Справа № 307/4039/24
Провадження № 2-о/307/101/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2024 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючої судді Сойми М.М., присяжних Микитинця В. С., Седлак В. І., за участю секретаря с/з Ваш Е. О., розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Тячів Закарпатської області Україна цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , де заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від обов`язків опікуна та призначення опікуна недієздатній особі,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тячівського районного суду Закарпатської області знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , де заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від обов`язків опікуна та призначення опікуна недієздатній особі.
Представник заявника ОСОБА_1 -адвокат ЛучинецьОлександр Вацлавовичнадіслав досуду клопотанняпро проведеннясудового засіданняв режимівідеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши клопотання представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Лучинця Олександра Вацлавовича та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Лучинець Олександр Вацлавович надіслав суду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Як передбаченост. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
У розділі ІІІ вказаного Порядку встановлено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).
У Тячівському районному суді Закарпатської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи "EasyCon", а саме: наявність обладнання та можливість його використання.
Враховуючи наведене та з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника заявника ОСОБА_1 -адвоката ЛучинцяОлександра Вацлавовичау данійсправі прийматиучасть всудовому засіданні,призначеного 11 год.30хв. 30жовтня 2024року,а такожу разінеобхідності в усіх наступних засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи «ВКЗ» із використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. ст.212, 223, 240, 247, 258 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Лучинця Олександра Вацлавовича задовольнити.
Судове засідання у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , де заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , про звільнення від обов`язків опікуна та призначення опікуна недієздатній особі, призначене на 11 год.30хв. 30жовтня 2024року, та усі наступні судові засідання провести в режимі відеоконференції.
Забезпечити участь представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Лучинця Олександра Вацлавовича у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку - программного забезпечення «ВКЗ», за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.
Роз`яснити представнику заявника ОСОБА_1 - адвокату Лучинцю Олександру Вацлавовичу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Копію ухвали негайно надіслати представнику заявника ОСОБА_1 - адвокату Лучинцю Олександру Вацлавовичу для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Ухвала складена 10 жовтня 2024 року.
Головуюча суддя : М. М. Сойма
Присяжні: В. С. Микитинець
В. І.Седлак
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122196296 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сойма М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні