Справа № 307/4039/24
Провадження № 2-о/307/101/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівськогорайонного судуЗакарпатської областіСойма М.М.,ознайомившись іззаявою представниказаявника ОСОБА_1 адвокатаЛучинця ОлександраВацлавовича,де третіособи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,Орган опікита піклуванняНересницької сільськоїради Тячівськогорайону Закарпатськоїобласті,про звільненнявід обов"язківопікуна тапризначення опікунанедієздатній особі,
В С Т А Н О В И В:
Представник заявника ОСОБА_1 адвокат Лучинець Олександр Вацлавович через систему «Електронний суд» звернувся до Тячівського районного суду Закарпатської області із заявою, де треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, про звільнення від обов"язків опікуна та призначення опікуна недієздатній особі.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заяву подано без додержання вимог, встановлених абзацом другим частини першої та частиною четвертою статті 177 Цивільно - процесуального кодексу України (далі ЦПК України), з огляду на таке.
Згідно з приписами частини 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно зі ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 2 ст. 300 ЦПК України суд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.
Відповідно доабзацу другогочастини першоїстатті 177ЦПК Україниу разіподання досуду позовноїзаяви тадокументів,що додаютьсядо неїв електроннійформі,позивач зобов`язанийдодати допозовної заявидоказ надсиланнялистом зописом вкладенняіншим учасникамсправи копійподаних досуду документів.
Судом встановлено, що адвокат Лучинець Олександр Вацлавович подав до суду вказану заяву та документи, що додаються до неї в електронній формі через систему «Електронний суд», однак, не додав до заяви доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів, а саме: третім особам: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Органу опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області. При цьому, до заяви додано квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС Служби у справах дітей Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, яка не зазначена стороною у даній справі.
Невиконання адвокатом Лучинцем Олександром Вацлавовичем таких вимог процесуального закону унеможливлює дотримання судом принципів змагальності та рівності сторін щодо направлення усім учасникам справи копій заяви та доданих до неї матеріалів.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 177 ЦПК України заявником при подачі заяви не сплачено судовий збір.
Згідно зі ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2024 році становить 605,60 грн.
Відповідно до ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначенні статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав для залишення заяви без руху, надавши заявнику п`ятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків поданої заяви.
Керуючись статтями 177, 185, 260-261 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Лучинця Олександра Вацлавовича, де треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, про звільнення від обов"язків опікуна та призначення опікуна недієздатній особі - залишити без руху.
Представнику заявника ОСОБА_1 адвокату Лучинцю Олександру Вацлавовичу в п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки заяви та додати до заяви доказ надсилання листом з описом вкладення третім особам: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Органу опіки та піклування Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області, копій поданих до суду документів, а також додати документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 605, 60 гривень.
Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 та її представнику адвокату Лучинцю Олександру Вацлавовичу, що у разі неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, така підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати заявнику ОСОБА_1 та її представнику адвокату Лучинцю Олександру Вацлавовичу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає окремому оскарженню.
Суддя Тячівського районного суду
Закарпатської області: Сойма М.М.
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121830441 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сойма М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні