач надала також заяву про виклик і допит свідків, у якій просила викликати та допитати в якості свідків громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
За змістом статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до частин першої, другої статті 65 КАС України як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі. Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи. Учасник справи, заявляючи клопотання про виклик свідка, повинен зазначити його ім`я, місце проживання (перебування), роботи чи служби та обставини, щодо яких він може дати показання.
У поданій заяві позивач зазначила, що вищезгадані громадяни можуть підтвердити обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги (без обґрунтування того, які саме обставини можуть бути підтвердженні поясненнями свідків).
Поряд з цим, позивач не посилалась на те, що відповідні обставини не можуть бути підтверджені іншими засобами доказування, зокрема шляхом надання суду та дослідження у ході розгляду справи письмових доказів.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для виклику та допиту в якості свідків громадян ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
За таких обставин, зважаючи на те, що цей спір виник у справі незначної складності, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Водночас суд зауважує, що учасники справи не позбавлені можливості подання до суду додаткових доказів, письмових пояснень, заяв по суті спору тощо у порядку, визначеному процесуальним законом.
Як передбачено частиною четвертою статті 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд, з метою повного та всебічного розгляду справи, вважає за доцільне витребувати від Департаменту економіки і інвестицій додаткові докази.
Керуючись статтями 9, 12, 65, 72, 77, 80, 171, 257, 262 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №440/11821/24 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Секретаря Полтавської міської ради Ямщикової Катерини Леонідівни, Департаменту економіки і інвестицій про визнання протиправними та скасування розпоряджень, поновлення на посаді, стягнення коштів.
У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
У задоволенні заяви позивача про виклик та допит свідків відмовити.
Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) з 11 листопада 2024 року у приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, Полтавська область, 36611.
Встановити відповідачам п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз`яснити відповідачам, що:
з 05.10.2021 функціонують підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистема відеоконференцзв`язку;
з 18.10.2023 адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку;
реєстрація в Електронному кабінеті (https://id.court.gov.ua/) здійснюється виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису;
відповідно до частини третьої статті 79 КАС України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;
відповідно до статті 162, частини першої статті 261 КАС України відповідач має право подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 КАС України.
Суд роз`яснює Департаменту економіки і інвестицій обов`язок зареєструвати електронний кабінет користувача підсистеми Електронного суду задля отримання доступу до матеріалів судової справи в електронній формі.
Витребувати від Департаменту економіки і інвестицій усі наявні письмові докази щодо звільнення позивача із займаної посади (зокрема, копії актів про відмову ОСОБА_1 з ознайомленням з розпорядженням від 21.08.2024 №555-к, подання першого заступника міського голови ОСОБА_4 від 21.08.2024 №04-84/3/2193, службової записки директора Департаменту Артеменка О. від 29.08.2024 №01-10-01.1-11/559вих, витяг з табеля обліку робочого часу Департаменту за серпень та вересень 2024 року в частині, що стосується ОСОБА_1 , довідку про розмір середньоденної заробітної плати ОСОБА_1 станом на 10.09.2024).
Витребувані докази надати до суду у строк для подання відзиву на позов.
Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив відповідно до вимог статті 163 КАС України.
Встановити відповідачам семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь з дотриманням вимог статті 164 КАС України.
Повідомити учасників справи, що:
процесуальні права та обов`язки визначені статтями 44, 47 КАС України;
письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України;
копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними;
розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів після відкриття провадження у справі, справу буде розглянуто без виклику учасників справи в судове засідання (у порядку письмового провадження);
клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має право подати в строк для подання відзиву, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву;
у разі невиконання процесуальних обов`язків суд, відповідно до статті 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу;
інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Надати учасникам справи дозвіл на подання до суду заяв по суті справи, клопотань та письмових доказів у паперовій формі.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
СуддяОлександр КУКОБА
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122194878 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні